Skocz do zawartości

Heco Aurora 700 / Klipsch r-100sw i Marantz nr1710


lfajer

Recommended Posts

6 godzin temu, lfajer napisał:

Ale czy Cyrus One nie ma opcji pracy jako końcówka mocy przez wejście AV?

Oczywiście że ma. Dopóki nie miałem node 2i używałem swojego marantza jako streamera. Cyrus one działał wtedy w trybie końcówki mocy a amp był podłączony do wejścia AV. Z amplitunera wychodzisz wyjściem pre out. Wtedy regulacja głośności  odbywa się tylko w amplitunerze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, seba3002 napisał:

Oczywiście że ma. Dopóki nie miałem node 2i używałem swojego marantza jako streamera. Cyrus one działał wtedy w trybie końcówki mocy a amp był podłączony do wejścia AV. Z amplitunera wychodzisz wyjściem pre out. Wtedy regulacja głośności  odbywa się tylko w amplitunerze. 

Ok, to tak miałem zamiar to zrobić. Zastanawiałem się tylko czy będzie robiło różnice wyjście przez PRE OUT ZONE2 do wzmacniacza względem wyjścia PRE OUT do końcówki mocy.

Pokombinuje jak już cały sprzęt będzie w domu :) dzięki za odpowiedź

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem wydaje mi się napisałem dokładnie dźwięk z amplitunera na wyjściu zone pre out nie musi być być kontrolowany przez avr może być stały i przydaje się to w sytuacjach gdy posiadamy wzmacniacz bez pre in a chcemy go podłączyć do zone out wtedy ustawiasz głośność na zone out na stałą i sterujesz głośnością tylko w wzmacniaczu.

Napisałem to po to aby każdy był świadomy że takie rzeczy należy weryfikować czytając instrukcję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie podłączasz do Zone 2 tylko do PRE OUT Front. Psiałem to wcześniej i wówczas nie wyjscie jest regulowane z  gałki amplitunera razem z resztą ( tyłami i centralnym)

No i tak faktycznie do Cyrusa do wejścia AV.

Dwie regulację nie są takie źle. Ale może momentami rozjeżdżać się kalibracja. Dlatego jeśli jest możliwość to zostawiamy jedną regulacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze sie wlacze ale sledze ta dyskusje i probuje zrozumiec caly czas jedna kwestie: czy podlaczajac wzmacniacz zintegrowany przez wyjscia pre-out frontow z ampli KD, taki wzmak dziala wtedy tylko w trybie koncowki mocy? Bo skoro podlaczamy go do pre-out KD, to znaczy ze sygnal przeszedl juz przez przedwzmacniacz ampli, i koncowka mocy ma go tylko wzmocnic tak aby wysterowac kolumny? Mnie interesuje w jaki sposob dokladajac do ampli KD wzmacniacz zintegrowany, i uzywajac go do sluchania muzyki w stereo, uzywac ampli tylko jako zrodla sygnalu/streamera sieciowego ale zeby o charakterze brzmienia decydowal wzmak.

Zakladam tez (poprawcie mnie jesli sie myle) ze ogladajac filmy albo odtwarzajac muzyke w "7ch stereo" gdzie graja wszystkie kanaly, taki wzmak musialby byc przestawiony w tryb koncowki mocy i wtedy uzycia pre-out jest wlasciwym rozwiazaniem. A do stereo wtedy wyjscie z ampli przez Zone 2??? (w instrukcji do mojej V685 jest napisane ze Zone 2 sluzy do podlaczenia zewnetrznego wzmacniacza).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mówi nic o pre out? Bo jeżeli dobrze nadarząm za Twoim tokiem rozumowania to chcesz wyjsc z amplitunera AV z wyjścia zone 2 na wejście aux in (dowolne wejście we wzmacniaczu) i wtedy będzie to grać w stereo. A z wyjścia pre out chcesz wejść na wejście Main in (AV) w cyrusie i to ma grać w kinie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, seba3002 napisał:

A nie mówi nic o pre out? Bo jeżeli dobrze nadarząm za Twoim tokiem rozumowania to chcesz wyjsc z amplitunera AV z wyjścia zone 2 na wejście aux in (dowolne wejście we wzmacniaczu) i wtedy będzie to grać w stereo. A z wyjścia pre out chcesz wejść na wejście Main in (AV) w cyrusie i to ma grać w kinie? 

