Skocz do zawartości

Jakie kolumny do Yamaha RX-V630?


Łukasz Szczerbacki

Recommended Posts

Cześć.

Jestem posiadaczem amplitunera jak w tytule. Stoję teraz przed zakupem kolumn, i tu proszę o Waszą radę - co kupić?

Pokój to kwadrat 5 m x 5 m, o wysokości 2,6 m, lekko umeblowany. Nagłośnienia będę używał do filmów i słuchania muzyki w proporcji powiedzmy 60 / 40. Budżet operacyjny to jakieś 1500 zł + subwoofer. W grę wchodzi sprzęt nowy jak i używany. Fajnie byłoby, gdybym mógł rozłożyć zakupy w czasie na: 1 - para frontowa, 2- centralny i efekty (nie planuję centralnego tyłu), 3 - subwoofer.

Z góry dzięki za porady i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Taga i Quadral są ogólnie dostępne - niestety, ze względu na sytuację w kraju odsłuch w sklepie raczej nie wchodzi w grę. Dodam, że kolumny mają stać dosyć blisko ścian, a w przypadku tylnych monitorów wręcz wisieć bezpośrednio na ścianie - czy tylny bas-refleks w Quadralach nie kłóci się z takim ustawieniem?
Udało mi się też znaleźć wymieniony zestaw Klipsch F1 + B2 + C1 z subwooferem Klipsch Sub-10 za 1600 zł lub bez subwoofera za 1200 zł - czy warto dać te 400 zł za ten subwoofer, czy lepiej poczekać i dokupić jednak wspomnianego Magnata?

Reasumując, proszę o jeszcze jedną radę - która z tych 4 opcji byłaby najbardziej korzystna: Taga 606 v3 + Magnat 302A, Quadral Quintas 6500 LE + Magnat 302A, Klipsch F1 + B2 + C1 + Magnat 302A, czy Klipsch F1 + B2 + C1 + Sub-10?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem (a w zasadzie nadal mam) sub'a Klipsch SW450 (który był którymś następcą wspominanego przez Ciebie Sub-10) i spokojnie dawał radę. W Magnacie masz 2" większy przetwornik, a to nie będzie bez znaczenia. Z drugiej strony Klipsch jest dwukrotnie mocniejszy. W każdym razie, jeżeli chodzi o kolumny, z wymienionych na pewno szedłbym w Klipsch'e

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...