Skocz do zawartości

Wzmacniacz do nietypowych kolumn


jaromir007

Recommended Posts

Do tej pory zawsze używałem ampli KD, ale nadeszła pora na zmianę jakości...

Jako że nie mam bladego pojęcia na jakie stereo warto zwrócić uwagę, to w pierwszej kolejności będę prosił o poradę...

 

Pokój jest dość trudny, prostokąt 25m2, dwie ściany cudownie odbijają dźwięk i nie ma szans niczego z tym zrobić. Kolumny które posiadam są bardzo nietypowe, bo robione na zamówienie, podłogowe, 2 drożne, z przetwornikiem wstęgowym. (przetworniki Aurum-Cantus).

Przy słabszym wzmacniaczu KD bas był trochę rozlazły, dopiero na yamaszce RX-v2067 słuchanie muzyki sprawia frajdę.

Muzyka której słucham jest dość różnorodna wiec nie chciałbym się nastawiać na jeden konkretny gatunek, przekrój od dubstepa i rocka, przez soul, pop, do klasyki...

Na pewno będę też używał wzmacniacza do oglądania filmów, oczywiście tylko w stereo:)

Źródła dźwięku: sacd, cd, komputer, tuner.

Wstępnie myślałem nad testami bo na aledrogo pojawił się za grosze uszkodzony NAD 320bee, ale ktoś mi go sprzątnął sprzed nosa. Chciałbym się zmieścić w 2k zl i przy tej kwocie raczej wolałbym brać jakieś pewniaki niż celować i liczyć ze akurat się uda...

firmy nad którymi się zastanawiam to: NAD (wersja bee), Audiolab, Musical Fidelity i może (Roxan, Creek, Najm - ale tych prawie w ogóle nie znam)

 

Nastawiam się na sprzęt używany i niestety z odsłuchami może być lipa, mam nadzieje że coś doradzicie...w którą stronę iść:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycje odsłuchowe, które możesz wypożyczyć, po kontakcie ze sprzedającym. 

Od 3000 zł w dół. 

Creek 5350, 3000 zł 

https://allegro.pl/oferta/mocny-wzmacniacz-stereo-creek-evolution-5350-pilot-9077395218

Cambridge Audio CXA 80, 3000 zł 

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-stereo-cambridge-audio-cxa80-dac-pilot-8863101536

Roksan Kandy KA-1, 1700 zł 

https://allegro.pl/oferta/zadbany-wzmacniacz-stereo-roksan-kandy-ka-1-pilot-9048809807

Denon Pma 1510ae, 1500 zł 

https://allegro.pl/oferta/mocny-wzmacniacz-stereo-denon-pma-1500ae-9072759532

Nad C370, 1442 zł 

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-stereo-nad-c370-z-pilotem-myslenice-8227067813

Audiolab 8000 A, 1400 zł. 

https://allegro.pl/oferta/porzadny-wzmacniacz-stereo-audiolab-8000a-8903361254

Ponieważ masz dość unikalne kolumny, Skontaktuj się z @Pumpurek  i razem powinniście dobrać brzmieniowo wzmacniacz. Opisz mu co potrzebujesz zmienić w dźwięku. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że w temacie cisza,

nikt nie ma doświadczenia z głośnikami wstęgowymi?

Jako że wstęgówki są bardzo szczegółowe, przydałoby się żeby wzmacniacz trochę złagodził góre, był mniej analityczny.

Jeżeli chodzi o bas, na moim starym HK brakowało kontroli, schodzi nisko ale jest rozlazły, przy Yamaha problem zniknął...

 

No i najważniejsze, stereofonia, w kinie domowym uzyskać porządna stereofonie graniczy z cudem, liczę że na stereo uda się instrumentom oderwać od głośników i stworzyć ładna scene...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, jaromir007 napisał:

Widzę że w temacie cisza,

nikt nie ma doświadczenia z głośnikami wstęgowymi?

Jako że wstęgówki są bardzo szczegółowe, przydałoby się żeby wzmacniacz trochę złagodził góre, był mniej analityczny.

Jeżeli chodzi o bas, na moim starym HK brakowało kontroli, schodzi nisko ale jest rozlazły, przy Yamaha problem zniknął...

 

No i najważniejsze, stereofonia, w kinie domowym uzyskać porządna stereofonie graniczy z cudem, liczę że na stereo uda się instrumentom oderwać od głośników i stworzyć ładna scene...

Przecież kolega Ci odpisał ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że odpisał i na pewno będę myślał o kontakcie z Pumpurkiem,

ale nawet gdybym kupił te 6 wzmacniaczy to dalej ma się nijak do doświadczenia kilku tysięcy ludzi... nie wspomnę że odsyłanie byłoby kłopotliwe:)

Jeżeli chodzi o rynek używanych sprzętów to takich na które warto zwrócić uwagę są setki, a sprzedawcy zazwyczaj posiadają jakiś marny wycinek całej gamy godnej polecenia...

