Skocz do zawartości

Zestaw do kina i audio <12000zł


Recommended Posts

Cześć,

Obecnie jestem posiadaczem niskobudżetowego zestawu kina domowego Sony DAV DZ 880W, którego chciałbym zmienić na coś porządnego do oglądania filmów (30%), TV (15%), grania na konsoli (15%) oraz słuchania muzyki 40%. Chcę do tego celu zmienić układ salonu, którego przykład zamieściłem w załączniku. Powierzchnia salonu 18,4m.kw, natomiast "wydzielona" część AV zajmuje 13m.kw (o ile to istotne). Budżet jak w tytule czyli 12000 zł. Mieszkam w bloku więc na uwadze muszę mieć sąsiadów, których nie chciałbym niepokoić ciągłym głośnym słuchaniem, dlatego też zależy mi na zestawie, który będzie grał na wysokim poziomie już przy niskiej głośności. Słucham niemal każdej muzyki z dużą przewagą polskiego oraz światowego rocka, popu, muzyki filmowej oraz również trafi się klasyka ale zdecydowanie traktowałbym ją jako mniejszościowy udział. Posiadam konsolę PS4, na której gra cała rodzinka. TV na ten moment to Samsung 55" Full HD bez HDR, ale może w przyszłości się to zmieni. Źródła dźwięku i audio to wcześniej wspomniany TV, PS4, filmy oraz muzyka z komputera podpiętego do sieci LAN, Spotify bez premium ale po zakupie sprzętu zapewne premium z racji możliwości zwiększenia jakości dźwięku, Youtube, Netflix i być może w przyszłości NEFLIX, UPC... 

Pierwotnie byłem nastawiony na zakup zestawu stereo np. Yamaha R-N803D, Onkyo 8390 lub Marantz 7000n + dobre kolumny np. Zensor 7, ale po rozmowie z kolegą, który trochę namieszał mi w głowie zdecydowałem się na kino domowe z możliwością rozbudowy do dobrego stereo lub kino domowe, które będzie generowało dobry poziom stereo. 

Dlatego też przednie frontowe kolumny muszą być dobrej jakości z reflexem z przodu (chcę je ustawić możliwie blisko ściany). Trochę czytałem o Onkyo TX-RZ840, Onkyo TX-RZ1100, Yamaha 685 oraz 1080 ale szczerze nie mam pojęcia, czy w/w amplitunery spełnią moje oczekiwania lub też mogą przewyższać moje potrzeby zwłaszcza przy wyborze KD + STEREO.

Niniejszym postem chciałbym uzyskać poradę jaki zestaw/zestawy moglibyście polecić, które docelowo chciałbym odsłuchać w salonie celem dokonania ostatecznego wyboru lub też skupienia się na dwóch, które przetestowałbym w domu. Jeżeli konieczna byłaby zmiana układu salonu to również byłbym wdzięczny za poradę.

 

ustawienie.JPG

ustawienie2.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12000 PLN to bardzo fajny budżet. Z tym basrefleksem z przodu to miejskie legendy więc tym się nie kieruj. Skoro chcesz mieć i kino i stereo to proponowałbym Ci iść jednak proponowana przez Twojego kolegę droga - amp z wyjściem pre out plus wzmak z main in. W 12k PLN powinieneś zmieścić się w np czymś takim - yahaha 685 + cyrus one + zensor 7 (bądź oberon) + sub (np klipsch). Ale propozycji może być wiele, to tylko przykład jak można to rozwiązać. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny budżet, nieduże pomieszczenie. Naprawdę możemy zbudować bardzo porządny zestaw.

