Skocz do zawartości

Amplituner do kina z przyzwoitym Stereo


wojoo

Recommended Posts

Witajcie,

Po wielu latach użytkowania zestawu Dali 8008 z serii Blue oraz Yamahy RX-V2700 nadszedł czas na coś nowszego... lepszego?

 

Większość nowych filmów nagrywane jest w Dolby Atmos czy innych podobnych gdzie mój ampli niestety nie dekoduje tego bo jest już za stary dlatego też decyzja zapadła i trzeba rozglądać się za czymś nowszym

 

Pomieszczenie mam ok 30m2 - oczywiście pełny set z 5.1.

Jestem po odsłuchu muzycznym Klipsh F3 Synergy i jestem pod mega wrażeniem jakiego to ma kopa, stąd też chciałbym iść w kierunku właśnie tej firmy z nowymi kolumnami (preferuje muzykę zdecydowanie ciepłą - elektroniczna, techno, hardstyle, disco etc. Czyli mocno basowe brzmienie)

O ile mniej więcej wiem jakiego klipsha (R-820F) bym zakupił to otyle nie mam pojęcia jaki jest sensowny ampli aktualnie :)

Nie chce podawać kwot bo to zawsze jest kwestia do zastanowienia się ale nie ukrywam, że chciałbym jak najtańszy (mogą być używane)

Dobrze byłoby gdyby miał chociaż 1 wejście COAX abym mógł podłączyć kompa z muzyką :)

Będę wdzięczny za pomoc

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 136
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jeśli chodzi o Dolby Atmos czy DtsXto byś musiał jeszcze głośniki efektowe na sufit dać.
5.1 to max DTS HD MA bodajże jest i takie filmy na bl w polskiej edycji w większości dostaniesz. Inna kwestią to 4K i Dolby Vision, tu jeśli masz takowy telewizor to już wskazane jest wymiana Amp AV jak i też samego źródła czyli odtwarzacz 4K Uhd.
Co do Klipsch synergy to stare jedne z pierwszych kolumn tej marki. Dobrze myślisz o serii RP i starsze RP280F jak nowy model tej kolumny RP8000F dadzą "kopa" w stereo jak i kd, mało kto też wspomina o firmie Martin Logan, też firma z tradycjami tak samo jak Klipsch z USA pochodzi, model Montion40 może być ciekawy. Kiedyś strzał w 10 to model RZ900 był od Onkyo, ta firma dobrze się zgrywa z Klipsch. Tak że Onkyo969 lub RZ1100 czy 840 można szukać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor już jest od jakiegoś czasu i to właśnie przez niego muszę zmienić AMPLI bo 95% filmów jakie aktualnie oglądam to 4K HDR z Dolby ( źródło to np Netflix lub bezpośrednio z USB na TV lub przez DLNA)

Zdaję sobie z tego sprawę, że potrzebuje jeszczee 2 kolumn i planuje to dołożyć :)

Z tego co czytałem to miedzy serią R a RP jest chyba spora różnica?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor już jest od jakiegoś czasu i to właśnie przez niego muszę zmienić AMPLI bo 95% filmów jakie aktualnie oglądam to 4K HDR z Dolby ( źródło to np Netflix lub bezpośrednio z USB na TV lub przez DLNA)
Zdaję sobie z tego sprawę, że potrzebuje jeszczee 2 kolumn i planuje to dołożyć
Z tego co czytałem to miedzy serią R a RP jest chyba spora różnica?
Jeśli Tobie się podobały Synergy to powinna spodobać RP też. Klipsch Palladium top półka i po nich jest seria RF i RP
Dokładnie trzeba posłuchać 280F/8000f bo ten dźwięk nie każdy lubi.
No ten sygnał z Netflixa niby jest ale to nie jest to co z płyty 4K UHD. Nie każdy też TV odbiera Dolby Vision, w Sony jest ten kodek jak i eARC. Teraz w nowych amplitunerach wchodzi to złącze HDMI eARC.
Szczerze gdyby tak patrzeć na te nowinki na te wodotryski to co roku trzeba by było zmieniać zabawki. Dobrze rozstawione 5.1 też da banana na twarzy, w kd centralny głośnik oraz subwofer robi najwięcej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio słuchałem kolumn podłogowych do 3tys zł. Znalazły się w tym teście R620F i powiem fajnie zagrały ale szału nie zrobiły, za mało basu, do kd pewnie by były dobre bo sub by nadrobił niedobór niskich tonow. Stare RP280F z 2lata temu słuchałem i była moc ale nie dla mnie bo wybrałem zupełnie inne granie od Monitor Audio Silver.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch RP-280F da rade na 30m2? nie za małe pomieszczenie?
 
