Skocz do zawartości

Tannoy klub


Recommended Posts

20200418_143947.jpg

      Witam wszystkich. Jako właściciel produktu Tannoy a dokładnie model "Tannoy dc6t se" zakładam klub w/w marki. Mam nadzieje że pojawią się tutaj wypowiedzi osób, ktore miały możliwość spotkać sie z produktami tej firmy.

       Z czego słynie Tannoy? Firma Tannoy bazuje głównie na technologi DC. Czym jest? Otóż Tannoy zastosował głośnik koaksjalny ( współosiowy), który to nosi nazwę Dual Concentric. System reprezentujący tzw. punktowe źródło dźwięku, reprodukuje muzykę pozbawioną zniekształceń fazowych, czego efektem jest precyzja w budowaniu trójwymiarowej przestrzeni i otwarty, swobodny dźwięk a największą z zalet jest w każdym kierunku promieniujące jednolicie rozłożone widmo akustyczne, czego nie można powiedzieć o klasycznych układach głośnikowych. Słychać to zwłaszcza wtedy, gdy zmieniamy pozycję odsłuchową o kilka centymetrów, a pole dźwiękowe pozostaje wciąż jednorodne, bez zachwiania równowagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Hej! Nie, nie mam glowy do tego - choc wlasnie tez o tym czytalem i chetnie bym to komus dal do dlubania :):)

Z modyfikacji testuje teraz https://www.neutrik.com/en/product/na2f-d2b-tx <-- to jest seperator galwaniczny, a poza tym pozwala mi wejsc do Crowna przez XLR zamiast RCA, i usuwa sporo szumu (ktory jest chyba podawany z DACa). Mam jeszcze jeden system w domu przy kompie, gdzie chwilowo testuje tego crown XLS 1500 i tam bylo duzo szumow od komputera (DACa?). Sporo toto poprawilo z duzo mniej czulymi kolumnami, wiec przy Tannoyach, ktore maja nieco lepsza efektywnosc spodziewam sie bardziej widocznych efektow, ale pewnie dopiero jak zloze kino domowe po remoncie :)


 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam, dołączam się do klubu z Tannoy Autograph Mini. Już próbowałem napędzić jeden wątek o wmaku do nich, ale nie wzbudziłem za dużego zainteresowania, a Covid utrudnia odsłuchy więc trochę szukam w ciemno. Czy ktoś z Was może napędza swoje Tannoye czymś w klasie A? Np Xindakiem albo Vincentem (te z pierwszymi 10w w klasie A)? Nie ukrywam, że już wpakowalem się w lampowe pre SH i teraz poszukuje końcówki, bo nie mam jak zestawu posłuchać. Zastanawiałem się też czy nie pójść na łatwiznę i wziąć Sony Ta-n 55-ES i najwyżej dołączyć później go do kd na fronty Klipscha. Albo jeszcze takiego pięknego Dual mono Meridian 556 podglądam. 

Z drugiej strony klasa A na lato trochę może podwójnie podkręcać atmosferę w pokoju. 

Pozdrawiam Klubowiczów! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby Marantz to nie wzmacniacz w klasie AB z czego kilka pierwszych watow oddaje w czystej klasie A co jest prawdopodobnie odpowiedzialne za bardzo dobry dzwiek uzyskiwany z niego przy wieczornych nie za glosnych odsluchach.

Ps: a tak wogóle to witamy w klubie Tannoy-a 👍

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Czy aby Marantz to nie wzmacniacz w klasie AB z czego kilka pierwszych watow oddaje w czystej klasie A... 