Jeśli stawiasz duży nacisk na odsłuch muzyki, system zbudowałbym na amplitunerze Marantz SR5014. To dobre urządzenie, bardzo nowoczesne i posiadające wyjście na zewnętrzną końcówkę mocy. Co do wyboru końcówki mocy, to ten temat pozostawiłbym na dłuższą rozmowę i dobranie odpowiedniego modelu pod Twoje preferencji, wybrane kolumny. Zresztą najpierw zbudowałbym system oparty tylko na amplitunerze, a po jakimś czasie jak się osłuchasz z nowym dźwiękiem, dobierzemy odpowiednią końcówkę. 
Kolumny - wystarczą nieduże podłogówki, będzie je łatwiej ustawić u Ciebie. Moja propozycja to System Audio Saxo 40 z centralnym Saxo 10 i efektowymi Saxo 1. Ewentualnie jako alternatywa Kef Q550 w konfiguracji 5.0. Ze względu jednak na wielkość salonu, moim zdaniem najlepiej sprawdzi się System Audio. 
Pozostaje jeszcze subwoofer, który w takim systemie jest niezbędny. Moim zdaniem najlepszą opcją będzie wersja zamknięta SVS SB-1000. To subwoofer, który poza kinem domowym, także świetnie sprawdzi się także przy odsłuchu muzyki.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań służę pomocą. Zapraszam po indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Szedł bym w kino. bo jednak jego przeznaczenie to 60%. A resztę dołożył bym do fajnego stereo. I w budżecie 12k da się to zrobić.

Zacznij od fajnego amplitunera z dobrą kalibracją Yamaha 685 albo Denon X3600

Do tego wzmacniacz do muzyki albo końcówka mocy. Ale to kna koncu w zalezności od wyboru kolumn.

Tu plecam KEF Q750/ Monitor audio Bronze 6 które mają świetne tyły / ELAC F6 lub F5.2 tu w komplecie jest super sub.

W zależności od tego które kolumny to taki wzmacniacz do wyrównania brzmienia.

Zapraszam serdecznie na  odsłuchy oraz po wypożyczenie sprzetu.

https://s4home.pl/porady/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za propozycje, z którymi się zapoznałem, poczytałem oraz przedyskutowałem z kolegami (zwolennikami stereo i kina domowego :) )

W wyniku czytania lektury i rozmowie z kolegami chcę się zdecydować na dobre kino, które w przyszłości zostanie rozbudowane o stereo (dlatego zależy mi na pre-out, ale zapewne większość modeli takowe wyjście posiada) . Budżet zostawiam podobny i ty chciałbym, aby amplituner był w stanie dobrze napędzić fajne kolumny. Nadmienię, że chcę uzyskać możliwie dobre stereo, które zostanie ze mną dłużej (jak się "osłucham", to w zależności od późniejszych potrzeb rozbuduję system lub też zostanę przy kinie).

Wielkość kolumn nie robi dla mnie różnicy, ale jednocześnie nie chcę kupować czegoś na wyrost czego nie będę w stanie wykorzystać. Nie będę używał bardzo dużej głośności (mieszkam w bloku a chcę dobrze żyć z sąsiadami), więc zależy mi na dobrej jakości w komfortowej głośności o ile tak mogę to nazwać. Z racji układu pokoju jestem w stanie uzyskać 5.1, no może górne głośniki w przyszłości będę mógł zainstalować do Atmosa (ale to daleka przyszłość).

Chciałbym uzyskać po 4 propozycje AV oraz 4 głośników, najlepiej zestawów z tej samej firmy, bo jak czytałem to ma znaczenie (chyba że sądzicie inaczej to prosiłbym o wyjaśnienie). Wezmę pod uwagę w/w propozycje podczas odsłuchów.

Podczas kilku dni nie traciłem czasu i próbowałem zapoznać się ze wzmacniaczami Yamahu, Onkyo i Marantza. Niestety poległem i stąd poniższy pytania: 

Czy Yamaha 685 jest w stanie napędzić dobre przednie kolumn czy też lepszym wyborem będą wyższe modele np. A880 lub A1080, A2080?

Jak się mają w/w Yamahy do Onkyo 840/1100 oraz do Marantza SR 6014?

Czy system kalibracji ma znaczenie (w Yamaha A1080 i 2080 są z tego co czytałem bardzo zaawansowane) w mojej sytuacji?

Czy Onkyo 840 + Zensory 7 (taką propozycję podał kolega) byłby dobrym wyborem?