Czy słuchałeś może kiedyś f3 Synergy żeby porównac je właśnie do RP?
F3 nie ale miałem F1, Klipsch RP280F to zupełnie inna konstrukcja niż F3, nowsza i inne materiały sa tam użyte jak i większe przetworniki 20cm. Tak bez problemu powinny dać radę na 30m2 jeśli masz odpowiedni wzmacniacz

Ja u siebie mam Monitor Audio Silver10 a pokój niecałe 30m2 i jest jeszcze zapas mocy, max jaki odkręciłem na wzmacniaczu to godzina 1 i to na chwilę bo za głośno po prostu. Roksan K3 z MA Silver jest super połączenie.
Jeśli chcesz aby KD i stereo funkcjonowało dobrze to lepiej kupić niższy model Amp AV ale który ma wyjście "pre-out" przynajmniej na fronty tak jak to już jest w Onkyo696 i dokupić wzmacniacz który może pracować jako końcówka mocy. Przy takim połączeniu to w stereo słuchasz źródło + wzm a w KD końcówa mocy fronty zasila.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RP-8000 to jest nowsza wersja RP-280F?
 
odnośnie końcówki to mam NAD 216
 
 

Jeśli znasz angielski
Generalnie tak RP800f to nowsza seria od RP280F
Końcówka zacna wystarczy aby wysterować kolumny w kd.
Power output: 125 watts per channel into 8Ω (stereo), 400W into 8Ω (mono)
Frequency response: 20Hz to 20kHz
Total harmonic distortion: 0.03%
Damping factor: 200
Input sensitivity: 1.1V
Signal to noise ratio: 117dB
Speaker load impedance: 4Ω (minimum)
Dimensions: 435 x 146 x 370mm
Weight: 15.5kg
Onkyo696 w zupełności wystarczy lub Denon 3600 bo 2600 nie ma wyjście "pre-out"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon 3600 mi się podoba, oglądałem recenzję i wygląda sympatycznie
 
 
Ja mam avr-x4400h i nie narzekam, miałem kiedyś avr-x3200w ale te wyjścia gole na froncie mnie irytowały no i plastykowy panel. Od modelu avr-x3xxx już jest aluminiowy i generalnie oko cieszy ta klapka no i obowiązkowo kolor srebrny mniej kurzu widać 2cea8004a6eddab36d2152df1bdd0bae.jpg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli weźmiesz Onkyo RZ830/840 to ja wolał bym KEF Q950. Synergia brzmienia będzie na lepszym poziomie.

22 godziny temu, wojoo napisał:

Dzięki za opis :)

Jak wg Ciebie sprawuje się seria RP 280? warte zainteresowania (tak jak pisałem słuchałem F3 więc może będzie możliwe porównanie)

Do KD oraz mojego rodzaju muzyki

pzdr.

 

 

Tu przeskok jest. Ale nowe Klische graja jaśniej. Synergy grały cieplej. Takim miększym dzwiekiem. Poźniej Klipsch je bardziej wyrównał , dodał znacznej kontroli ale i twardości.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...