Skocz do zawartości

Heco Aurora 700 / Klipsch r-100sw i Marantz nr1710


lfajer

Recommended Posts

Witam, 

Mam obecnie wspomniany w tytule amplituner wraz z kolumnami Pylon Audio Pearl 25 oraz subwoofer Klipsch R-100SW. 

Zastanawiam się nad wymiana kolumn na Heco Aurora 700.

W 90% używam sprzętu do oglądania filmów w salonie wielkości ok 30m2.

Czy uważacie ze taka zamiana ma sens, a może polecilibyście inne kolumny? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam marantza nr1509 i kolumny dali zensor 5. Nie są to jakoś wybitnie wymagające kolumny a ten amp radził sobie z nimi tak sobie. Ogólnie te slimy marantza do gigantów mocy nie należą. Jeśli myślisz w przyszłości o stereo to te kolumny będą bardzo dobre. A plusem Twojego ampli jest to, że ma wyjście pre out, co umożliwi rozbudowę zestawu o wzmacniacz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, lfajer napisał:

Stereo byłoby na pewno fajnym uzupełnieniem. Jak działa takie rozwiązanie? Po podłączeniu przez pre out do wzmacniacza, amplituner nie podaje sygnału na głośniki tylko wzmacniacz, więc i głośność itd. trzeba osobno ustawiać. Da się to jakoś sensownie zsynchronizować?

Jeśli wzmacniacz ma możliwość pracy jako końcówka mocy, to nie ustawiasz głośności osobno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa to tak, że źródła stereo (streamer, cd, gramofon itp) podlaczasz bezpośrednio do wzmacniacza i wtedy głośność regulujesz na nim. Natomiast w kinie domowym głośności regulujesz tylko na amplitunerze - o ile wzmak ma możliwość pracy w trybie końcówki mocy. Skoro tak się nastawiłeś na te heco, to może po prostu wypozycz je od branży. Wtedy sam przekonasz się czy zmiana coś wnosi czy nie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana na Heco Aurora 700 nie przyniosłaby w kinie domowym aż tak dużych różnic. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłyby choćby Monitor Audio Bronze 6, które zagrają bardziej szczegółowo i selektywnie. Dodatkowo zyskasz na dynamice i prezentacji sceny dźwiękowej. 
Jeśli chodzi o wzmacniacz to zwróć uwagę na Pionner A40AE, Marantz PM8006 czy Audiolab 6000a. Tak jak napisał seba3002 wiele zależy od Twoich preferencji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wam wszystkim za rady. Zabawne jest, że przed 5 laty jak kupowałem Pylon Audio to właśnie drugą opcją którą rozważałem był własnie Bronze 6, ale budżet wtedy nie pozwalał. 

Muszę zatem wrócić do tematu i pewnie najlepiej będzie posłuchać tego jeszcze raz na żywo. 

Pytanie zatem czy da się kupić jeden zestaw kolumn, który zabrzmi dobrze w kinie domowym jak i przy stereo ze wzmacniaczem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pozwala bo Bronze 6 będa zastępowane nową linią i są wyprzedawane w lepszej cenie.

21 godzin temu, lfajer napisał:

Pytanie zatem czy da się kupić jeden zestaw kolumn, który zabrzmi dobrze w kinie domowym jak i przy stereo ze wzmacniaczem?

Bez problemu. Chodzi jedynie o fronty. Wybierz te które odpowiadają Ci w stereo. Barwa dynamiką ,dociążeniem, energią a w kinie Cie nie zawiodą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem, poczytałem, byłem w jednym z wrocławskich sklepów audio i ciągle nie wiem co bedzie najlepszym rozwiązaniem. 

Pan w salonie polecał wszytko co zaczynało się od 4000 za wzmacniacz i do tego ewentualnie nowe kolumny. 

Ja tymczasem zastanawiam się czy nie podejść do tego póki co budżetowo i nie spróbować z Pioneer A-40AE. Czy możecie coś więcej o tym wzmacniaczu, może nawet w połączeniu z Pylon Audio? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizyta w kolejnym salonie we Wrocławiu przyniosła niestety jeszcze mniej. Miałem wrażenie, że nikt mi za bardzo nie chce pomóc, albo że przyszedłem nie w porę.

Pytając o potencjalne rozwiązania i propozycje wzmacniaczy zdawkowo pokazano mi palcem jakiś model Hegel za 11 tyś. bez żadnych dodatkowych komentarzy i uwag.

Jedyne co się dowiedziałem to, że wzmacniacz musi mieć wejście MAIN IN i w zasadzie tyle. Czy to norma w salonach audio? :)

O dziwo nikt o budżetowym Pioneerze nie wspomniał. Czy gdzieś w okolicach Wrocławia można go posłuchać? Czy takich tanich sprzętów się nie odsłuchuje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 18.04.2020 o 21:36, seba3002 napisał:

Mam marantza nr1509 i kolumny dali zensor 5. Nie są to jakoś wybitnie wymagające kolumny a ten amp radził sobie z nimi tak sobie. Ogólnie te slimy marantza do gigantów mocy nie należą. Jeśli myślisz w przyszłości o stereo to te kolumny będą bardzo dobre. A plusem Twojego ampli jest to, że ma wyjście pre out, co umożliwi rozbudowę zestawu o wzmacniacz. 

@seba3002 kupiłem Cyrus One i kolumny ELAC Uni-Fi FS U5, a teraz mam pytanie dot. użycia NR1710 jako "streamera". Czy podłączając wyjście ZONE2 do wzmacniacza (zgodnie z instrukcja) może to służyć jako DAC/streamer? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Nie do zone 2 tylko podłączasz to PRE OUT front.

Tylko uważaj z regulacją głośności bo będzie podwójna.

Ale czy Cyrus One nie ma opcji pracy jako końcówka mocy przez wejście AV?

Ja zastanawiałem się właśnie jaka będzie różnica przy połączeniu takim http://manuals.marantz.com/NR1710/NA/EN/GFNFSYtmyicciu.php#SEHFMLlyvhfizg do wzmacniacza?

A może lepiej zainwestować w https://www.hardkernel.com/shop/hifi-shield-2/ i sobie z tego zrobić źródło dla wzmacniacza?

Edytowano przez lfajer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...