Jakie głośniki polecilibyście do w/w zestawu? Gdzieś widziałem zestaw Yamah parowanych z B&W 603 + 607 + HTM6. Czy to dobry wybór i czy dobrze będzie to grało bez suba, którego z racji przekroczenia budżetu kupiłbym później czy lepiej zainwestować w inne tańsze głośniki z racji np. niewykorzystania i tak ich mocy w moim salonie + od razu dobry subwoofer (słyszałem, że nie warto kupować poniżej 2k)?

Proszę o niepodawanie zestawów, które przekroczyłyby założony przeze mnie budget a i dobrze by było otrzymanie propozycji tańszej ale niewiele odstającej od Waszych propozycji, aby podczas odsłuchu również uwzględnił taki zestaw - a może okaże się, że moje ucho nie jest w stanie usłyszeć niektórych dźwięków i nie warto przepłacać :)

Myślę, że następnym krokiem będzie kontakt telefoniczny, aby przedyskutować konkretne wybory i umówić się na odsłuchy (i tu pytanie czy jest możliwość odbycia odsłuchów czy też macie Z góry dziękuję.działalność wstrzymaną?).

Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Sebastian Trzeszczkowski napisał:

W wyniku czytania lektury i rozmowie z kolegami chcę się zdecydować na dobre kino, które w przyszłości zostanie rozbudowane o stereo

Brawo Ty :)

9 godzin temu, Sebastian Trzeszczkowski napisał:

Chciałbym uzyskać po 4 propozycje AV oraz 4 głośników, najlepiej zestawów z tej samej firmy, bo jak czytałem to ma znaczenie (chyba że sądzicie inaczej to prosiłbym o wyjaśnienie). Wezmę pod uwagę w/w propozycje podczas odsłuchów.

Jak pisałem zacznijmy od kolumn

ELAC F6.2

Heco Aurora 700

Monitor audio Bronze 6

Fyne F501

typowe kina w tym budżecie. sprawdź i daj znać które Ci najbardziej podeszło to możemy dalej coś proponować.

9 godzin temu, Sebastian Trzeszczkowski napisał:

Czy Yamaha 685 jest w stanie napędzić dobre przednie kolumn czy też lepszym wyborem będą wyższe modele np. A880 lub A1080, A2080?

Jest ale w kinie. 880 nie jest wcale lepszym modelem 1080 i 2080 natomiast dużo lepszym

9 godzin temu, Sebastian Trzeszczkowski napisał:

Jak się mają w/w Yamahy do Onkyo 840/1100 oraz do Marantza SR 6014?

Marantz SR 6014 wygrywa audysseyem XT32. Ale tylko tym.

Onkyo 840 wygrywa dynamiką , mocą przekazu. Ale ma słaba kalibrację.

Rz1100 wygrywa ograniczeniem uzycia energi i żywotnością. To amplituner w klasie D nie grzeje sie.

9 godzin temu, Sebastian Trzeszczkowski napisał:

Czy system kalibracji ma znaczenie (w Yamaha A1080 i 2080 są z tego co czytałem bardzo zaawansowane) w mojej sytuacji?

Ma i to bardzo w każdym systemie.

Yamaha ma całkiem dobry od modeli 1080 jest lepszy. YPAO R.S.C jest wystraczający.

Audyssey XT32 to super kalibracja.

Onkyowskie Accu EQ dopiera tylko moc i odległości.

9 godzin temu, Sebastian Trzeszczkowski napisał:

Czy Onkyo 840 + Zensory 7 (taką propozycję podał kolega) byłby dobrym wyborem?

Zensor juz nie ma. Jest Oberon 7. Moim zdaniem lepsze i tak to fajny zestaw.

9 godzin temu, Sebastian Trzeszczkowski napisał:

Gdzieś widziałem zestaw Yamah parowanych z B&W 603 + 607 + HTM6

Nie gdzieś tylko w Top HiFi

A sami tego nie polecają :) To takie gotowe zestawy bo sa dystrybutorem tego sprzetu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2020 o 07:56, S4Home napisał:

Jak pisałem zacznijmy od kolumn

ELAC F6.2

Heco Aurora 700

Monitor audio Bronze 6

Fyne F501

typowe kina w tym budżecie. sprawdź i daj znać które Ci najbardziej podeszło to możemy dalej coś proponować.

W jaki sposób mam sprawdzić , które mi bardziej podchodzą? :) Czy chodzi o wizualne aspekty czy też parametry (na których się nie znam :()?

