Skocz do zawartości

Kino domowe do mieszkania - prośba o pomoc


Hidden

Recommended Posts

9 godzin temu, BaliGdynia napisał:

Ty tam coś bawiłeś się z końcówkami


Tu to każda kolumna ma swoją najwidoczniej i frontowe + central identyczne. Z założenia tak powinno być każda kolumna identyczna

A co ciekawe "pionowa" kolumna centralna ma lepsze rozpraszanie w poziomie :) Bardzo mało kto z tego typu rozwiązań korzysta. Bo jest nie wygodne. Np przez to ekran tu jest za wysoko. Patrzy się nie naturalnie do góry. Widząc też fotele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ciekawe "pionowa" kolumna centralna ma lepsze rozpraszanie w poziomie Bardzo mało kto z tego typu rozwiązań korzysta. Bo jest nie wygodne. Np przez to ekran tu jest za wysoko. Patrzy się nie naturalnie do góry. Widząc też fotele.
Nie mogę teraz znałeś ale widziałem jeden pokój z samych B&W zrobiony był. Problem jest taki że kolumny w parach się sprzedaje.c07dd1516fe2d814a000f2bec6171b53.jpg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dyskusja żyje tu już własnym życiem :D
Międzyczasie ja siadłem i wylistowałem sobie takie 2 zestawy:

5.1 (zamiast tylnich to głośniki surround na bokach)
amplituner: ONKYO TX-NR686 1880 zł 
głośniki front: Heco Vita 302 czarne 730 zł
głośnik centralny: KLIPSCH R-25C CZARNY 700 zł
głośniki surround: NS-AW194 700 zł
subuffer WILSON RAPTOR SUB-8 CZARNY 800 zł

4810 zł

2.0
Amplituner DENON DRA-800H - 2200 zł (ew. Pioneer VSX-933 - 1800 zł)
Glośniki front MELODIKA BL40 MK3 CZARNY 1300 zł (ew KLIPSCH R-820F CZARNY 1800 zł)
3500 zł (ew. 3100 zł / 3600 zł)

Wiem, że to budżetowe wszystko, ale będę wdzięczny za komentarze w uzględnieniem skromnego budżetu? Dla takiego niewymagającego jak ja ma to ręce i nogi? To 5.1 wyszło trochę powyżej budżetu, jest co zamienić z ceną w dół? :) 

Nie bardzo przy tej pandemii uśmiecha mi się chodzenie po sklepach i odsłuchiwać. Tak naprawdę na ten moment muszę bardziej zdecydować czy 2.0 czy 5.1 :) By wprowadzić kabel w ściany lub tego nie robić. :D Chyba, że da się wprowadzić kable i je na przyszłość efektownie zamaskować?

Jeżeli poszedłbym w 5.1 z bocznymi głośnikami surround to na jakiej wysokości się je wiesza? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, BaliGdynia napisał:

Nie mogę teraz znałeś ale widziałem jeden pokój z samych B&W zrobiony był. Problem jest taki że kolumny w parach się sprzedaje.c07dd1516fe2d814a000f2bec6171b53.jpg

U niektórych producentów można kupić na sztuki. SVS dawało taką możliwość. U Bowersa :) Też byś to zrobił. Polk dawał taką możliwość, Melodika też.

20 godzin temu, Hidden napisał:

5.1 (zamiast tylnich to głośniki surround na bokach)
amplituner: ONKYO TX-NR686 1880 zł 
głośniki front: Heco Vita 302 czarne 730 zł
głośnik centralny: KLIPSCH R-25C CZARNY 700 zł
głośniki surround: NS-AW194 700 zł
subuffer WILSON RAPTOR SUB-8 CZARNY 800 zł

Nie rozumiem i nie  widze totalnie w tym sensu

Centralny też Heco Victa taniej a lepiej, to samo tyły i sub Magnat 302A

20 godzin temu, Hidden napisał:

2.0
Amplituner DENON DRA-800H - 2200 zł (ew. Pioneer VSX-933 - 1800 zł)
Glośniki front MELODIKA BL40 MK3 CZARNY 1300 zł (ew KLIPSCH R-820F CZARNY 1800 zł)
3500 zł (ew. 3100 zł / 3600 zł)

DRA 800 nie pcoiągnie R820. Lepiej iść w wyzsza linie a mniejsze RP 260 jak chcesz Klipsch, Albo Monitor Audio Silver 6 , Magnat 727. Też jasniejsze granie a nie tak agresywne.

20 godzin temu, Hidden napisał:

Tak naprawdę na ten moment muszę bardziej zdecydować czy 2.0 czy 5.1 :) By wprowadzić kabel w ściany lub tego nie robić. :D Chyba, że da się wprowadzić kable i je na przyszłość efektownie zamaskować?

Zostaw je pod tynkiem. Ale to częsty zabieg. Tak zrob.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...