Skocz do zawartości

Tannoy klub


Recommended Posts

Przed chwilą, rafal napisał:

Mam je od soboty dopiero. Myśle że będzie rewelacja ale póki co walcze z metalicznymi wysokimi partiami dźwięku. Dziwne bo wcześniej miałem bowersy które słyną z ostrości a nie były u mnie ostre nigdy. Tannoye do tej pory przegrane mają około 25godz i nadal slyszę dużo mocnych sybilantów. Jestem troche tym zaniepokojony. Mieliście takie problemy przy nowych XT ?

Nie. A mialem 2 pary 6f xt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niedobrze. Naprawde niewiem co o tym myśleć. Jak to sie nie zmieni bedzie kiszka. Oprócz tego niefajnego syczenia reszta to fantastyczne brzmienie. Te kolumny są genialne. Potrafią stworzyć atmosfere z kazdym utworem. Kosmiczna przestrzen i głębia. Baaardzo wyrazista średnica z czystym wokalem. Każdy utwór ktory do tej pory znałem brzmi kompletnie inaczej co znaczy że słychać nowe elementy. Mało tego, każdy można wskazać palcem. Góra jest bardzo słodka. I tylko ta niezrozumiana dla mnie szorstkość i metalicznosć sybilantow. Nie pasuje mi to i niechce mi sie wierzyc by ten szczegoł popsół mi tak piekny i wciagajacy dzwiek

Edytowano przez rafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, moze zmien DAC/zrodlo? Po drugie - masz adaptacje akustyczna? Mozesz sprobowac cos dodac pochlaniajacego/rozpraszajacego wysokie. 

Moim zdaniem, one faktycznie maja dosc mocne te wysokie, natomiast nie tak, zeby to draznilo - mnie przynajmniej. Sluchalem z dynavox vr70e2, crown xls drivecore, denon x3500h, jakims tam onkyo czy starym sony, pioneerem. Nigdzie nie bylo to klopotliwe. 

P.s. Popsuł :)

Przychodzi mi jeszcze do glowy jedno - moze sluchales wczesniej czegos mocno przytlumionego i dlatego wydaja Ci sie takie wyrazne. Mam nadzieje,ze probowales tez roznego materialu zrodlowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sie zastanawiam jaki wplyw na pewne częstotliwości ma zastosowanie włókniny by "zapanowac" nad wysokimi. Wkładając zaraz za maskownice na wysokosci wysokotonowki. 

W modowaniu sluchawek takie zabiegi sa na porzadku dziennym czyt. Pady z fizeliny. Ja w pewnych tanich "pchełkach" firmy SONY , w ten sposób "uspokoiłem" krzykliwy dźwięk...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana źrodla nie wchodzi w gre. To magnat MA1000 i azur 851N. To swietna para która sprawdza sie. Jest neutralna i nigdy nie ostra. Napewno samo ustawienie kolumn ma istotny wpływ na brzmienie. Póki co najlepiej podoba mi się ustawienie kolun ze skrętem na metr za uszami. Baza ma 2.70m Odsłuch to 3m. Odległości od ścian to 50 od przedniej licząc od krwaędzi tylnych kolumn i 1,5 od bocznych. Takiej rangi kolumny z tym sprzętem nie mają prawa syczeć

 

Tannoy_Revolution_XT_8F_SIN.jpg

 

Edytowano przez rafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Właśnie sie zastanawiam jaki wplyw na pewne częstotliwości ma zastosowanie włókniny by "zapanowac" nad wysokimi. Wkładając zaraz za maskownice na wysokosci wysokotonowki. 

W modowaniu sluchawek takie zabiegi sa na porzadku dziennym czyt. Pady z fizeliny. Ja w pewnych tanich "pchełkach" firmy SONY , w ten sposób "uspokoiłem" krzykliwy dźwięk...

Jest to sposób bo sam kiedyś dawno temu tak robiłem i zmiany są duże. Testowałem na różne grubości itd. Ale tutaj taki zabieg na tanoyach jest dla mnie nie do zaakceptowania. Choć by z powodu niecheci do maskowania membran. Acha jedna ważna rzecz jaką odkryłem. Bas reflexy są zasłonięte wytłumieniem 😳. Wg mnie nie powinno tak być na 100%

Edytowano przez rafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akustyka wyglada u mnie na calkiem niezłą. Do tej pory problemow nie bylo. Duzo elementow rozpraszajacych i pochlaniajacych. Sufit wysoki ma 2.8m

Gruby duzy dywan na suficie ogromna lampa z elementami materialu. W planach chce na suficie jakies rozpraszacze. I jeszcze jedno. Przy ostatnich kolumnach dzwiek powiedzmy w kuchni byl powiedzmy normalny. Teraz ewidetnie mocno jasny drazniacy. Dam im jeszcze pograc mocniej. Moze jakies ciemniejsze kable cos zmienia.

 

 

Edytowano przez rafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2021 o 00:53, JaZz napisał:

Odbicia mogą mieć na to też nieprzyjemny wpływ. Absorbery na pierwszych odbiciach powinny przygasić trochę brzmienie, jednocześnie poprawiając rozdzielczość i nie tylko.  

Polecam pobawić się akustyka bo ma ona wielki wpływ na to co słyszymy. 