Pod kątem wizualnym z w/w podobają mi się ELAC F6.2 oraz Aurora 700. Bronze ma kopułki jak bombki świąteczne (opinia żony :) )

Z poza listy podobają się nam Oberony 7.

Edytowano przez Sebastian Trzeszczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2020 o 18:22, Sebastian Trzeszczkowski napisał:

W jaki sposób mam sprawdzić , które mi bardziej podchodzą? :) Czy chodzi o wizualne aspekty czy też parametry (na których się nie znam :()?

Pod kątem wizualnym z w/w podobają mi się ELAC F6.2 oraz Aurora 700. Bronze ma kopułki jak bombki świąteczne (opinia żony :) )

Z poza listy podobają się nam Oberony 7.

Jesteśmy otwarci możecie przyjechać i posłuchać. Żaden parametr wam nie powie jak kolumny grają.

A Jeśli macie 3 sztuki to możemy zrobić tak:

https://s4home.pl/wypozyczamy/

 

Zapraszam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Napisano (edytowany)

Jestem po pierwszym odsłuchu, który nie należał chyba do udanych. Na pierwszy rzut podłączono do Yamahy 2080 aurory 700 oraz bronzy 6 w trybie stereo. Bronzy grały wg mnie lepiej, szersza sceną, a jak na mój pierwszy odsłuch byłem zaskoczony, że dźwięk stereo może mnie tak otaczać. Odrzuciłem aurory, które zostały zastąpione oberonem 7 i tu... podczas odsłuchu jednego z utworów usłyszałem wyraźny dźwięk przestrzenny wydobywający się z tyłu na co zwróciłem uwagę. Okazało się, że grały również podłączone tylne satelity... Zostały one odlaczone a ja dalej starałem się odczuć różnice pomiędzy w/w zestawem, niestety być może niesłusznie odrzucając aurory. Po zapewnieniu mnie ze grają tylko stereo niestety po chwili znowu usłyszałem kolejne dźwięki... tym razem z głośników umieszczonych w suficie...które zostały odłączone ale zostało do odsłuchu nie wiele czasu. W tym krótkim czasie oberony wydawały mi się lepsze ze względu na uniwersalność, ale nie do końca jestem przekonany że odsłuch był miarodajny. Zapytałem o kolejne kolumny, które mogłyby się drastycznie różnić od tych odsłuchiwanych, ale otrzymałem odpowiedź, że musiały by być z wyższej półki cenowej. Dopytałem się również, czy kupując zestaw 2080 czy też 1080 oraz w późniejszym czasie np. Yamahe 803 będzie różnica w stereo i tu otrzymałem zaskakująca odpowiedź, inną niż powszechnie uznawaną a mianowicie że w/w Yamahy grają lepiej w stereo niż yamaha 803. Nie jestem specjalistą w tych tematach, więc przyjąłem tą informację ale z doza nieufności na poziomie takim samym jak "odsłuch" stereo... Finalnie nie wiem czy nie grał tam jakiś dodatkowy sub etc... Otrzymałem również informację, że odsłuch na innych wzmacniaczach praktycznie się nie będzie różnił więc nie pozostało mi nic innego jak udać się po wycenę 4 opcji - Yamaha 1080/2080 + Oberony 7 lub bronzy 6. W zakładanym budżecie zmieszczono się za wyjątkiem 2080 oraz... suba i kabli. 

Był to mój pierwszy odsłuch, więc nie wiem jak wyglądają standardy więc umawiam się na kolejny u konkurencji mając nadzieję, że będzie wyglądać inaczej. Podzieliłem się ta uwaga z moim doświadczonym kolegą, który powiedział, że najlepiej słuchać w pure audio i tu w kolejnym odsłuchu zwrócę na to uwagę. 

To tyle z moich pierwszych doświadczeń i kolejne pytanie bardziej komercyjne. Czy we wskazanym budżecie zmieszczę się przy Yamaha 2080/1080 + Oberony 7 z subem? 

Co na tym etapie możecie mi doradzić? Jaki kolejny krok? 

