Skocz do zawartości

Jakie KD do salonu 18 m2???


bubu78

Recommended Posts

Witam, chciałbym prosić o fachową pomoc i radę w sprawie wyboru KD (zaznaczam, że nie jestem fachowcem w tym temacie, od wczoraj czerpię wiedzę z internetu). Planuje wydać około 5 tys. zł, powierzchnia 18m2 (4m szerokości, 4.5 długości, ustawienia TV planujemy po długości pokoju pod ścianą, naprzeciw kanapa około 1m od ściany), przy wyborze proszę o uwzględnienie dwóch typów głośników (stojące lub\i wiszące), bo nie wiemy jeszcze jakie będę miał meble w nowym mieszkaniu... też planujemy:) Z góry dziękujemy i pozdrawiamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą kolumny wolnostojące, podwieszane będą pewnego rodzaju kompromisem i pytanie czy lubisz dobre brzmienie czy może ma to być tylko miły dodatek. Napisz coś więcej jakie brzmienie preferujesz i czy ma to być typowy zestaw pod kino domowe czy może także będziesz słuchał muzykę. Opcji jest kilka ale musimy poznać więcej szczegółów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że decydując się na ten amplituner RX V-685 i głośniki przednie z tych polecanych przez Miras23, już mam przekroczone 5 tys. Wnioskuję, że chcąc skompletować 5.1 na przyzwoitym poziomie i za tą sumę, należy kompletować częściowo, a pozostałe głośniki + subwoofer w dalszej przyszłości.... Czy tak to powinno wyglądać?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprzet nowy to Yamaha 685 + Taga 606 V3 + Magnat sub 302A

5k to taki newralgiczny punkt. Bo w tym budzecie jest mniej systemów. A dokładając  trochę następuje przeskok jakościowy na kolumnach.

Np dołozył bym do Melodiki BL 40 MK III czy też wspomnianych Indiana Line Tesi 561. Sub Magnat sub 302A

Chyba że używane. Wówczas pomysł z Tannoyem jest ok. M4/ F4 set albo Klipsch F2

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że "marudzę", ale wpadła mi dziś pewna myśl, żeby w moim budżecie czyli około 5 tys. zainwestować na razie tylko w amplituner i dwa frontowe głośniki (ewentualnie jeszcze subwoofer), a w przyszłości dokupić 3 pozostałe głośniki do KD. Przykładowy zestaw Yamaha 685 + Klipsch R-620F, jak sądzicie, czy to dobry pomysł???

 

Edytowano przez bubu78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie bo i w czym?

Yamah 685 czy też onkyo 686 too modele konkurencyjne.

10 godzin temu, bubu78 napisał:

Przykładowy zestaw Yamaha 685 + Klipsch R-620F, jak sądzicie, czy to dobry pomysł???

W Klipscha 620 się nie pakój. Jak chcesz teraz ampli + dwa lepsze fronty to lepiej zrobisz wybierając Heco Aurora 700, Melodika BL40 MKIII, Polk Signature S50 czy Monitor Audio Silver 6.

 

Pozdrawiam i zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na odsłuchu (zesprzętu: Denon 1600 i Yamaha 485), bardziej odpowiada mi dźwięk  z Denona jest bardziej czysty. Oferowano mi kolumny Klipsh 620F. Jeli chodzi o amplituner to chyba pójde w kierunku Denon, ale o klase wyższy czyli 2600 DAB, ale nadal nie jestem przekonany do kolumn... S4Home, mógłbyś mi napisać czemu nie pakować się w Klipsh???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, bubu78 napisał:

Jeli chodzi o amplituner to chyba pójde w kierunku Denon, ale o klase wyższy czyli 2600 DAB, ale nadal nie jestem przekonany do kolumn...

Jak bardzo nie potrzebujesz, to oszczędź trochę biorąc 'zwykłe' x2600h, bez DAB - w dobie internetowego radia nie jest wg mnie specjalnie atrakcyjne.

Klipsche, jak wyżej napisano,są uznawane za zdecydowanie bardziej nastawione na kino, niż odsłuch muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, anderg napisał:

że co,a co ma kupić plastiki ? w swoim pałacu ustawiasz od 30 m w góre. kolumny?