O właśnie tak o tym myślałem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tak bym rozumowal wiec w praktyce KD podpiete to wzmaka/koncowki mocy dwoma zestawami polaczen (?). Pre-out uzywane w kinie i wtedy wzmak dziala jako koncowka mocy wiec nie zmienia chakateru dzwieku tylko dodaje dynamiki dzieki lepszemu zasilaniu (?) a w sluchaniu muzyki ampli ustawiane na Zone 2 wyjscie i tamtedy idzie sygnal streamowany przez apli (Spotify/FLAC/itd) do wejscia aux in we wzmaku ktory dziala jako przedwzmacniacz i koncowka mocy (wzmacniacz zintegrowany) a wiec nadaje brzmieniu frontow stereo swoj charakter (?)

 

Tak to bedzie w praktyce? Optymalnie gdyby sterowanie i przelaczanie trybow dzialolo z pilota ampli , ewentualnie pilota wzmaka.

Edytowano przez Pawel.G
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lfajer napisał:

O właśnie tak o tym myślałem :)

Ale po co takie komplikowanie sprawy? Nawet jeśli to zadziała to po co tak komplikować. Podlaczasz pod wejście AV w cyrusie, wychodzisz z pre out w marantzu i wszystko działa na jednym wyjściu. Nawet jeśli Twój "sposób" by zadziałał to nie sądzę, żebyś usłyszał różnice w jakości dźwięku używając zone 2 i pre out. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Markcox napisał:

różnica może być zauważalna, jeżeli ZONE2 ominie pre w ampli, które może być g***, a przejmie je sam wzmacniacz stereo.

Seba, jedziesz z testami ;) 

Ja mam blusounda podłączonego bezpośrednio pod wzmacniacz w "normalne" wejście liniowe, natomiast amp pod wejście AV (Main in). Także ja testować nie muszę bo u mnie amp już od kilku miesięcy "zwolniony" jest z funkcji streamera. Wcześniej nie przyszło mi do głowy rozwiązanie, o którym pisze autor tematu. A teraz nie chce mi się bawić w przepinanie kabli 🙂. Ale kolega @lfajermoże po testować, chętnie poczytam o jego "odczuciach". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to ja po przesiadce z amplitunera AV, który podłączony do wzmaka służył jako streamer, na pełnoprawny odtwarzacz jakiegoś wielkiego wow nie doznałem. Różnica oczywiście jest, więc może i zmiana wyjść w amplitunerze AV coś da. Ja chciałbym przeczytać co o rozwiązaniu proponowanym przez kolegę @lfajerpowiedza panowie z branży 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, seba3002 napisał:

Szczerze powiedziawszy to ja po przesiadce z amplitunera AV, który podłączony do wzmaka służył jako streamer, na pełnoprawny odtwarzacz jakiegoś wielkiego wow nie doznałem. Różnica oczywiście jest, więc może i zmiana wyjść w amplitunerze AV coś da. Ja chciałbym przeczytać co o rozwiązaniu proponowanym przez kolegę @lfajerpowiedza panowie z branży 🙂

Mnie ten test interesowalby przede wszystkim dla okreslenia czy jest duza roznica jakosciowa przy dolozeniu wzmaka do ampli i uzyciu go raz jako wzmak (przez ZONE2 Out z ampli, czyli moijajc przedwzmacniacz) a drugi raz jako koncowka mocy przy odtwarzaniu muzyki w stereo (wyjscie przez pre-out z ampli). Czyli sam fakt uzycia przedwzmacniacza ampli lub tego ze wzmaka. Oczywiscie zalezy od konkretnej kombinacji sprzetu, ale nawet i w tym przypadku test mnie bardzo ciekawi 🙂 Mysle nad podobnym rozwiazaniem u siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zone 2 nie może ominąć pre w amplitunerze.

Może ominąć wszystkie ustawienia kalibracji które nie dotyczą kina w zone1. Ale PRE będzie tam działać bo musi.

A piszą o tym w instrukcji bo liczą że w osobnym pomieszczeniu zastosujesz wzmak czy też końcówkę p oto aby więcej było dostępnych w Zone1. Marketingowo. 7.1 albo 5.1.2 wciąż gra tak ?:)

Natomiast w tym przypadku nie rozumiem dlaczego po prostu na Zone 2 nie zastosować osobnego systemu. Tylko wykorzystywać słabe źródło amplitunera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...