Dzięki

PS. Wcześniej twierdziłem że bronzy posiadają "bombkowe" kopułki ale po ich zobaczeniu nie jest tak źle.. i tak raczej powinny być zasłonięte (ze względu na łatwość uszkodzenia wysokich tonów - tak przynajmniej mi powiedziano przy odsłuchu)

Edytowano przez Sebastian Trzeszczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Sebastian Trzeszczkowski napisał:

Dopytałem się również, czy kupując zestaw 2080 czy też 1080 oraz w późniejszym czasie np. Yamahe 803 będzie różnica w stereo i tu otrzymałem zaskakująca odpowiedź, inną niż powszechnie uznawaną a mianowicie że w/w Yamahy grają lepiej w stereo niż yamaha 803.

Hm, to niekoniecznie tak zaskakujące - 803 jest polecana jako stereo lub rozbudowa KD o stereo, ale przy niższych modelach ampli, jak 685. Może faktycznie 1080/2080 już ją przeskakują w czystym stereo?

Ale jest też szansa, że wciąż kombo tańszego ampli i 803 da lepszy efekt w KD, bo więcej całościowo mocy do dyspozycji.

Edytowano przez Konrad Kulwicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej połączyć amplituner z "czystym" wzmakiem? W cenie tej 803 jest wiele wzmacniaczy, które mają możliwość pracy w trybie końcówki mocy i pewnie zagrają lepiej niż ta Yamaha. 

A jeśli chodzi o łączenie Yamahy 1080 (czy też 2080) z dali. To dobre połączenie ale w tym budżecie, jeśli stereo ma znaczenie ja szedlbym w tańszy amp plus wzmacniacz stereo. I w kinie i w muzyce zagra to lepiej. Pozdrawiam. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekajcie poczekajcie, bo czegoś nie lapię. To sprzedawca nie wiedział jak wcisnąć guzik stereo czy też pure audio na amplitunerze czy też chciał Cie deczko oszukać ? No bo zwariowałem czytając ten opis!

Gdzie to było??? Napisz koniecznie

1080 to znaczy przeskok jakościowy względem 685. Pośrodku te modele Avantage 6 i 8 już nie.

I jeżeli będzie amplituner to nie widzę żadnego sensu inwestować w 803. Płacisz za funkcje których nie wykorzystasz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądze, że sprzedawca chciał mnie oszukać - raczej chyba to historia z typu "tak wyszło". Co do pure audio to mój kolega po opowiedzeniu tej historii powiedział mi o tej opcji o której nie miałem pojęcia podczas odsłuchu. Opcje stereo załączył sam sprzedawca i to akurat widziałem, ale dlaczego potem grały inne kolumny... to już nie wiem (na ten moment moja wiedza jest nie wystarczająca aby stwierdzić przyczynę). Jako, że mogl by to wypadek przy pracy nie będę wskazywał na forum miejsca, gdzie się to stało. Czeka mnie jeszcze przynajmniej jeszcze jeden odsłuch jak nie więcej i wtedy będę miał stosowne porównanie. Chciałbym jeszcze odsluchac elac 2.0, polskie saphiry, jeszcze raz oberony i bronzy (w pure audio) i chyba rozpocznę dyskusję ekonomiczna na samym początku, bo w miarę docelowym sprzęcie chciałbym wykonywać odsłuch a nie dowiedzieć się na końcu odsłuchu o znacznym przekroczeniu budżetu (choć przy opinii moich kolegów wydaje mi się że mógł być osiągnięty przy zastosowaniu stosownych obniżek znanych z ich doświadczeń). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc na pierwszym odsłuchu różnice z mojego punktu widzenia naprawdę były subtelne i w zasadzie odczuwalne przy utworze Bohemian Rapsody lub 4 porach roku. Basowe utwory np. Bad Guy Billy Eilish brzmiały niemal jednakowo. Aurory grały trochę jak przykryte kocem (ale tu niestety jak pisałem wcześniej może był to efekt włączonego systemu 7.0 lub mam nadzieję, że nie 7.1, bo wtedy odsłuch wogóle nie miał sensu - a tego niestety nie wiem :( ).

