Skocz do zawartości

Mini system stereo


czoix

Recommended Posts

Cześć,

Chcę kupić mini system stereo do pokoju na poddaszu z aneksem kuchennym. 

Wybrałem Denon DM41 DAB + Polk Audio Signature S15. 

Z racji tego, że kolumny/monitory będą stały na stoliku RTV i musza pasować do wystroju wnętrza powinny być w czarnym połysku. 

Czy zatem warto rezygnować z powyższego zestawu z S15 na rzecz fabrycznego Yammaha MCR 570D, w ktorym to zestawie monitory są kolorze piano black ? Chodzi oczywiście o brzmienie*

*zestaw będzie służył do sluchania muzyki z iPhona przez bluetooth oraz do odtwarzania dźwięku z TV. Rodzaj muzyki każdy. Lubię czysty dźwięk z nie przesadzonym basem i dobrym wokalem. Do tej pory słuchałem muzyki z ampli wielokanałowego Onkyo lub głośników z PC 5.1 Creative z dobra kartą dźwiękową więc każda z w/w opcji będzie chyba dużo lepsza. 

Dzieki za sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to poddasze z aneksem kuchennym. Łącznie to tam będzie 45m ale część salonowa, gdzie to ma grać ma około 23m - ciężko powiedzieć jak będzie rozchodził się dźwięk(niskie tony) w takich nieforemnych pomieszczeniach natomiast nie martwię się o to specjalnie, gdyż nie będę tam robił dyskoteki a raczej słuchaj umiarkowanie głośno siedząc na kanapie 3,5m od zestawu. Do tego trzeba pamiętać, że na poddaszu ku końcowi pokoju sufit schodzi niżej.

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Na pewno warto zastosować lepsze kolumny niż te fabryczne, one wyraźnie ograniczają jakość dźwięku. Jeśli jest ograniczony budżet, rzeczywiście trudno będzie znaleźć dobre kolumny w czarnym lakierze Piano. 

Q21 mam również ofertę od Was (mailowo wiec pewnie z Tobą) i na tą chwilę skłaniam się w stronie DM41+Polk S15 - zastanawiam się tylko czy nie lepiej troszkę dołożyć do S20 ( problemem jest tylko rozmiar monitorów bo nie chciał bym by na szafce RTV stały zbyt wysokie) 

Czysto subiektywnie - Yamaha MCR570D +NS-BP182 czy Denon DM41DAB + Polk Audio Signature S15/S15E. 

Ostatecznie mogę wybrać Denona ze standardowymi kolumnami z zestawu a później po odsłuchu dokupić inne ( te po prostu sprzedam). 

Dzięki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, czoix napisał:

Jest to poddasze z aneksem kuchennym. Łącznie to tam będzie 45m ale część salonowa, gdzie to ma grać ma około 23m - ciężko powiedzieć jak będzie rozchodził się dźwięk(niskie tony) w takich nieforemnych pomieszczeniach natomiast nie martwię się o to specjalnie, gdyż nie będę tam robił dyskoteki a raczej słuchaj umiarkowanie głośno siedząc na kanapie 3,5m od zestawu. Do tego trzeba pamiętać, że na poddaszu ku końcowi pokoju sufit schodzi niżej.

Q21 mam również ofertę od Was (mailowo wiec pewnie z Tobą) i na tą chwilę skłaniam się w stronie DM41+Polk S15 - zastanawiam się tylko czy nie lepiej troszkę dołożyć do S20 ( problemem jest tylko rozmiar monitorów bo nie chciał bym by na szafce RTV stały zbyt wysokie) 

Czysto subiektywnie - Yamaha MCR570D +NS-BP182 czy Denon DM41DAB + Polk Audio Signature S15/S15E. 

Ostatecznie mogę wybrać Denona ze standardowymi kolumnami z zestawu a później po odsłuchu dokupić inne ( te po prostu sprzedam). 

Dzięki. 