Dodatkowo wszystko utrudnia fakt że jakość w sprzęcie audio jest bardzo subiektywna, sam to odczułem na sobie gdy kolega się śmiał że w cenie moich kolumn zakupił całe kino domowe i jego gra znacznie lepiej bo ma subwoofer:)

 

Mam jeszcze monitory już z normalnymi przetwornikami i jak wzmacniacz będzie się mocno gryzł z podstawowymi kolumnami to pójdzie do sypialni, ale od czegoś trzeba zacząć, bo moj ostatni sprzęt stereo jedynie pamiętam jak wyglądał...ale może to i lepiej, bo Radmor i Altusy (wszystko naprawiane 100x) nie były highendem:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jaromir007 napisał:

Oczywiście że odpisał i na pewno będę myślał o kontakcie z Pumpurkiem,

ale nawet gdybym kupił te 6 wzmacniaczy to dalej ma się nijak do doświadczenia kilku tysięcy ludzi... nie wspomnę że odsyłanie byłoby kłopotliwe:)

Jeżeli chodzi o rynek używanych sprzętów to takich na które warto zwrócić uwagę są setki, a sprzedawcy zazwyczaj posiadają jakiś marny wycinek całej gamy godnej polecenia...

Dodatkowo wszystko utrudnia fakt że jakość w sprzęcie audio jest bardzo subiektywna, sam to odczułem na sobie gdy kolega się śmiał że w cenie moich kolumn zakupił całe kino domowe i jego gra znacznie lepiej bo ma subwoofer:)

 

Mam jeszcze monitory już z normalnymi przetwornikami i jak wzmacniacz będzie się mocno gryzł z podstawowymi kolumnami to pójdzie do sypialni, ale od czegoś trzeba zacząć, bo moj ostatni sprzęt stereo jedynie pamiętam jak wyglądał...ale może to i lepiej, bo Radmor i Altusy (wszystko naprawiane 100x) nie były highendem:)

Zgadza się tylko zauważ że aspekty typu coś się gryzie, pasuje czy nie lub gra jest również subiektywne. To samo z Twoim kolegą. Dla niego gra lepiej bo oczekuje czegoś innego. Nikt nie wie dokładnie czego oczekujesz bo to wiesz tylko Ty. Co Ci da kolejne 30 propozycji ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2020 o 11:40, jaromir007 napisał:

Oczywiście że odpisał i na pewno będę myślał o kontakcie z Pumpurkiem,

ale nawet gdybym kupił te 6 wzmacniaczy to dalej ma się nijak do doświadczenia kilku tysięcy ludzi... nie wspomnę że odsyłanie byłoby kłopotliwe:)

 

Dostałeś propozycje do odsłuchu. Czy ja pisałem o kupnie?? Masz możliwość wypożyczenia wzmacniaczy do domu i posłuchania ich w swoich warunkach akustycznych. Kwestię wypożyczenia musisz ustalić ze sprzedawcą. Czy weźmiesz jeden czy 2 lub 3 też można dogadać. Musisz tylko określić jak ma grać wzmacniacz pod Twoje gusta. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten gosc z aledrogo ma dobry model biznesowy, możne i nie jest najtaniej ale masz minimalna gwarancje, pewność ze sprzęt sprawdzony, no i kwestia odsłuchów w domu...jedyny problem jest taki ze każdy sprzedawca zachwala to co ma...

Ja narazie nie mogę dojść do żadnego kompromisu i nawet nie wiem jaki przedział cenowy będzie mi pasował:)

CA CXA80 jest idealny jeżeli chodzi o wejścia, (zostaje mi problem z wyciągnięciem dźwięku z hdmi, dołoży się dodatkową puszkę i będzie ok) ale cena trochę wysoka jak na ślepy strzał i niepochlebne opinie znajomych...

Wspomniany wyżej Creek, trafia do mnie wzornictwo, środek pusty i prosty a to lubię, mocowo ok, tylko cena i brak cyfry...

O Musical Fidelity myślałem ale piekarnik w klasie A to raczej też nie dla mnie, do tego wygląd...

 

Coś mi się wydaje że dokonanie wyboru mnie przerasta i poważnie zaczynam się zastanawiać nad wzmakiem do komputera (400-800zl)+ monitory, o takich kwotach to nawet nie muszę żony informować:D

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Dnia 17.04.2020 o 11:06, 1Ender napisał:

Dodalbym jeszcze cos ze stajni nad-a czyli c320bee starsza konstrukcja ale swego czasu baaaardzo chwalona (oczywiscie tylko aukcja)

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...