Skocz do zawartości

Amplituner do kina z przyzwoitym Stereo


wojoo

Recommended Posts

39 minut temu, wojoo napisał:

chce mieć pewność czy to będzie odpowiednie (już bez względu na to jakie kolumny bedą)

Przecież to się wzajemnie wyklucza. Na jakiej podstawie masz zamiar stwierdzić, że to właśnie ten ampli, skoro nie masz określonych (nie mówiąc o zakupionych) kolumn? Co będzie w takim wypadku wyznacznikiem oceny? I skąd ta zmiana frontu i wejście w fazę "podjarania się"? ;) 

Dnia 19.04.2020 o 19:06, wojoo napisał:

przed jakąkolwiek decyzją wpierw posłucham

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 136
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 minuty temu, Markcox napisał:

Przecież to się wzajemnie wyklucza. Na jakiej podstawie masz zamiar stwierdzić, że to właśnie ten ampli, skoro nie masz określonych (nie mówiąc o zakupionych) kolumn? Co będzie w takim wypadku wyznacznikiem oceny? I skąd ta zmiana frontu i wejście w fazę "podjarania się"? ;) 

 

Być może zostanę przy swoich kolumnach? poza tym jak mam cokolwiek posłuchać jak nie ma gdzie? :) obdzwoniłem chyba wszystkie firmy w moim mieście i (jeżeli pracują) to kontakt z klientem mają całkowicie ograniczony do minimum i nie ma możliwości nawet "pomacać" w sklepie bo tylko wysyłkowo działają

A od wczoraj zmieniłem już "front" jak to nazwałeś gdy mnie wziął wkurw i film w Dolby Vision i Dolby Atmos musiałem słuchać z TV bo dzwięk był lepszy niż z KD które generowało tylko Dolby Prologic

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Po przeczytaniu wielu opinii jak i wielu testów wstępnie zdecydowałem się na zakup Arcam AVR550. Czemu wstępnie? a bo chciałbym chociaż go przesłuchać a na chwilę obecną w mojej okolicy nie mam gdzie.

Pytanie do Was czy ten model jest na prawdę wart kupna? stereo w nim jest na wysokim poziomie? Czy on ma ciepłe brzmienie?

O kino i Dirac nie pytam :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, S4Home napisał:

Ale nie takie granie jak Onkyo czy Yamaha.

Mógłbyś to rozwinąć?

 

21 minut temu, S4Home napisał:

Jeśli go chcesz coś więcej niż wstępnie to się spiesz bo u dystrybutora już nie ma. Kto ma na stanie wyprzedaje i koniec.

W tym tyg zamierzam kupić ale jeszcze chciałem spróbować gdzieś go odsłuchać, testów praktycznie nie ma w sieci a jak już coś jest to napisane w taki sposób że ni cholery nie dowiesz się jak to gra ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, wojoo napisał:

Mógłbyś to rozwinąć?

Onkyo i Yamaha w kinie grają ekspresyjnie, Jasno z uderzeniem. Stawiają na dynamike przekazu, otwartośc i budowanie sceny.

Jak w salach kinowych. Tam brzmienie też jest jaśniejsze. Z kolei Arcam stawia na przekaż równy, bardziej nasycony w średnicy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchałem dzisiaj AVR390 oraz AVR 20, byłem w pomieszczeniu które jest przeznaczone do odsłuchów i powiem szczerze, że trochę jestem zawiedziony... o ile dźwięk był bardzo fajny, szczegółowy to niskich tonów prawie w ogolę nie było.

Być może to była wina braku odpowiedniego ustawienia w tych urządzeniach (nowe wyciągnięte z pudełek) albo sam już nie wiem.

Odsłuch miałem na kef q950, na silver 500 oraz jako ciekawostkę Focal Sopra no2

O ile Focal pozamiatał jakością (co dziwne tez miał bardzo mało niskich) to pozostałe grały jakby miały tylko średnie plus tweetery

Wróciłem do domu odpaliłem swoje stare Dali 808 na Yamasze rx-v2700 i doznałem szoku jak potrafią uzupełnić muzykę basem (no dobra, mam ustawione bass +6db oraz jeszcze w eq mam podbicie o 2db :))

Ręce mi opadają

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wojoo napisał:

Przesłuchałem dzisiaj AVR390 oraz AVR 20, byłem w pomieszczeniu które jest przeznaczone do odsłuchów i powiem szczerze, że trochę jestem zawiedziony... o ile dźwięk był bardzo fajny, szczegółowy to niskich tonów prawie w ogolę nie było.

