Skocz do zawartości

Tannoy klub


Recommended Posts

Nieźle, nie tak dawno kupowałem za 600 GPB w Peter Tyson, i to w zestawie z jakims Onkyo. Ciekawi mnie to co mówisz, może komuś w UK odsprzedam te kolumny :D:D Co do tego Onkyo - moze kup w innym kraju? 

Pochwalę się też, że dokupiłem do biurka Tannoy TS 2.8 :)
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Biomechanikus napisał:

Jestem szczesliwym posiadaczem Tannoy xt6f , napedzane onkyo tx8270, chcialem zupgradowac do tx8390 ale w UK w ogole prawie onkyo. zniknelo z rynku, Tannoy xt6f tez niedostepne lub w cenie 1999f wiec juz legendarne :) a z racji tego ze tx8390 niedostepne to zaczalem sie rozgladac za wzmacniaczami. Pozdrawiam

Tannoy xt 6f + Onkyo tx-8390 bajka. Uwierz mi 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Biomechanikus napisał:

w cenie 1999f wiec juz legendarne :)

Tannoy tu na wyspach potrafi przyłoić z ceną za nowki.... taka polityka!

Moje tannoye kupilem za £999 i to juz byla promocja bo juz cena spadała bo wchodziły precisiony a teraz używki w b.dobrym stanie można nawet za £350 wytargać z rynku. W tej cenie taki dzwiek to za darmo. Dodam ze kupujac były testowane z innymi w tym przedziale (£1000), i wyżej a jednak wygrały wlasnie dc6t-se

Tak czy siak. Warto zastanowic sie nad rynkiem uzywanych!

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Tannoy tu na wyspach potrafi przyłoić z ceną za nowki.... taka polityka!

Moje tannoye kupilem za £999 i to juz byla promocja bo juz cena spadała bo wchodziły precisiony a teraz używki w b.dobrym stanie można nawet za £350 wytargać z rynku. W tej cenie taki dzwiek to za darmo. Dodam ze kupujac były testowane z innymi w tym przedziale (£1000), i wyżej a jednak wygrały wlasnie dc6t-se

Tak czy siak. Warto zastanowic sie nad rynkiem uzywanych!

Ja swoich tannoyow xt6f nie zamierzam sprzedawac, kupilem je rok temu za 649f a naprawde graja super, dlatego pojawila sie mysl zeby je obdarowac lepszym wzmacniaczem.

1 godzinę temu, karbeti napisał:

Tannoy xt 6f + Onkyo tx-8390 bajka. Uwierz mi 

Slina mi cieknie, to mowisz ze te onkyo tx8390 zgrywa sie z tymi kolumnami? Bo te moje onkyo tx8270 wszystko super dzwiek czysty ale jak by dolu brakuje i dynamiki, czasem dzwieki instrumentow przy szybkiej nucie potrafia sie zlewac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Biomechanikus napisał:

 dlatego pojawila sie mysl zeby je obdarowac lepszym wzmacniaczem.

 

Nie wiem jaki maja charakter grania xtf-y ale dualconcentric bardzo fajnie pracuje z marantz i roksan. A ja bym przytulił chetnie sphinx myth 3 ale trudno dostać bo to kawał dobrej maszyny. Nie wiem nawet czy sie polubi z Tannoyem ale i tak na niego poluje bo chce mieć ten produkt na przyszłość!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Biomechanikus napisał:

dolu brakuje i dynamiki, czasem dzwieki instrumentow przy szybkiej nucie potrafia sie zlewac

Dół jest "specyficzny" nawet w dc. Jednak to za co kocham moje głośniki to właśnie szybkość i Nie Zlewanie sie dźwięków. Dynamiki tez nie brakuje (czyt. Roznica pomiedzy cichymi i glosnymi partiami). Spróbuj z marantzem i roksanem odsłuchać. Chyba że inna konstrukcja głośnika to robi.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam akces do klub z Tannoy Revolution XT6F + PM8005. Źródła to SA8005 + ProJect X1 + Yamaha WXC-50. Z pary PM8005/XT6F jestem średnio zadowolony i żałuję, że nie kupiłem XT8F... jednak te 4Hz z dołu robią różnicę. Wcześniej miałem Castle Harlech, kupione w 1997, kiedy to jeszcze była solidna Brytolska manufaktura. Niestety poleciał mi jeden z głośników i trzeba było z ciężkim sercem je wymienić :-(

Szczerze powiem, że XT nijak się mają do starych Harlech...  nie ta liga, jak na moje ucho i preferencje muzyczno/brzmieniowe ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

A odsluch był czy tez w ciemno nabyłeś?