Każdy kupuje co uważa,, tylko ile potrzeba mocy aby wykorzystać potencjał kolumn? Na podstawkowych przynajmniej się tak amplituner nie przegrzewa i równowaga w kinie lepsza myślę że przynajmniej do 20m2. Tak wolał bym plastiki z subem do kina w niewielkim pomieszczeniu niż zestaw 5.0 gdyby nie było mnie stać na suba. Takie sensowne kino z kolumnami podłogowymi lub podstawkowymi 5.1 trzeba liczyć przynajmniej 2tyś więcej, ale to nie w tym temacie powinniśmy o tym pisać

Edytowano przez Edward Gałka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bubu78 napisał:

Reasumując dotychczas, nie iść w kolumny Klipsh przy stereo (pominę stwierdzenie, że niepotrzebne mi kolumny przy 18 m2....) i darować sobie DAB, tylko żebym nie żałował. W takim razie to może pójść w Denona 1600 zamiast 2600? Natomiast temat wyboru  kolumn nadal otwarty::)

 

Ja bym na początek wynajął sobie np. demon x2600h i dali oberon 5 lub 3 i kilka jeszcze innych zanim bym zdecydował

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bubu78 napisał:

S4Home, mógłbyś mi napisać czemu nie pakować się w Klipsh???

Do Denona możesz. Nie pakował bym się do Yamahy czy Onkyo. Bo to wówczas sterylne granie.

9 godzin temu, Edward Gałka napisał:

Klipsch R męczą w muzyce są specjalnie projektowane do kin domowych gdzie liczą się efekty a klipsch daje ich dużo. Wersja rp jest poprawiona pod względem muzyki.Jak chcesz kolumny to koniecznie końcówki mocy, tylko nie wiem po co na 18m2 kupować kolumny

Dokłandie tak. Ale jesteśmy w dziale kinowym więc jak kolega musi to niech bierze. Ale posłuchaj ich przed zakupem. Ja stronie.

6 godzin temu, Edward Gałka napisał:

Ja bym na początek wynajął sobie np. demon x2600h i dali oberon 5 lub 3 i kilka jeszcze innych zanim bym zdecydował

nie polecam łączenia Denona z Dali. Pisałem już pare razy czemu :0 Nie pytajcie p oraz kolejny proszę.

Moim zdaniem zacznij od kolumn. Ich odsłuchu a później elektronika do tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

 

nie polecam łączenia Denona z Dali. Pisałem już pare razy czemu :0 Nie pytajcie p oraz kolejny proszę.

Oberony 3 z denonem brzmią audiofilsko, nie wiem jak z kolumnami, mają więcej głośników niskotonowych 

Edytowano przez Edward Gałka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź Sobie oberony 3 jeśli to będzie kino w przyszłości.ew b&w 600, audio Silver 100 Nikt na tym forum nie pisze o problemach związanych z odsłuchem w niedużych pomieszczeniach ,dziwi mnie to bardzo choć profesjonalistą nie jestem. Przy kolumnach będziesz miał bardzo duże problemy w 18m2 ,aby to się wszystko dobrze zgrało ludzie kombinują ustawiają móc na minus na frontach ręcznie po kalibracji. Jest wiele takich tematów na zagranicznych forach, nie wiem dlaczego w Polsce jest tak mało tematów o tym.

Edytowano przez Edward Gałka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co za bełkot... jeżeli ktoś stawia sprzęt tylko i wyłącznie do kina, to monitory na frontach są jak najbardziej wskazane i polecane, ale jeżeli dochodzi do tego również chęć odsłuchu stereo (i to w jednym systemie), to wtedy pojawiają się propozycje frontów podłogowych, jeżeli warunki na to pozwalają.

Więc nie wyrywaj z kontekstu i nie jątrz. Bo póki co widzę, że takie masz główne zadanie. Chcesz błysnąć? Za dużo wolnego czasu i już nie masz pomysłu na siebie kolego?

Niemalże co Twój post, to ręce opadają. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam metraż i wybrałem  kolumny podłogowe. Jeśli masz miejsce, żeby kolumny postawić to ja bym szedł w podłogówki. Przy odsłuchu stereo bedziesz miał bardziej obszerne i dociążone brzmienie. Pamiętaj tylko, żeby kolumn nie wciskać w ciasną przestrzeń. Musi mieć trochę miejsca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...