Być może to była wina braku odpowiedniego ustawienia w tych urządzeniach (nowe wyciągnięte z pudełek) albo sam już nie wiem.

Odsłuch miałem na kef q950, na silver 500 oraz jako ciekawostkę Focal Sopra no2

O ile Focal pozamiatał jakością (co dziwne tez miał bardzo mało niskich) to pozostałe grały jakby miały tylko średnie plus tweetery

Wróciłem do domu odpaliłem swoje stare Dali 808 na Yamasze rx-v2700 i doznałem szoku jak potrafią uzupełnić muzykę basem (no dobra, mam ustawione bass +6db oraz jeszcze w eq mam podbicie o 2db :))

Ręce mi opadają

 

To skroo już  wyjęli to niech Ci pożyczą do domu.

Spotkałem się z sytuacją gdzie w salce odsłuchowej wogole nie było basu i była to wina ustawienia. Przeszedł ten temat tutaj przez forum.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, S4Home napisał:

To skroo już  wyjęli to niech Ci pożyczą do domu.

Nie ma tam takiej możliwości,

36 minut temu, S4Home napisał:

Spotkałem się z sytuacją gdzie w salce odsłuchowej wogole nie było basu i była to wina ustawienia. Przeszedł ten temat tutaj przez forum.

Jest to całkiem możliwe, jak wszedłem do tego pomieszczenia to trochę jakbym wszedł w próżnie :) takie wrażenie jakbym na chwilę ogłuchł

Może inaczej zapytam, który ampli na rynku w podobnej kasie jest najcieplejszym grajkiem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wojoo napisał:

Denon 4500 plus końcówka stereo czy Arcam AVR550?

Sama końcówka mocy dołączona do któregokolwiek z tych amplitunerów niewiele , lub nic nie pomoże w odbiorze muzyki stereo , bo i tak sygnał będzie przechodził , przez pre amplitunera. Jak chcesz już coś dołączać to integrę lub wzmacniacz dzielony stereo. Rozdzielasz obydwa systemy zostawiając tylko wspólne fronty dla kina i stereo . Choć tu też zaczynają się schody, bo jednak trochę inne kolumny wybiera się do kina, a inne do stereo :) Czasem trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie na czym tak naprawdę nam zależy .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomek4446 napisał:

Sama końcówka mocy dołączona do któregokolwiek z tych amplitunerów niewiele , lub nic nie pomoże w odbiorze muzyki stereo , bo i tak sygnał będzie przechodził , przez pre amplitunera. Jak chcesz już coś dołączać to integrę lub wzmacniacz dzielony stereo. Rozdzielasz obydwa systemy zostawiając tylko wspólne fronty dla kina i stereo . Choć tu też zaczynają się schody, bo jednak trochę inne kolumny wybiera się do kina, a inne do stereo :) Czasem trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie na czym tak naprawdę nam zależy .

W tym wypadku musze znaleźć środek, nie jestem wymagającym słuchaczem, że musi miec idealnie pod każdym względem, zresztą nie mam na to miejsca a też mam ważniejsze wydatki więc nie mogę sie zbytnio rozpędzać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrezygnuj z końcówki mocy , w kinie te amplitunery dadzą sobie radę spokojnie bez niej , szkoda kasy , możesz bez problemu słuchać muzyki na AV , a w przyszłości jak będziesz czuł niedosyt zbudujesz system stereo . Znam wielu ludzi / łącznie ze mną :) / , którzy porzucili kino na rzecz stereo / wystarczy wejść na portale aukcyjne/ , ale każdy do tego musi dojść sam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu , dobrze ustawione dwie kolumny dają o wiele lepszy efekt niż 5 źle :) Po za tym , wszystko zależy od tego jaki procent czasu wolnego spędzamy oglądając filmy, a jaki słuchając muzyki. Przypomnij , jaki jest gabaryt Twojego pomieszczenia ?

Zresztą , bardzo łatwo sprawdzić czy mamy miejsce na kino. Siadamy na kanapie, czy po prostu w miejscu odsłuchu , bierzemy kątomierz , określamy kąt 30 st. z lewej i z prawej strony , nakreślamy linie , i tam powinny stać fronty , surroundy kąt 110 st. , patrzymy czy da się tak ustawić kolumny i już wiemy , czy będziemy mieli kino czy nie :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...