Racja. Jednak jesli syczenie wydobywa sie z glosnika to poprawa akustyki tu za wiele nie pomoże.

Dnia 24.03.2021 o 07:34, rafal napisał:

Bas reflexy są zasłonięte wytłumieniem 😳. Wg mnie nie powinno tak być na 100%

A to ciekawe. Tez mi sie wydaje ze tak nie powinno byc. Może wytlumienie "spadło" na port - podobno jest w podstawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Racja. Jednak jesli syczenie wydobywa sie z glosnika to poprawa akustyki tu za wiele nie pomoże.

A to ciekawe. Tez mi sie wydaje ze tak nie powinno byc. Może wytlumienie "spadło" na port - podobno jest w podstawie.

Z tym wytlumieniem gdzies bylo na forum. Jedni mieli wytlumienie na bas reflexie w jednej kolumnie a w drugiej nie. Albo wogóle niemieli. To nie wygląda na zsuniecie sie. Możliwe ze Ma1000 nie zgrywa się z tymi kolumnami 😕 chodź dziwne bo bowersy ostre nie byly a model 683 jasny był

Edytowano przez rafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie poprostu interesuje fakt zasłonięcia wylotu wytłumieniem u niektórych użytkowników i jaki ma to wpływ na brzmienie. Prawdopodobnie producent stuningował konstrukcję w celu zminimalizowania dudnienia basu. A propo basu u mnie jest coraz lepiej. Robi się naprawdę potężny. Przez weekend pobawię się pozycjonawaniem kolumn i pogrzeję im magnatem to się wkońcu może pozbędę tej natarczywości

Edytowano przez rafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam winowajce jaskrawości systemu😃. To Kimber 4PR. Miałem też kable Dali RM230C z poprzedniego zestawu z bi-wiringu które założyłem. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zrobiło się miło😊. Słucham dalej bo widzę że trzeba popracować nad kablami znowu i coś dobrać odpowiedniego byc może.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JaZz napisał:

Dziwne, miałem obydwa. Dali grał dla mnie bardziej przejrzyście i został. Kimber mulił. 

No i z tego co czytałem to Kimber taki ciepły właśnie, a o dali nic nie znalazłem lub nie szukałem. :P

 

Ewidetnie kolumny bardzo czułe na kabelki. Będzie wymiana na bank kabli ale na co? Bas w dali aż za duży i niestety gorzej kontrolowany. Popada w buczenie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rafal napisał:

Panowie mam winowajce jaskrawości systemu😃. To Kimber 4PR. Miałem też kable Dali RM230C z poprzedniego zestawu z bi-wiringu które założyłem. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zrobiło się miło😊. Słucham dalej bo widzę że trzeba popracować nad kablami znowu i coś dobrać odpowiedniego byc może.

Tzn. Ze dzięki zmianie kabla "wyczyściło" Ci zapiaszczenie wysokotonowki? 

Ale byś teraz zrobił furorę na forum gdybyś miał zestaw pomiarowy... chyba że masz???

Warto by było sprawdzic na wykresie co jeszcze zmieniło w pasmie.. hmm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podłączam polskie OFC do Tannyow i nic mi nie syczy.

@JaZz np. co? Moze zrobie u siebie odsluch jednego czy dwoch kawalkow i dam znac. Raczej nie slucham na nich metalu (preferuje monitory przy biurku do tego celu), ale moge zobaczyc z ciekawosci. Przy czym u mnie graja przez Crown xls 2500 (koncowka mocy) i to moze im to duzo dawac dynamiki, zrywnosci i mocy moim zdaniem (wzgledem Denona x3500h i paru innych pierdol).

Ja testowalem na Rip&Tear z Doom, jak jezdzilem po salonach :)
 

9 godzin temu, rafal napisał:

Mnie poprostu interesuje fakt zasłonięcia wylotu wytłumieniem u niektórych użytkowników i jaki ma to wpływ na brzmienie. Prawdopodobnie producent stuningował konstrukcję w celu zminimalizowania dudnienia basu. A propo basu u mnie jest coraz lepiej. Robi się naprawdę potężny. Przez weekend pobawię się pozycjonawaniem kolumn i pogrzeję im magnatem to się wkońcu może pozbędę tej natarczywości

Teraz dopiero zaczailem - czyli ten wylot jest CELOWO przez uzytkownika zakryty, myslalem,ze to wada fabryczna i juz mialem zagladac czy u mnie tak jest. Duzo osob tak robi, z wieloma kolumnami, czasem dostajesz zatyczki w komplecie (Kef R7 chyba tak mialy). 

Edytowano przez Tenfilip
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, JaZz napisał:

Tutaj to chyba nie wina kabli 🤔 a co przy Kimberze tego nie było? 

Przyznam że martwią mnie trochę Twoje wpisy bo miałem zamiar wziąć kiedyś na testy xt6f, a sporo szybkiego metalu przewija się u mnie :/ No, ale jak nadaży się okazja to i tak wezmę. 

 

Przy kimberze bas bardzo dobry. W tym dali nie podoba mi sie. Bardzo go dużo i lubi się rozłazić. Te kolumny pięknie pokazują niedowiarkom jak na brzmienie wpływają kabelki. A to plus bo pokazują każdy niuans i detal. Teraz testuje biwiring

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...