Skocz do zawartości

Amplituner do kina z przyzwoitym Stereo


wojoo

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 136
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Jasiek88 , sama końcówka niestety nie wystarczy , operowanie statywem fotograficznym przy pomiarach DL jest nie wygodne i wkurzające / wiem co pisze , bo mam/, mikrofonowy jest dużo lepszy.

@wojoo , tak , ten statyw wystarczy , ale by nie było tak pięknie to pomyślałbym jeszcze o dłuższym niż dostarczony z Arcamem kablu USB . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojoo , mój mikrofon / UMiK 1 / ma dwa pliki kalibracyjne , do ustawienia w kierunku sufitu i na wprost , Ty nie powinieneś mieć takich dylematów , ustawiasz / chyba , że instrukcja mówi inaczej / w kierunku sufitu. Ja mam DL do stereo stąd mikrofon w kierunku kolumn.

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po 1 kalibracji Diraca. Dla mnie jako dla poczatkujacego bylo to doayc trudne niestety... ciagle jakies bledy, ciagle zle ustawiona glosnosc etc ale w koncu sie udalo ( co ciekawe nie udalo mi sie zrobic dedykowanym dla arcama tylko najnowszym dirac live)

A oto efekty...

 

20200604_200121.jpg

20200604_200133.jpg

20200604_200141.jpg

20200604_200152.jpg

20200604_200201.jpg

20200604_200208.jpg

20200604_200214.jpg

20200604_200221.jpg

Jakie wrazenia odsluchowe? 

Dramat :) mocno osciete wysokie przez co zrobilo sie troche glucho. Duzo lepiej podoba mi sie granie bez wlaczonej kalibracji. Byc moze cos zle zrobilem, zle ustawialem (16 pkt, juz mialem dosyc...) ale spodziewalem sie efektu wow, tak wszyscy to w koncu zachwalaja...

 

Update:

 

Teraz tak się zastanawiam czy wybrałem dobry plik kalibracyjny do mikrofonu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jasiek88 napisał:

Pamiętaj że to ty decydujesz jak ma wyglądać korekcja to ty ustawiasz jak mają wyglądać krzywe korekcyjne, jeśli zostawiłeś je tak jak pokazujesz na screenach czyli proste linie ze spadkiem w dół to to nie ma prawa grać dobrze.

To chyba nie rozumiem zasadności działania tego systemu skoro i tak wszystko sam musze sobie ustawiać...

Tak samo moge się pobawić EQ w moim starym ampli i nie wydawać kilka naście tyś

Albo jakbym kupił najlepszy fortepian z 100 tyś i sam później miał każdą strunę dostrajać...

Edytowano przez wojoo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EQ nie ma takich możliwości w żadnym amplitunerze.

17 minut temu, wojoo napisał:

fortepian z 100 tyś

no grać musisz się nauczyć tutaj tak samo musisz się nauczyć obsługi.

A tak w ogóle to tragiczne te twoje pomiary nie wiem jaka jest skala db ale wysokie tony w tym pomieszczeniu to jakaś masakra nigdy nie widziałem takiej tragedii :)

To jest jakiś salon czy dedykowane pomieszczenie? jest puste?

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jasiek88 napisał:

EQ nie ma takich możliwości w żadnym amplitunerze.

Yamaha ma podobne możliwości. Mierzy Ci każdy kanał z osobna przestawia krzywą ktorą możesz edytować. Tylko nie jest ona tak dokładna jak w Dirac

Ale w tym przypadku chyba coś poszło nie tak. Góra została znacząco obcięta to prawda.

Bo to widac że tam jest dobre pare decybeli.

Pokażesz jak stoi sprzet?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Mierzy Ci każdy kanał z osobna przestawia krzywą ktorą możesz edytować.

To prawda , dzięki temu mogę skorygować u siebie każdy kanał , wpisując filtry z DL. :)

2 godziny temu, S4Home napisał:

Bo to widac że tam jest dobre pare decybeli.

@wojoo to co pokazałeś na screenach to nie działanie / filtry/ DL tylko czysty wynik z pomiaru , z prawej strony masz taki kwadracik " Corrected" jak go zaznaczysz pojawi się to co zrobił DL i będziesz mógł zobaczyć różnice . Jak przyjdę z pracy to wieczorem postaram się pomóc. A na razie walcz sam , niczego tam nie da się zepsuć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed optymalizacja

 

20200605_103051.jpg

20200605_103057.jpg

20200605_103103.jpg

20200605_103107.jpg

A tu po optymalizacji

20200605_103208.jpg

20200605_103213.jpg

20200605_103217.jpg

20200605_103223.jpg

20200605_103249.jpg

20200605_103300.jpg

Bardzo ciężko jest ustawić odpowiedni poziom głośności... jak na jednym pomiarze jest ok to w innym miejscu pokazuje błąd, że jest za cicho...

 

Wydaje mi się, że lepiej to teraz ogarnęło natomiast dalej twierdze, że bez włączonego Diraca gra dużo lepiej

 

Z diraciem gra jakby był włączony tylko centralny... nagle zniknęła szerokość i głębia

Poza tym nie rozumiem kompletnie co za bezsens jest w ręcznym ustawianiu głośności każdego kanału? We wszystkich systemach które miałem okazje testować kalibracja robiła to automatycznie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , być powinno , centralny to czasem 80% dźwięku przez cały film. Efekty są wtedy, gdy być powinny wg. realizatora / to samo dotyczy subwoofera , dobrze ustawionego po prostu nie słychać , uzupełnia on tylko niższe pasmo / odcięte fronty na 80 Hz/ a robi WRAŻENIE wyłącznie wówczas, gdy uderzenie basu wynika z sytuacji na ekranie/   , tylko ludziska za kino uważają takie coś, jak wszystkie kolumny przez cały film są słyszalne i nieważne czy to film akcji ,czy dramat psychologiczny, gdzie dwie osoby przez dwie godziny prowadza konwersację. W sali kinowej mamy zupełnie inny / SPL / poziom głośności , więc dźwięk wydaje się bardziej efektowny , choćby przejścia gdzie mamy ciszę w tle podczas dialogu i nagle dźwięk obrazuje następną scenę np. gwar ulicy. W domowym zaciszu ciężko takie efekty uzyskać , ponieważ raz , że kino to sala zaadaptowana akustycznie , więc więcej słyszymy z samych kolumn niż ścian , sufitu , podłogi , a dwa , że po prostu wszystko jest spotęgowane poziomem głośności.  

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No , to jesteś szczęściarzem , bo ja by osiągnąć ten efekt, musiałem walczyć z żona przez rok / ustawienie kolumn/ ;)

Masz najbardziej prawidłową stereofonie z możliwych , dogięciem i rozsunięciem kolumn regulujesz wielkość sceny, ale dźwięk przy prawidłowym ustawieniu jest zawsze między kolumnami a .... kolumny, gdy na nie patrzymy milczą. 

 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to 'master output " na 75 % , tak by poziom nie wchodził na czerwone pole.

Drugie to " mic gain" na 97%/

Masz przester na obu frontach . Załączając po kolei kolumny ustaw je na tej samej głośności , u mnie wystarczy 18 - 19 dB / ręcznie suwakiem , aż wejdziesz na zielone pole/ , nie martw się jak nie będzie co do 0,1 dB , z tym DL da sobie radę . Masz ustawione za duże różnice. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...