Był, ale nie na moim Marantz'ie i do tego tylko w sklepie... jak je zwiozłem do domu, to trochę inaczej zagrały. Żeby nie popadać w skrajności...to nie są złe głośniki... natomiast nie schodzą tak ładnie w dół, jak stare Castle. Z reguły testuję sprzęt na płytach Chesky lub DG, głównie na Oregon i Paquito D'Rivery, gdzie na kilku utworach akustyki schodzą dość nisko a zwłaszcza dęciaki... no i na XT6F niestety próżno szukać tak czystego i wyraźnego dołu, jak a Castlach. Cóż, za Castle dałem 6,7k, ale ponad 20 lat temu a od tego czasu pieniądz staniał i równoważne klocki kosztują teraz co najmniej ze 2 razy drożej ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kupione sluchawki douszne betrone b25 za smieszne pieniadze a sa kozackie, sluchajac tych samych nut co na tannoy xt6f + onkyo tx8270 od razu widac gdzie sa braki w tym zestawie, brakuje dolu, w utworach z kontrabasem  czy bebnami slabo jest on eksponowany przez moj zestaw, w utworach bardziej techno, bass jest bardziej stukajacy niz miekki, na tych sluchawkach slychac nawet sklejanie sie ust podczas wokalu. To tego daze zeby tak moj zestaw gral w salonie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Biomechanikus napisał:

brakuje dolu, w utworach z kontrabasem  czy bebnami slabo jest on eksponowany przez moj zestaw, w utworach bardziej techno, bass jest bardziej stukajacy niz miekki, na tych sluchawkach slychac nawet sklejanie sie ust podczas wokalu. To tego daze zeby tak moj zestaw gral w salonie

Wiesz słuchawki dokanałowe (pchełki), maja dużo łatwiej wytworzyć efekty o ktorych wspomniałeś nawet te bardzo tanie. Ale na pocieszenie dodam ze nawet najdrozsze pchełki na rynku nie potrafia za to wytworzyc takiej sceny dzwiekowej, jaką dają kolumny w pomieszczeniu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Za dużo to ja doświadczenia nie mam. 
Pierwszy etap : wieża Pioneer i kolumny Tonsil.

pojęcia o audio -0

Zawsze mnie coś jednak ciągnęło do lampy. Ale małe dzieci to hybryda:

Vincent SV-227 + Monitor Audio RS8

Fajne, nawet bardzo ale przy długim odsłuchu coś przeszkadzało. 
 

Dużo czytania i trafiło się połączenie polecane na forach:

Cayin A70T mk2 + Tannoy Precision 6.4  

Zakup w ciemno bo mieszkam na końcu świata. I  chyba trafione w punkt  

Wszystko mi pasuje. Długie słuchanie nie męczy, wręcz przeciwnie zachęca do słuchania.  Na pewno są lepsze systemy, ale ten mi na razie ten bardzo odpowiada.

I mieścił się w założonym budżecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej że model RS8 jest niby tym z najlepiej brzmiących do dziś. 
Słuchałem Pylony, Audio Akademy, Dali, JBL, Heco, B&W itp.  Tylko Tannoy mnie zachwyciły.  
I niech tak zostanie :)   

To co mnie zachwyca to: wocal, stereofonia, scena, oderwanie dźwięku od kolumn, detaliczność, barwa, konturowy bas, wygląd, itp ...

 Może to zasługa wzmacniacza lampowego?

Niech ktoś spróbuje to porównamy.

pozdrawiam wszystkich 

Edytowano przez Temek79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam je od soboty dopiero. Myśle że będzie rewelacja ale póki co walcze z metalicznymi wysokimi partiami dźwięku. Dziwne bo wcześniej miałem bowersy które słyną z ostrości a nie były u mnie ostre nigdy. Tannoye do tej pory przegrane mają około 25godz i nadal slyszę dużo mocnych sybilantów. Jestem troche tym zaniepokojony. Mieliście takie problemy przy nowych XT ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...