Problem w tym że przy tak dużym pomieszczeniu z takich głośników będzie brakowało wszystkiego fizyki się nie oszuka. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, czoix napisał:

Q21 mam również ofertę od Was (mailowo wiec pewnie z Tobą) i na tą chwilę skłaniam się w stronie DM41+Polk S15 - zastanawiam się tylko czy nie lepiej troszkę dołożyć do S20 ( problemem jest tylko rozmiar monitorów bo nie chciał bym by na szafce RTV stały zbyt wysokie)

Bez wątpienia Denon poradzi sobie zarówno z Polk S15e jak i s20e. S20e grają potężniej i na pewno będziesz miał lepsza podstawę basową ale już z s15e można być pod tym względem bardzo zadowolonym. Jesli tylko by się zmieściły to brałbym s20. 
Jeśli dobrze pamiętam to Twój temat przejął kolega Rafał i warto jeszcze wysłać mu na maila ten rysunek. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem Denon DM41 DAB oraz Polk Audio S15E. Do konca dnia składam zamówienie.

Pytanie czy warto dopłacić do S20E (są trochę za duże, wręcz wielkie jak na monitory, które mają stać na szafce rtv i tylko do mnie blokuje przed nimi - jednak mają głośnik średnio-niskotonowy 160mm a nie 135mm jak w s15e). Będzie między nimi duża różnica w tonach niskich ?

Mam nadzieje, że się nie rozczaruje...

Edytowano przez czoix
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Wybrałem Denon DM41 DAB z monitorami Polk Audio S20E + przewody bananowe Wilson spk 4mm . Gdybym wybrał mniejsze kolumienki s15 na pewno bym żałował. Mogę polecić ten zestaw bo jak na takie głośniki potrafią czasami wręcz zadziwić niskimi tonami. Średnica jest super, wokale aż chce się robić głośniej ale trzeba uważać z ustawieniami wysokich częstotliwości bo góra czasem jest zbyt ostra - zależy od utworu. Na pewno te S20E są wyraźne i dynamiczne i trzeba do nich centrale o ciepłej barwie. 

Pozdrawiam

Edytowano przez czoix
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Jest ok ale góra w niektórych utworach mogła by być mniej ostra - to jest moim zdaniem juz cecha tych monitorów s20e ale może się mylę i da się coś delikatnie zmienić przewodami.

Inna sprawa ze DM41 ma 2x30W wiec chyba mogę kupić przewody 2,5mm np. Melodika a te 4mm wykorzystam w o wiele mocniejszych Onkyo z dużymi kolumnami ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Cześć,

Od ponad roku używam Denona DM41 DAB + Polk Uadio S20E i jestem zadowolony.

Chcę kupić mały zestaw stereo do sypialni 15m. Co możecie polecić do słuchania radia i muzyki z bluetooth, czasami CD.

Myślę nad Yamaha MCR370D+ Indiana Line Nota 260.

Czy taki będzie ok ? Jak to porównać do mojego Denona z S20 ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

5 minut temu, czoix napisał:

Myślę nad Yamaha MCR370D+ Indiana Line Nota 260

To fajny wybór. Najlepiej porównaj te dwa modele kolumn i sam oceń czy warto. Jeżeli jesteś zadowolony z brzmienia Polk Audio s20e to może przy nich pozostań? Połącz je tylko z Yamahą i tyle, brzmieniowo będzie podobnie.

Zawsze możesz porównać oba modele kolumn i samemu ocenić.

Zapraszam na odsłuch.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz budżet? Yamaha może grać ostrzej? Rozważ używany sprzęt. Bo.. Lepiej o kilka klas!! I szczerze szkoda kasy, ale to Twoje pieniądze ja bym nie kupił nowego sprzętu. I żeby było jasne do niczego nie namawiam. 😉

Pomieszczenie duże i trzeba trochę watów, aby je wypełnić dźwiękiem.

A kupując kolejne nowe "G" w 45m2 szału nie będzie! To takie dreptanie z lewej na prawo. Zrobisz jak chcesz.  

Z przewodów kup coś melodiki 2,5 mm2, łagodzą trochę górę pasma. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...