Skocz do zawartości

yamaha ax500


Bogdan Kudłaciok

Recommended Posts

Dokładnie tak. Starsze modele miały problem ze spadkami impedancji. Jeśli wiesz że Twoje kolumny schodzą minimum do 4 to bym je podłączył bo pewnie wypadkowa będzie w okolicach 6ciu.

Jeśli jednak tykają 2 omów, a są takie kolumny to może być problem przy głośniejszym dłuższy graniu. Biorąc pod uwagę wiek urządzenia na zabezpieczenia bym nie liczył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za zdjecie.

Ok w takim razie cofam to co wyzej napisalem w poscie nr #2 i jak tu wierzyc producentom (we wszystkich specyfikacjach napisana ze mozna 4Ω). Ciezko bedzie znalezc kolumny o tak wysokiej impedancji tz. 8Ω praktycznie takich nie ma.

Dodaj informacje ile chcesz przeznaczyc na kolumny podstawkowe?

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podłączyć używane 673. Podłączałem takie i grało. One tykają absolutnie  minimum 4.

W jakiś niemieckich testach to pokazywali. Możesz podłączać.

Teraz znalezienie 8 omowych kolumn jest niemożliwe!

13 godzin temu, lysyrafal napisał:

Ja bym szukal kolumn gdzie na tabliczce z tylu jest napisane tylko 8Ω, raczej odrzucilbym wszystkie kolumny z przedzialami impedancji np. 4-8Ω.

Tylko wiesz Rafale że to ściema :/ Sprawdźcie kilka sztuk 8 omowych na tabliczce i te ze zmierzonymi wartościami w Audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, ze z tym tez sciemniaja tylko dodam iz jest jeszcze jeden problem nie wszystkie kolumny mozna znalezc w testach albo tez nie mamy mozliwosci sami ich sprawdzic.

W takim razie autor watku musi polegac na tym, ze sprawdzales te kolumny i bedzie okey z tym wzmacniaczem.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...