Skocz do zawartości

Kable i wtyczki głośnikowe DIN-2 starego typu


Recommended Posts

Cześć Hi-Endowcy

Ja mam pytanie ignoranta. Staram się odtworzyć połączenie mojego odzyskanego Radmora z kolumnami z którymi współpracował. Ale kable idące od kolumn (równie vintage'owych ale fajnych, jak to kiedyś na eksport nasi robili) do wzmacniacza zostały pozbawione wtyczek DIN-2. NIe wiem, który drut jest "+" a słyszałem, że jak się odwrotnie podłączy to można uszkodzić sprzęt. Co konkretnie - wzmacniacz? kolumny? Czy można zaryzykować próbę na ślepo i jakie są objawy przy błędnym podłączeniu? Kolumny stoją wysoko a kable są misternie ściągnięte tyłem wielkiej meblościanki, która jest nie do ruszenia, więc najchętniej bym popróbował tylko z tym co mi tu wystaje koło wzmacniacza. Próbowałem zresztą kupić 4 metrowe kable z końcówkami z obu stron i ew wymienić ale po pierwsze nie pamiętam czy z kolumn nie wychodzą po prostu kable bez wtyków a poza tym na allegro takie kable ostatnio widziano w 2017 a na Amazonie w ogóle ich nie ma tylko same wtyczki.

No to by było na tyle.

Co radzicie z tymi plusami/minusami??

Pozdrowienia  vintage'owe antywirusowe

Adam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...