Skocz do zawartości

Problem z podłączeniem subwoofera JBL Arena 100P do amplituner Yamaha rx v485


Marcin Kajstura

Recommended Posts

Witam,  posiadam amplituner Yamaha rx v485. Do zestawu zakupiłem subwoofer JBL Arena 100P wszystko było niby fajnie ale nie potrafię go podłączyć. Podłaczam go kablem który sprzedano mi w sklepie ( hama Kabel Jack stereo z dwoma meskimi końcówkami 3,5mm) ale sub tylko szumi regulujące go na pokretłach tylko ustawiam moc i głośność szumu, nie redaguje na nic ani na muzykę ani filmy ani na żadne programy ustawiane w amplitunerze. Nie mam pojęcia co ustawić co zmienić by całość działała bo wcześniej nie miałem sub aktywnego. Nie mam pojęcia czy źle coś podłaczam, czy kabel zły,  czy co mam zrobić.?? 

Jak mogę podłączyć wszystko by korzystając z aplikacji np. Netflix mieć dzwiek przez kino domowe i bo korzystam z apek zainstalowanych w telewizorze

Ps. A do tego amplituner czasami tak jak by buczał coś jakby wibracje w telefonie, też nie mogę na to znaleźć żadnej informacji. 

Edytowano przez Marcin Kajstura
Przypomniałem sobie o jednym pytaniu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Marcin Kajstura napisał:

Podłaczam go kablem który sprzedano mi w sklepie ( hama Kabel Jack stereo z dwoma meskimi końcówkami 3,5mm)

Nie wiem jaki masz kabel ale powinieneś mieć coś takiego , czyli normalny pojedynczy kabel zakończony wtykami RCA

Np.

https://www.speckable.pl/produkt/2664/VITALCO-Kabel-1xRCA(m)-(m)-3m.html?gclid=CjwKCAjw7e_0BRB7EiwAlH-goIpTENDgHaVPWuuEf5FmJoHw3CBJrxjI8IGCsZhXhRMHIPfvQ3vPPxoCSoIQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Jeden wtyk do suba , drugi do amp.KD do wyjścia na subwoofer , suba na on , w ustawieniach amp. sub. na on i musi działać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mam , czyli zły...
Bo to nie jest rca
20200419_212434.thumb.jpg.7724887c521f0ccff7b13be28099b783.jpg
Ok to zamawiam tamten i zobaczymy
A czy da się wysyłać wdzięk z tv na amplituner tak by można było oglądać np netflix z kinem domowym czy tak to nie działa.  
W 199% zły kabel i aż dziw bierze że w sklepie Tobie wcisnęli to!!!!
Z drugiej zaś strony zastanawia mnie że nie zaskoczyłaś iż ten wtyk jest za mały to raza dwa że instrukcji nie przeczytałeś. Ty chyba od frontu go wkładałeś zamiast mikrofonu
1Rca-1Rca musi być coaxialny do subwoofera np. Melodika MDSW a 30/40/50 to metry 3/4/5.

Jeśli chodzi o tv i Amp AV to tak można przesyłać dźwięk za pomocą kabla HDMI. Warunek musi być taki aby w Amp AV jak i w tv występowało złącze HDMI ARC (czyli Audio Return Chanel) jeśli nie ma (patrz instrukcja lub opisy na obudowie Amp AV i tv) to możesz jeszcze poprzez kabel optyczny przesłać dźwięk z tv lub coaxialny w zależności jakie masz wejścia.7c1148839e29351341eedf9b9257d6d8.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może angielskiego nie zna i nie ma pojęcia co to ARC. Może też nie mieć TV z wyjściem ARC. No i jeszcze kabel jest też ważny minimum 1.4b ale wszędzie już można kupić 2.0 tak że też nie będzie zły.
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, jak ktoś mi coś sprzedaje ma działać 🤣 po drugie kompletnie się nie znam na Tym i nie odróżniam końcówek, nie licząc hdmi 🙃🙃🙃 cud że kolumny podłączyłem i działają 🤣🤣🤣 łatwiej mi poruszać się po sinumeriku albo fanucu niż ustawiać kino domowe i TV xD A co do telewizora to jest na kolejce do wymiany już bo ma 6 lat i czas na niego powoli się zbliża A po drugie za mały 😅 na razie przymierzam się do oleda sony albo LG czas pokaże😋

Dzięki za pomoc,  mam nadzieję że sobie poradzę 😛😛😛

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, jak ktoś mi coś sprzedaje ma działać po drugie kompletnie się nie znam na Tym i nie odróżniam końcówek, nie licząc hdmi cud że kolumny podłączyłem i działają łatwiej mi poruszać się po sinumeriku albo fanucu niż ustawiać kino domowe i TV A co do telewizora to jest na kolejce do wymiany już bo ma 6 lat i czas na niego powoli się zbliża A po drugie za mały na razie przymierzam się do oleda sony albo LG czas pokaże
Dzięki za pomoc,  mam nadzieję że sobie poradzę
Na pewno sobie poradzisz i będziesz bohaterem w swoim domu
Jak coś to się pytaj tu.
A jeśli chodzi i TV to 6lat nie taki stary, już wtedy kabel optyczny był. Jaki model tv masz?
65" minimum kupuj, uwierz mi już z 3.5m dobrze się ogląda i nie jest za duży obraz.
Sony KD-65AG9 lub Panasonic TX-65FZ950E jeden i drugi kozak.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie oled z LG?? Dużo ludzi go bardzo chwali. Panasonic odpada że to Panasonic nie lubię i nie polubie🤣

A tego 75" Sony oglądałem i pech chciał że stał koło OLED i zostało że OLED  ma być 😊

Z LG mam dużo sprzętu w domu,  miałem i telefon G6 i byłem mega zadowolony Tak jak i z reszty :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...