Skocz do zawartości

Niedrogie KD - budżet minimalny.


Bonio

Recommended Posts

Cześć wszystkim. Nie wiem od czego zacząć bo mam strasznie dużo do obgadania. Ale po kolei...

Od dzieciaka zawsze lubiłem słuchać muzyki bla bla bla... mam to po ojcu chyba... pamiętam jak w latach wczesnych 90 w domu była wieża unitry diora, w połowie 90tych segmentowa wieża sony z altusami 140 na ok 16m2. Później ojciec to sprzedał a ja siedziałem na głośnikach od kompa itp. Następnie bawiłem się w audio ale samochodowe - wzmacniacze subwoofery i te sprawy. Ogólnie jestem bassheadem o ile dobrze to nazwałem. Ale nie interesuje mnie jednostajne walenie w bęben do pożygu w tym samym tonie jak z najtańszej tuby bassowej.

Aktualnie mieszkam w mieszkaniu ale chcę zaopatrzyć się w sprzęt przed wybudowaniem domu (czekam na pozwolenie na budowę). W załączniku będzie projekt domu, oczywiście wnętrze będzie trochę pozmieniane.

Chcę w salonie umieścić zestaw kina domowego 5.1 lub też 3.1 w zależności od potrzeb. Aktualnie jadę na projektorze z netflixem lub tv na JBL bar 3.1 i wszystko byłoby super gdyby nie to że ten soundbar nie ma średnich tonów. Bass jest mega głęboki taki jak lubię ale tnie subwoofer chyba przy 115hz jak dobrze pamiętam a sama belka nie ogarnia reszty średnio niskich tonów i mam wrażenie jakby to były nie do końca spasowane ze sobą urządzenia tzn chodzi o belkę i suba. Ojciec ma samsunga q70r i tam dzwięk jest ok ale on nie słucha głośno i tam gdzie kończy się bass w samsungu na subie to zaczyna jbl takie moje zdanie. No ale mniejsza o to. Muzyka jaką słucham to praktycznie wszystko. I soul i hip hop z rozlazłym bassem i trochę klasyki i jazzu, electro i popu. Nie upieram się przy jednym gatunku muzycznym.

Wpadłem na pomysł aby po zakończeniu budowy nie instalować tego jbl pod tv/projektor do salonu bo nie będę do końca zadowolony... Brak mi dobrego stereo i wiem że chyba żaden soundbar mi tego nie da. 

Ostatnio długo siedzę w nocy na necie i o mały włos kupiłbym zestaw kolumn Yamahy f51 i p51. Jakoś samo mi wyskoczyło na fb ze promocja cośtam cośtam. No faktycznie cenowo było mega atrakcyjnie bo wychodziło to ok 1200zł za komplet 5głośników, pomyślałem se... wezmę, kupię i będą stać w kartonach i czekać na budowę a w między czasie kupi się amplituner i będę mieć KD z głowy na przyszłość jak dom już będzie wybudowany. Aaa i również była promka na zestaw wilsona z 2300zł na 1300zł tylko marki nie znam i ostatecznie na nic się nie zdecydowałem. Zacząłem przeglądać co nie co i postanowiłem że napiszę tu aby w razie czego nie wypiepszyć hajsu w błoto bo nie wszystko złoto co się świeci.

Ogólnie stanąłem na tym że bardzo wyglądowo podobają mi się głośniki od Polk audio T50 T30 i chyba T15 a budżetowo bajka. I po prostu będę polował na okazję aby je kupić. No i fajne jest również to że mogę se kupić póki co same t50 a z czasem dokupić centralny i suba i głośniki tylne (tylko nie wiem czy ten tył jest mi tak mocno potrzebny bo żona zawsze się wydziera podczas seansu ścisz to, ścisz te bassy itp. Szkoda jej sąsiadów). Raczej bardziej wolę sam oglądać jak z nią bo przynajmniej mogę mocniej podkręcić i wczuć się w film.

Czy waszym zdaniem zestaw podstawowych Polk audio to dobry wybór jeśli chodzi o głośniki do KD? Nie jestem wymagający jeśli chodzi o sprzęt i wyrafinowanego ucha też nie mam. Chcę coś co będzie wyglądało schludnie i tak samo grało ale nie dużym kosztem. Najbardziej zależy mi aby w końcu usłyszeć stereo i trochę więcej szczegółów jak z soundbara.

Dużo uwagi zwracam również na wygląd kolumn. Podobają mi się również Pioneer fs52 których u nas już nie dostanę a także trochę droższe Onkyo Skf4800b i Klipsche te z miedzianymi membranami no ale budżet poza skalą bo najtaniej to wychodzi ok 2000zł za parę a gdzie jeszcze do tego subwoofer i ewentualnie centralny. No ale zawsze można polować na nocne okazje. Mam na to czas póki dom się nie zacznie budować bo hajs będzie szedł wtedy na co innego.

I pytanie i prośba do was mógłby ktoś coś polecić w budżecie do max 2tys za głośniki?(oczywiście bez subwoofera). Przypuśćmy najlepszy zestaw 5głośników do 2tys jak to by miało miejsce w przypadku polk t531 lub najlepsze stereo do 2tys z możliwością rozbudowy na komponentach tej samej firmy? Choć wiem że dalsza rozbudowa będzie mega długo trwała i nie wiem czy by do niej doszło w pełni ze względu na kasę której mi brakuje a nie chcę też mieć zestawu za 4tys zł bo i tak nie usłyszę w nim różnicy z głośnikami za np 2tys. - nie będę i tak miał punktu odniesienia. I jakiś konkretny amplituner do tego za powiedzmy drugie 2 tyś zł? Od amplitunera wymagam minimum łączności BT usb hdmi oraz wyjścia na subwoofer. Z multiroom raczej nie będę miał potrzeby kożystać choć nie omieszkam potestować jakby takowy był. Sprzęt oczywiście ma być nowy, budżetu nie będę zwiększał bo jak wjedzie kredo na dom to będzie po ptokach a nie dokładanie do audio.

Przepraszam za haotyczność moich wypowiedzi ale mam nadzieję że choć trochę nakreśliłem wam w jakiej jestem sytuacji i czego potrzebuję.

Pozdrawiam serdecznie.

rzut_1_web.jpg

Edytowano przez Bonio
Błędy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bonio napisał:

Przypuśćmy najlepszy zestaw 5głośników do 2tys

Nie chcę burzyć marzeń , ale musisz sporo dozbierać. Poczytaj wątki , napisz do ' branży". Te zestawy które wymieniłeś , nijak się mają do Twoich wymagań a o jakości stereo zapomnij, bo przecież Sam piszesz , że chcesz kino i idziesz w tym kierunku. Tak patrzę na rzut i rozumiem , że będziesz chciał wstawić te 5 kolumn + sub. do salonu ? Na razie zastanów się gdzie to postawisz , na tym etapie budowy jaki masz myślałbym też o adaptacji pomieszczenia.

http://kinoplay.pl/instalacja_urzadzen_kina_domowego,0,408.htm

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Jasne że to co jest na rzucie to tylko pogląd z projektu. W rzeczywistości kanapa będzie stała bliżej ekranu. Sam jeszcze nie wiem czy przypadkiem nie będzie to wszystko zamienione stronami czyli ekran na prawej ścianie (kominka też nie będzie) ekran jaki będzie z projektora to ok 90-110". Miejsce teoretycznie jest. Poustawiać wszystko raczej jakoś się da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...