Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze głośników


Crunck

Recommended Posts

Witam

Potrzebuję podjąć decyzję co do zakupu zestawu startowego głośników do kina domowego. Głośniki muszą być niestety z tych mniejszych. Moje typy to:

Heco Ambient 5.1
Definitive Technology Pro Cinema 600
Polk Audio TL-1700
Q Acoustics QA7000i 5.1
Focal Sib Evo 5.1
 

Docelowo na fronty chce wstawić coś małego na fronty typu Q ACOUSTIC 3020, a małe frontowe przenieść na boki jako 7.1, potem wymiana suba z zestawu startowego itd ...

Do Focala potrzeba jakiś specjalnych uchwytów producenta do powieszenia na ścianie i z prezentacji w sklepie nie byłem zachwycony brzmieniem. Sub jest bardzo mały. 

Innych nie miałem okazji posłuchać. Najlepiej jak by były białe, stąd Polk 1700 i Definitive 600, bo można je dorwać w tym kolorze. 

Proszę o poradę. Może ktoś z Was ma takie głośniki w domu i jest w stanie podpowiedzieć czy jest zadowolony ;)

Jednostką napędzającą będzie Denon AVR-X3600H

Salon ~20m2 prostokąt 4x4,5 około 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :) Te 3020 podałem jako przykład do zobrazowania wielkości. Nadają się na fronty ? 

QA 7000I 5.1 występują w dwóch rodzajach. Jedne mają suba z głośnikami z boku, drugie chyba nowsze mają głośniki suba na froncie. Jest między nimi jakaś duża różnica ?

Jak one wypadają w porównaniu do pro cinema 600 ? Najbardziej waham się między tymi dwoma zestawami ...

 

EDIT:

A MONITOR AUDIO MASS 5.1  ? Co o nich sądzicie ? Są 2 wersje, stare większe i nowe mniejsze.

Edytowano przez Crunck
Zmiana w poście
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, S4Home napisał:

Z pierwszego typu

QA faktycznie. I tak oni zmieniaja linie subwooferów. Najnowszy sub jest całkiem całkiem dobry :)

MASS 5.1 to mniejsze kolumny. Gestrze brzmienie. Dociążone. Pomysl jeszcze o Fyne F300 + F300C

zloty środek.

Pozdrawiam

Dzięki za odpowiedź :)

Zawężam wybór bo nie będę musiał potem szybko wymieniać. Muszą być białe ... A Jamo S 803 HCS + do tego jakiś sub ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to proponuję ci zbudować system na tym:

https://www.heco-audio.de/en/speaker/aurora/aurora/aurora-300

https://www.heco-audio.de/en/speaker/aurora/aurora/aurora-center-30

https://www.heco-audio.de/en/speaker/aurora/aurora/aurora-sub-30a

 

Wyglada jeszcze bardziej fantastycznie od Jamo a gra 3 klasy lepiej.

Dostaniesz u nas lepsza cene.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) 

Słucham i słucham i coraz bardziej głupieje... Podobały mi się ELAC DEBUT B5.2, Dali Oberon 3(ma 6 omów, a centralny z tej serii 4 co mnie troszkę dziwi), ale przy podstawkowych trzeba użyć dosyć dużego głośnika centralnego. Po wielu przemyśleniach focal odpada za względu na cenę bo trzeba by było kupić flaxa, a 9000 zł to gruba przesada ze ten system. 

Chciałbym wybrać coś z tego:

1. Klipsch Reference Theater Pack Zestaw kolumn 5.0 (nie 5.1 bo ten mały sub podbija koszt zestawu do 4000zł, czyli o połowę)
2. Do tego dać na fronty np klipsch r-51m lub KLIPSCH RP-160M CHERRY
3. Sub nie wiem jaki jeszcze, ale fajnie by było znaleźć coś do 1500 zł np. KLIPSCH R-120SW :)

Czy fronty większe z tym głośnikiem centralnym z theater pack dadzą radę czy musi być jakiś większy ? (wtedy Klipsch RP-250C Cherry, ale na razie nie mam gdzie takiego postawić)

Ewentualnie drugi zestaw to powrót do tego co miało być od początku czyli polki Tl-1700, a z czasem dorzucić coś na fronty z podstawkowych...

Ampli już czeka X3600H

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak jak podobały Ci się ELACi to czemu chcesz iść w skrajnie inne granie Klipscha

R51m to granie płytkie, jasne. Nie takie jak ELAC.

