Skocz do zawartości

Stereo lub 2.1 do muzyki, TV i konsoli


xdudekx

Recommended Posts

Witam od jakiegoś czasu szukam sprzętu audio do TV ale im dalej tym mam wrażenie że jestem coraz bardziej skołowany wszystkimi informacjami z racji ograniczonego miejsca ale i popularności we wszystkich elektromarketach zacząłem interesować się soundbarem ale szybko zrezygnowałem przerzuciłem się na zbieranie informacji o zestawach stereo lub mini wieżach z wejściem optycznym i opcją podłączenia subwoofera ale też nie mogę się na nic zdecydować z racji ograniczonej wiedzy w tym temacie, sprzęt byłby używany do filmów (lubię jak czasami podłoga zadrży przy efektach), muzyki (Drum and bass, dubstep, hip hop, pop) i gier na konsoli. Czyli ogólnie sprzęt grający do wszystkiego, Na tą chwile miejsca mam na zestaw 2.1. Kolumny podłogowe lub mniejsze takie żeby na RTV mogły stać. Wejście na CD mile widziane lecz nie konieczne co do pieniędzy 2 do 3 tys. Pomieszczenie salon z kuchnią 30m2. Jeżeli coś wartego odczekania i dozbierania pieniędzy to też wchodzi w grę, może to być sprzęt "rozwojowy". Proszę o jakieś sugestie, podpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W Twoim przypadku dobrym rozwiązaniem na sam początek byłby wzmacniacz stereo + kolumny. W przyszłości możesz dokupić subwoofer i masz spokój na lata. Jeśli lubisz mocniejszy bas i chciałbyś mieć możliwość podłączenia TV to polecam Topping MX3 + Pylon Audio Sapphire 25. Masz w tym przypadku funkcjonalny wzmacniacz o małych gabarytach ale potężnym brzmieniu i dodatkowo kolumny, które potrafią na prawdę mocniej przyłożyć i ciężko jest je przesterować. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny zestawu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dzięki za odp wzmacniacz trafia idealnie w moje potrzeby a i gabaryty ma dla mnie odpowiednie także to jest to. Byłbym zdecydowany. Kolumny też mi się bardzo podobają znalazłem wymiary na Twojej stronie i sprawdzę czy uda mi się je umiejscowić. Na wszelki wypadek dopytam jeszcze czy jest jakaś alternatywa mniejszego gabarytu konkretnie coś co można postawić na RTV ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na 90% ich nie zmieszczę w grę wchodzi coś mniejszych gabarytów i ewentualny subwoofer (odrazu lub z czasem) przeglądając informacje na temat MX3 natknąłem się na takie głośniki które do niego były podłączane lub polecane:

Wharfedale Diamond 11.1 i Cambridge Audio SX 50 z tym, że każdy szuka sprzętu pod siebie nie mniej jednak  widziałem takie tez na waszej stronie jak również wiele innych także proszę o poradę.

Edytowano przez xdudekx
zmiana sprzętu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

te Pylony jednak mi spać nie dają ale międzyczasie przeglądałem jeszcze węższe podłogówki np.

Taga Harmony Platinum F-60 Slim 15,5cm

Wharfedale Diamond 330 szer 20cm,

Taga Harmony Platinum F-90 Slim 17cm,

Wharfedale Diamond 11.3  19,4cm,

Pylon Audio Sapphire 23 16cm,

Indiana Line Tesi 542 (biały) 13,5cm

jak one mają się w porównaniu do Pylon Audio Sapphire 25 ? Wtedy będę miał pełen obraz i zacznę kombinować z meblami :)

Edytowano przez xdudekx
dodanie sprzętu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Ze sprawdzonych konfiguracji polecam konieczne Pylon Audio Sapphire 23 lub Indiana Line Tesi 542. Sapphire 23 zagrają spokojniej na dole, basu nie będzie aż tak dużo jak w 25 ale na pewno nie powinno go ubyć na tyle aby mówić o jakiś niedostatkach. Brzmienie jest podobne do 25 więc tutaj aż takich różnic nie będzie. Indiana Linte Tesi 542 to nieco szybsze brzmienie z bardziej punktowym basem względem Pylona. Dodatkowo masz w tym przypadku delikatnie węższą scenę dźwiękową względem Sapphire. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...