Skocz do zawartości

Nie drogie kolumny na półkę, jakie.


atryda

Recommended Posts

Dzień dobry

Z pytaniem, co lepiej wybrać lub inaczej co można powiedzieć o niżej wymienionych głośnikach oprócz tego że są to zestawy na półę, że mają b-r, że można je podłączyć w bi-ampingu, że są w marę tani i nie duże.

Heco Victa Prime 302

Taga Harmony PLATINUM S-40 SE

Heco Aurora 300

Magnat Quantum 723

 

Pokój 24m2, źródło Yamaha 685 w bi-ampingu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W systemie mam pełny zestaw głośników ale są to dość przypadkowe jednostki, podparte są subem z diy.

A sprawa wygląda tak, że po pewnym okresie czasu czas coś zmienić i podchodzę do tego na spoko.

Na razie biorę pod uwagę kolumny półkowe i w cenie do 1,5k przy okazji chcę  sprawdzić czy bi-amping coś wnosi do sprawy.

Osobiści nie dostrzegam problemu, gdy głośnik grający poprawnie w kinie miałby źle grać w stereo i na odwrót.

Co do mojego wyboru kina, a nie stereo, ogólnie filmy z muzyką dzielą się 50 na 50 z tym, że filmy to te gdzie dźwięk gra jedną z ról np"Polowanie na Czerwony Październik".

Z ukłonami  i dzięki za czas dla tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli szukasz ewidentne średnicy i muzykalności. W takim przypadku koniecznie zwróć uwagę na Heco Aurora 300 lub Indiana Line Tesi 261. Pomieszczenie masz na prawdę spore i może warto byłoby chociaż spróbować mniejszych kolumn podłogowych takich jak Indiana Line Nota 550x, które zagrają pełniejszym dźwiękiem niż monitory. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór

A więc na razie q723, a teraz pocisnę dalej temat, teraz przy podobnych kosztach (plus 20%) czy są jakieś zestawy podłogowe, które wniosą coś więcej (większa przestrzeń, lepsze stereo) czy raczej trochę poczekać na pojawienie się odpowiednich środków i kupić coś, co będzie znacząco lepsze (ww. środki to 4k).

A więc czy za 4k kolumny są sporo lepsze od tych za 1,8k, no w sumie muszą być lepsze. No i nie ustający dylemat,  ale czy warto poczekać te kilka miesięcy.

Oczywiście, gdyby nie ten głupi czas byłbym już po odsłuchach niektórych zestawów.

Z ukłonami

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Cześć

Staram się zawsze "dopinać" sprawę, więc;

Z ww. propozycji  wybrałem Indiana Line Nota 260X. Za wyborem zdecydowało - wasze opinie, jak też ich wymiar (wysokość mniejsza niż 33 cm).

Co mogę powiedzieć o nich na szybko (pełna ocena głośników za jakiś miesiąc),

- jak na taką wielkość mają bas,

- są głośne (SPL 92dB) aż w pewnym momencie nieprzyjemnie,

- większa przestrzeń i jak i więcej szczegółów, odnosząc do tego co wcześniej miałem.

Dziękuję wszystkim za pomoc w decyzji  myślę, że za jakieś czas na stojące.

Pozdrawiam

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawę dokładnie zbadam jak głośniki się "dotrą", a na szybko.

Obecne głośniki podłączone są pod wiekową yamahe 420, której może już coś dolegać.

Ale bardziej skłaniam się do moich nawyków wyrobionych na kolumnach o mniszej skuteczności, ustawiając głośność na dotychczasowym poziomie jest zdecydowanie głośniej, nawet córka to zauważyła, że w pewnym momencie zagrałem tak głośno jak nigdy dotąd a gała y420 była tylko na 11h.

Głośniki podłączyłem pod dziadka gdyż można łatwo porównać pary głośników, co do I.L.N z dnia na dzień przyzwyczajam się do nich albo one zaczynają grać lepiej.

Z ukłonami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...