Dokładnie tak jak piszesz, zaznaczyłem tam w nawiasie, że pierwsze 10w. Natomiast ileż też będę potrzebował do napędzenia tych małych Tannoyów? W 90% moich odsłuchów i tak pewnie wystarczy. Jak będę chciał pogrzmić to zawsze pod terminale B mogę podpiąć Klipsche, żeby sobie dywan zwianac ;] 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie Marantza i jest naprawde dobrze jesli bylbys zainteresowany odsluchem. Moj model to budżet totalny (pm 6004), a w pewnych aspektach wygral z Roxsan-em napedzajac Tannoy-a oczywiscie. I musze dodac ze slucham nie za głośno. Wyznacznikiem dla mnie jest wokalista w utworze, tzn. poziom śpiewu wokalisty musi być taki jak w realu, ani ciszej ani glosniej i w takich warunkach o dziwo nie brakuje basu ani wysokich a scena jest taka jak lubie a wokalistka "materializuje" sie w pokoju i spiewa tylko dla mnie....

Za to kocham Tannoy-a.
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cześć,

Mam set 5.1 Tannoy`a Mercury 7.4. Amplituner KD Yamaha RX-V685 + wzmacniacz stereo Pioneer A-40. Pod Yamahę podpięte głośnik centralny, tyły i sub, pod Pioneer`a fronty. Gdy słucham muzyki włączony jest tylko Pioneer a źródłem jest Chromecast audio lub CD Denon. Jestem zadowolony z brzmienia zestawu ale chciałem żeby było jeszcze lepiej i kupiłem w MM kolumny Tannoy Revolution XT 6F bo były w dobrej cenie. Mimo, że XT 6F są ponad dwukrotnie droższe od Mercurego 7.4 w moim przypadku w stereo wcale nie było lepiej, góra w niektórych utworach była ostra i nieprzyjemna dla uszu. Dobrze, że w MM można zwrócić towar więc je oddałem. Gdy XT 8F będą w dobrej cenie i odpowiednim kolorze to jeszcze je przetestuję.

Pozdrawiam

Jacek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! 

Podłącz A40 pod wyjście Preout w Yamaha i używaj cały czas, zostanie więcej mocy z zasilacza na inne kanały.

Co do połączenia A40 z 6F XT, to kiedyś sluchałem takiego kombo na odsluchach testowych i dzięki temu kupilem te kolumny, więc - prawdę mówiąc - kwestia przyzwyczajenia? Może te Mercury są po prostu cieplejsze i tyle? 
One faktycznie są nieco jaśniejsze, ale bez przesady. Ile czasu słuchałeś? Czasem trzeba chwilę posłuchać, żeby się przekonać. Warto też zwrócić uwagę, żeby sluchac tych samych utworow na obu sprzetach, i to najlepiej takich, o ktorych wiemy,ze sa dobrze nagrane.

Co do 8F - nic się nie zmieni raczej. Poszukaj cieplejszych kolumn i już.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tenfilip napisał:

Hej! 

Podłącz A40 pod wyjście Preout w Yamaha i używaj cały czas, zostanie więcej mocy z zasilacza na inne kanały.

Przecież tak mam podłączone.

Co do połączenia A40 z 6F XT, to kiedyś sluchałem takiego kombo na odsluchach testowych i dzięki temu kupilem te kolumny, więc - prawdę mówiąc - kwestia przyzwyczajenia? Może te Mercury są po prostu cieplejsze i tyle? 
One faktycznie są nieco jaśniejsze, ale bez przesady. Ile czasu słuchałeś? Czasem trzeba chwilę posłuchać, żeby się przekonać. Warto też zwrócić uwagę, żeby sluchac tych samych utworow na obu sprzetach, i to najlepiej takich, o ktorych wiemy,ze sa dobrze nagrane.

Słuchałem około miesiąca.

Co do 8F - nic się nie zmieni raczej. Poszukaj cieplejszych kolumn i już.  

7.4 jest ciepły a fronty muszą być Tannoy`a bo chcę żeby wszystko (5.1) było tej samej firmy i koloru. Wiele osób twierdzi, że XT 8F to inne granie niż XT 6F więc gdy 8F będą dostępne z pewnością je wypróbuje :).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, JacekWF napisał:

7.4 jest ciepły a fronty muszą być Tannoy`a bo chcę żeby wszystko (5.1) było tej samej firmy i koloru. Wiele osób twierdzi, że XT 8F to inne granie niż XT 6F więc gdy 8F będą dostępne z pewnością je wypróbuje :).