Mając na uwadze moje preferencje muzyczne jakie zestawy zaproponowalibyście (amplituner + głośniki 5.1) do odsłuchu? Oczywiście mieszcząc się we wskazanym budżecie po rabatach? Prosiłbym o wskazanie zestawów a ceny na priv z oczywistych względów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aurory względem innych kolumn będą tak grac. Ale to wcale nie oznacza że źle. Takie granie nie męczy. Jest lekkie.

19 godzin temu, Sebastian Trzeszczkowski napisał:

Mając na uwadze moje preferencje muzyczne jakie zestawy zaproponowalibyście (amplituner + głośniki 5.1) do odsłuchu? Oczywiście mieszcząc się we wskazanym budżecie po rabatach? Prosiłbym o wskazanie zestawów a ceny na priv z oczywistych względów.

Musisz niestety odsłuchać to samo jeszcze raz w trybie pure audio.

Jeśli stwierdzisz że różnica jest mała albo jej brak to warto zainteresować się przesiadką na 1080 albo jeszcze niżej na 685 a dołożenie końcówki mocy czy też wzmacniacza.

Bo jednak na to zostaje nadal 40%.

Aurora, Bronze, Dali Oberon, ELAC F6, czy tez Fyne F501 spokojnie powinny się znaleźć na liście odsłuchu.

I koniecznie poproś o sprawdzenie amplituner kina vs wzmacniacz. Znacznie tańszy. Taki z pułapu 1500-2000 zł.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. Dobrałem kolumny po udanym odsłuchu w pure audio. Odsłuchałem Klipsche RP-6000F, Audio Monitor Bronze 6, Oberony 7, Fyne F501 oraz Chora 826.

Najbliżej mojego gustu były Oberony 7, ale po podłączeniu Chor 826 szczęka mi opadła. Szczegółowość dźwięku, szeroka scena zmiażdżyła Oberony. W opinii tej nie byłem odosobniony gdyż jeszcze na odsłuchu znalazła się 1 postronna osoba.

Niestety jako mebel nie do końca się podobała wersja czarna (piano), ale po zobaczeniu dark wood'a chyba uda mi się przekonać żonę.

Głośniki droższe oczywiście od Oberonów, natomiast różnica w jakości warta dopłaty.

Niestety aby utrzymać się w budżecie (zestaw 5.0 Chora 826) zaproponowano mi AV Onkyo 840, na którym słuchałem w/w kolumn i tu mam dylemat.

1. Czy sięgnąć głębiej do kieszeni i dopłacić ~1000zł do Yamahy 1080 czy też nie ma to sensu? 

Czyli jakie +/- posiadają oba zestawy z praktycznego punktu widzenia mając na uwadze to, że w przyszłości będę w stanie dołożyć 2 głośniki w funkcji ATMOS.

2. Jakiego suba do tego zestawu polecilibyście, który nie kłócił by się z designem pozostałych głośników? Czy Qube 8 byłby dobrym wyborem (niestety kolorystycznie nie pasuje)? Interesuje mnie sub, który byłby dobry w kinie jak i uzupełniał walory muzyczno (chociaż chyba nie będzie w przypadku tych głośników potrzebne). Sub nie powinien wyrywać ścian sąsiadów :)

3. Jakie przewody polecacie do w/w zestawów na Fronty, satelity, centralny głośnik oraz suba? Nie wiem czy to ma znaczenie więc podaję długości przewodów: Fronty po 3m, satelity (9 i 11m), sub (i tu mam zagwozdkę gdzie go umieścić w mieszkaniu) między 4m (najkrótsza odległość) a 13m (najdalsza odległość aby umieścić suba w niewidocznym miejscu, o ile się to praktykuje).

Z góry dzięki za wsparcie :)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Problemem nie jest wydajnośc Rz840 tylko jego kalibracja. A1080 ma ją po prostu dwa lewele wyżej. Jeśli Twoje pomieszczeni jest ustawne. Tak uważasz to można. Jeśli nie to 1080 ci w tym pomoże. A to że gra lepiej jest dodatkowym atutem.

 

2. REL 1205

3. Chord clearway , Kimber 4 PR

 

Zadzwoń do nas zrobimy Ci dobrą ofertę na całość z Chora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...