Skocz do zawartości

Tannoy klub


Recommended Posts

Po wymianie kabelków XT8 grają znacznie lepiej. Pozbyłem się tej natarczywości. Jest pięknie wkońcu. Ciekawi mnie jeszcze kwestia samego pozycjonowania tych kolumn, jak Wy macie je ustawione i czy ktoś z Was próbował ustawić je bardzo szeroko i mocno skreconych na słuchacza jak sugeruje sam tannoy. One rzeczywiście promieniują dość szeroko. U mnie są na dłuższej ścianie ( 6m ) a boczne mają 4m i mam do nich 3m. Rozsuniecię ich na 280cm przyniosło ciekawe efekty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam

Stałem się niedawno posiadaczem Tannoy DC6T SE

Wczesniej słuchałem Lektor DALI 6 , Onkyo 8850 i cd Onkyo C-5VL

Całkiem przyjemnie to grało , ale czytając pozytywne opinie o Tannoyach skusiłem sie

kupiłem używane , były podłączone do Roksan kandy k2 i cd6005 Marantza

dzwięk był przepiękny rozchodził się po całym pokoju , nie było porównania do Dali

Ale jak przywiozłem do domu i podłączyłem do swoich starych sprzętów czar prysł ,  lepiej grały Dali....

kupiłem wzmacniacz Marantz 8003 , ale to dalej nie to....

na pewno trzeba będzie zmienic CD

i chyba poszukac tego Roksana

dużo jest pozytywnych opinii o PM8005  , jakie macie z tym doswiadczenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2021 o 19:47, krzysztof.. napisał:

Witam

Stałem się niedawno posiadaczem Tannoy DC6T SE

...

Ale jak przywiozłem do domu i podłączyłem do swoich starych sprzętów czar prysł ,  lepiej grały Dali....

Witamy:) 

Nie napisales wprost, ale zakladam, ze sluchales w innej akustyce. To czesto polowa brzmienia, i moze zmienic wiecej niz zmiana klockow. Tutaj bym szukal problemow. Moze Dali bardziej pasuja do Twojego pokoju i tyle:)
 

Edytowano przez RoRo
Nie ma potrzeby cytować całego postu , a jedynie fragment do którego się odnosisz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 30.04.2021 o 15:25, Tenfilip napisał:

 

Trochę poeksperymentowałem

kupiłem Dac Hegel HD11 Cd Onkyo podłączyłem coaxialem jako transport , wzmacniacz zamieniłem na Music Hall a70.2 podłączyłem przez XLR do Dac-a i  zmiana kolosalna

teraz te kolumny zachwycają , a już zastanawiałem się czy nie oddać ich synowi....   :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Eksperymentów cd.....

Tannoy dc6t se - dobrze zgrywają sie z roksanem kandy k2 + DAC Hegel HD11

ale kiepsko z Heglem HD20 - różnica w brzemieniu ogromna

za to

Tannoy dc6t ss + Music Hall 70.2 lepiej się zgrywa z Heglem HD20 a nie HD11

dziwne to trochę

ale może  komuś się przyda jak będzie szukać wzmacniacza i Daca do tych kolumn

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Witam. Zamierzam zakupi¢ głosniki do salonu 20m2. I waham sie pomiedzy Tannoy XT6F i tanszym DC6T. Mam takze mozliwosc kupic okazyjnie Tannoy Precision 6.4, podobno dobry model, warto doplacic? Ciekawy jestem Waszych opinii. Dodam ze nigdy wczesniej nie posiadalem Tannoy i nie mam mozliwosci posluchac. A szkoda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jak grają? Dobrze, detalicznie  z ładnym środkiem, tak jak lubię. Bas nie jest potężny ale schodzi dość nisko, dla mnie jest ok. Grają w pokoju 20m2, spięte z Musical Fidelity E 10 + streamer z DAC-em od Arylic + Spotify. 

Odnośnie Tannoya, chińczycy wypuścili tanią serię Platinum F6 i B6, ale bez coaxiali, nie wiem jakie mają opinie.

https://www.ebay.co.uk/itm/264840822794?hash=item3da9be400a:g:K7IAAOSwpRxfQX7h

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 13.04.2022 o 13:09, SIpo napisał:

Jak grają? Dobrze, detalicznie  z ładnym środkiem, tak jak lubię. Bas nie jest potężny ale schodzi dość nisko, dla mnie jest ok. Grają w pokoju 20m2, spięte z Musical Fidelity E 10 + streamer z DAC-em od Arylic + Spotify. 

Odnośnie Tannoya, chińczycy wypuścili tanią serię Platinum F6 i B6, ale bez coaxiali, nie wiem jakie mają opinie.

https://www.ebay.co.uk/itm/264840822794?hash=item3da9be400a:g:K7IAAOSwpRxfQX7h

raczej przeciętne. To nie jest "ten tannoy"

Zainteresowanie tymi kolumnami wzrosło kiedy ich cena znacznie spadła.

51 minut temu, haleem napisał:

a od paru dni szczęśliwy posiadacz Precision 6.4 😍

Świetne paczki. Do tej pory pojawiają się w moich propozycjach kolumn używanych.

Wykonanie w wiśni High gloss obłędne.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, haleem napisał:

Witam

wpisuję się do klubu, komplet 5.0 Sensys DC

a od paru dni szczęśliwy posiadacz Precision 6.4 😍

Słyszałem kiedyś Precision 6.4, świetnie brzmią, bas schodzi bardzo nisko a ceny tych kolumn ciągle trzymają cenę. To wyższa półka od DC czy XT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
  • 1 month later...

Witam Panowie ponownie.

Z dumą mogę dołączyć do klubu. W pokoju staneły Tannoy DC6T + MF M3SI z kablami atlas hyper 2.0.

Świetne kolumny co tu dużo mówić. Przy głośniejszym słuchaniu mam wrażenie, że chwilami góra jest trochę drażniąca. Ten Atlas pasuje do zestawu? z tego co słyszę to gra on raczej neutralnie i nie barwi własnym charakterem brzmienia. Czy zmiana kabli uspokoi wysokie tony?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdania sa na tyle podzielone, że najlepiej samemu sprawdzić na "własne ucho" bo tu zawsze znajdzie sie ktoś kto potwierdzi jak i zaprzeczy. A bi-wire w wykonaniu 2.5mm² ofc z rolki w np. sklepie elektrycznym to tak bardzo "śmieszne pieniądze" , że aż szkoda nie spróbować tego rozwiazania. 

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...