Poćwicz odpowiedzi na forum ;)

Jasne, próbuj, sam jestem ciekaw w takim razie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tenfilip napisał:

Poćwicz odpowiedzi na forum ;)

Jasne, próbuj, sam jestem ciekaw w takim razie.

Sam sobie poćwicz a jak nie masz nic interesującego do napisania i wymyślasz jakieś pierdy to daruj sobie... i nie odpowiadaj na moje posty.

Pod Preout mi proponuje podłączyć a niby pod co innego pod wejście słuchawkowe czy może usb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, JacekWF napisał:

Sam sobie poćwicz a jak nie masz nic interesującego do napisania i wymyślasz jakieś pierdy to daruj sobie... i nie odpowiadaj na moje posty.

Pod Preout mi proponuje podłączyć a niby pod co innego pod wejście słuchawkowe czy może usb.

Słuchaj, tu obowiązuje jakaś kultura. Zwrócilem Ci uwagę, bo źle sformatowałeś odpowiedź, umieszczając własną odpowiedź w cytowanej odpowiedzi (vide załącznik). Co więcej, nie dla każdego jest oczywiste, po co jest preout, więc ma dużo sensu doprecyzowanie. 

Zapewniam Cię, że będę odpisywał na każdy post na który uznam za stosowane odpisać, nawet jeśli Ci się to nie podoba.

Jacek_dno.PNG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, JacekWF napisał:

Jestem zadowolony z brzmienia zestawu ale chciałem żeby było jeszcze lepiej i kupiłem w MM kolumny Tannoy Revolution XT 6F bo były w dobrej cenie. Mimo, że XT 6F są ponad dwukrotnie droższe od Mercurego 7.4 w moim przypadku w stereo wcale nie było lepiej, góra w niektórych utworach była ostra i nieprzyjemna dla uszu. Dobrze, że w MM można zwrócić towar więc je oddałem. 

Jest taka możliwość ze zestawy tansze moga sie "lepiej" wpasowac w akustyke i całościowo dać lepsze brzmienie (tzw. Synergia zestawu), jest to mało prawdopodobne (tzn. rzadko spotykane), ale jak najbardziej możliwe, wiec spokojnie Panowie. W audio pasji nie jedno juz zadziwiło....

Pozdr

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JacekWF napisał:

I kto tu mówi o kulturze? Ja się przywitałem, pozdrowiłem i podpisałem pod tym do napisałem a Ty co? I jeszcze wypisujesz jakieś banialuki, które są oczywiste dla wszystkich... Chciałeś zabłysnąć nabijając posty czy co? Odpisuj sobie tylko mi już nie doradzaj. Dzięki, ja Ciebie też...

Ja Ciebie nie bardzo. I nie, nie są oczywiste dla wszystkich, jakbyś miał trochę empatii to byś zrozumiał, że ludzie mają różny poziom wiedzy. Oczywiste dla wszystkich wydaje się poprawne sformatowanie postu, a jednak poległeś.

3 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Jest taka możliwość ze zestawy tansze moga sie "lepiej" wpasowac w akustyke i całościowo dać lepsze brzmienie (tzw. Synergia zestawu), jest to mało prawdopodobne (tzn. rzadko spotykane), ale jak najbardziej możliwe, wiec spokojnie Panowie. W audio pasji nie jedno juz zadziwiło....

 

Myślę, że im wyższe cenowo sprzęty, tym trudniej je sparować, bo mają bardziej zdecydowany charakter. 

Edytowano przez Tenfilip
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Jestem szczesliwym posiadaczem Tannoy xt6f , napedzane onkyo tx8270, chcialem zupgradowac do tx8390 ale w UK w ogole prawie onkyo. zniknelo z rynku, Tannoy xt6f tez niedostepne lub w cenie 1999f wiec juz legendarne :) a z racji tego ze tx8390 niedostepne to zaczalem sie rozgladac za wzmacniaczami. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...