160m już lepiej do niego 440C i tak mozna budować.

Tylko pytanie dalej się nasuwa skoro ELAC Ci się podobał to czemu zainteresowałeś się Klipschem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.05.2020 o 12:41, Crunck napisał:

Dzięki :) 

Słucham i słucham i coraz bardziej głupieje... Podobały mi się ELAC DEBUT B5.2, Dali Oberon 3(ma 6 omów, a centralny z tej serii 4 co mnie troszkę dziwi), ale przy podstawkowych trzeba użyć dosyć dużego głośnika centralnego. Po wielu przemyśleniach focal odpada za względu na cenę bo trzeba by było kupić flaxa, a 9000 zł to gruba przesada ze ten system. 

Chciałbym wybrać coś z tego:

1. Klipsch Reference Theater Pack Zestaw kolumn 5.0 (nie 5.1 bo ten mały sub podbija koszt zestawu do 4000zł, czyli o połowę)
2. Do tego dać na fronty np klipsch r-51m lub KLIPSCH RP-160M CHERRY
3. Sub nie wiem jaki jeszcze, ale fajnie by było znaleźć coś do 1500 zł np. KLIPSCH R-120SW :)

Czy fronty większe z tym głośnikiem centralnym z theater pack dadzą radę czy musi być jakiś większy ? (wtedy Klipsch RP-250C Cherry, ale na razie nie mam gdzie takiego postawić)

Ewentualnie drugi zestaw to powrót do tego co miało być od początku czyli polki Tl-1700, a z czasem dorzucić coś na fronty z podstawkowych...

Ampli już czeka X3600H

Głównie kino... potrzebuję małych głośników ;) i chciałem coś podstawkowego na fronty. Jest sens mieszać markę ? Dzisiaj chce osłuchać Klipscha bo nie miałem okazji jeszcze. Sub mniejszy, KLIPSCH R-100SW. Na tyły nie wstawię nic większego ze względu na dzieciaki i żonie , stąd pomysł na te maluchy Klipscha. Focal był by idealny, ale cena ... :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Crunck napisał:

Głównie kino... potrzebuję małych głośników ;) i chciałem coś podstawkowego na fronty. Jest sens mieszać markę ? Dzisiaj chce osłuchać Klipscha bo nie miałem okazji jeszcze. Sub mniejszy, KLIPSCH R-100SW. Na tyły nie wstawię nic większego ze względu na dzieciaki i żonie , stąd pomysł na te maluchy Klipscha. Focal był by idealny, ale cena ... :(

 

23 godziny temu, S4Home napisał:

No to jak jak podobały Ci się ELACi to czemu chcesz iść w skrajnie inne granie Klipscha

Odsłuchaj. Miej w pamięci jak grał ELAC. Aha i nie mów "o to jest to" po 5 minutach grania. Daj im dłużej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Pewnie :) zaczynam tourne po salonach... ;) 

A co powiesz na:

Q ACOUSTICS QA 3020i Front lub 3030
Q ACOUSTICS QA 3010i Tył - tutaj wydaje mi się że bardzo wystają i nie dam rady ich upchać :(
Q ACOUSTICS QA 3090Ci - Central

Wygląda ładnie, pytanie jak gra :]

Ewentualnie zaproponowane przez Ciebie HECO Aurora 300 na fronty i reszta z serii. 

Flaxów słuchałem, w kinie robią robotę, do mojego salonu były by idealne, ale są za drogie :)

Pamiętajmy że u mnie kino i czasami gry to główna robota. Muzyka też ale od czasu do czasu :)

Ps. Macie w ofercie taki secik Q ACOUSTICS czy tylko Heco ?

Edytowano przez Crunck
Zmiana w poście
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.05.2020 o 08:57, Crunck napisał:

Dzięki za pomoc :) Zakochałem się w Focal Aria 906 ;)

Ok. Wybrałem na fronty Focal Aria 906, a potem potemmm dokupię sobie do kina Dome flaxy. 

1. Czy mój Denon X3600 jest odpowiednim wyborem do takiego zestawu ?
2. Czy do Arii 906 kupić 900CC na centralny z zestawu , czy może szukać czegoś innego ? Piotrze w innym temacie polecałeś do Arii centralny Klipscha ;) Ale u mnie może być wielkość maks Premiere RP-400C np. Jest sens to mieszać ? czy brać centralny od arii ?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...