Skocz do zawartości

Wzmacniacz - rock, metal


wid

Recommended Posts

Cześć. Powoli nadchodzi ten czas, czyli zmiana wzmacniacza. Chciałbym sprzęt dzięki któremu moje Heco 900 rozwiną skrzydła. Na ten moment mam Nada c326 osłuchałem się z nim i chciałbym zrobić krok do przodu :) Nad jest naprawdę bardzo fajnym wzmacniaczem, ale już przy głośniejszym odsłuchu wprowadzał lekkie zniekształcenia. Wokale są bardzo wysunięte do przodu. Jeszcze zauważyłem że scena wyrównuje się jak gałka volume przekracza godzinę 9. Chciałbym tego wszystkiego uniknąć. Troszkę poczytałem i np taki NAD c356 to już inne granie ale raczej nie obrócone o 180 stopni ? Kolejny NAD to seria c37......   i tu pytanie jaka końcówka by pasowała do takiego zestawu.  A może coś z seri c36...
Szukam właśnie sprzętu który będzie miał solidną podstawę basową. ( perkusja ma naprawdę dobrze brzmieć podwójna stopa ma być zdecydowanie słyszalna) Wysokie tony mają nie zlewać się jak w nad c326, bo wydawało mi się że jak już było głośno to zlewało się. ) Zresztą wszystko się zlewało przy głośniejszym odsłuchu. Pewnie brakowało prądu tak ? Co innego polecacie ? 
Posiadam w zestawie DAC 100,  więc szukam czystego wzmacniacza. Jedynie można zabrać pod uwagę podłączenie kiedyś suba. ( REL, SVS,  jakodo  zestaw 2.1)

Cena w jakiej chciałbym się zmieścić to 2500 do 3000 tys max . Nowy, używany też wchodzi w grę.  Szkoła nada bardzo mi odpowiada. Ale może jest coś innego godnego polecenia. 
Z góry dzięki :)


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roksan Caspian mk1, do Rocka i Metalu. Do innych gatunków też. Brytyjska szkoła grania. Solidnie zbudowany, pilot, brak regulacji tonalnej. Wysokie i średnica detaliczne.  Niskie bardzo dobrze kontrolowane. Mocny i wydajny prądowo. Bardzo szybki. Podwójna stopa słyszalna. Mieści się w budżecie. Do 2k kupisz. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

NAD C326 to w swojej cenie wyjątkowo dobry wzmacniacz i stawia poprzeczkę naprawdę wysoko. Ma swój styl brzmienia i potwierdzają to Twoje odczucia. Nad C356 gra mocniej, bardziej koncertowo i z rozmachem. Jest więcej życia na górze pasma i mniej eksponowane są średnie tony. Do tego mięsisty bas. Warto spróbować takiego naturalnego przejścia po C326 Będzie to nie rewolucja a ewolucja. Do tego wyraźnie większy zapas mocy. Ewentualnie rozważyłbym Yamahę A-S701 lub Atoll IN50/IN80. Możemy zawsze wypożyczyć sprzęt do odsłuchu. 

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Witaj, Jeśli dobrze kupisz to nie będziesz potrzebował żadnego suba. Music Style 900 mają sporo basu i to ładnego basu.

Z nowych: Cambirdge CXA80 jeśli znajdziesz, Xindak 06

z uzywanych Roksan K2, Roksan Caspian 1, Denon PMA 2000R czy też starszy NAD 372.

Pozdrawiam i zapraszam

Cambirdge CXA80 tu chyba będzie ciężko z nowym.. przeglądałem też aukcje i pozostałe wzmacniacze też chyba będą ciężkie do znalezienia. 
Ale propozycje godne uwagi ! Trzeba będzie być cierpliwym może coś się pojawi ! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, wid napisał:

Około 30 m2 

nie wiem dlaczego doradzono zakup tak mocnych kolumn do takiego pokoju, nie wiem czy słuchasz głośno czy raczej wolisz ciszej, aby takiej mocy kolumny rozruszać potrzebowałbyś wzm. ok 140W RMS ale na taki pokój to już byłaby dyskoteka. Dlatego twój Nada c326 nie napędzi tych kolumn. Rozsądnie byłoby wymienić kolumny na 100W do 120W  RMS z pozostałymi parametrami Heco 900 i tak będziesz miał zapas. Wypożycz inne kolumny o takiej mocy do 120W RMS,  89dB i wyżej pasmo min. 32Hz do 20kHz +/-3dB  

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wid Karol po prostu to nasza forumowa maskotka. :) Taki doktor. Wszedzie mierzy, wszędzie liczy. nie przejmuj się.

Nie spotkałem się aby ktoś dopierał kolumny pod kątem mocy do pomieszczeń :) W sensie Watów.

Na słuch, na możliwości , na charakter grania tak. Ale na waty?

Poluj na te wzmaki. Pewnie nie długo się jakiś trafi. Podeślij wtedy ofertę to powiemy czy Warto

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2020 o 09:10, wid napisał:

Cześć. Powoli nadchodzi ten czas, czyli zmiana wzmacniacza. Chciałbym sprzęt dzięki któremu moje Heco 900 rozwiną skrzydła. Na ten moment mam Nada c326 osłuchałem się z nim i chciałbym zrobić krok do przodu :) Nad jest naprawdę bardzo fajnym wzmacniaczem, ale już przy głośniejszym odsłuchu wprowadzał lekkie zniekształcenia. Wokale są bardzo wysunięte do przodu. Jeszcze zauważyłem że scena wyrównuje się jak gałka volume przekracza godzinę 9. Chciałbym tego wszystkiego uniknąć. Troszkę poczytałem i np taki NAD c356 to już inne granie ale raczej nie obrócone o 180 stopni ? Kolejny NAD to seria c37......   i tu pytanie jaka końcówka by pasowała do takiego zestawu.  A może coś z seri c36...
Szukam właśnie sprzętu który będzie miał solidną podstawę basową. ( perkusja ma naprawdę dobrze brzmieć podwójna stopa ma być zdecydowanie słyszalna) Wysokie tony mają nie zlewać się jak w nad c326, bo wydawało mi się że jak już było głośno to zlewało się. ) Zresztą wszystko się zlewało przy głośniejszym odsłuchu. Pewnie brakowało prądu tak ? Co innego polecacie ? 
Posiadam w zestawie DAC 100,  więc szukam czystego wzmacniacza. Jedynie można zabrać pod uwagę podłączenie kiedyś suba. ( REL, SVS,  jakodo  zestaw 2.1)

Cena w jakiej chciałbym się zmieścić to 2500 do 3000 tys max . Nowy, używany też wchodzi w grę.  Szkoła nada bardzo mi odpowiada. Ale może jest coś innego godnego polecenia. 
Z góry dzięki :)


 

Ja mam baaardzo pozytywne doświadczenia ze starym Audiolab 8000S, genialny wzmacniacz. 

https://www.hifi.pl/recenzje/wzmacniacze/audiolab8000s.php

Na pewno używane są dostępne jak nie w Polsce, to w Europie. Grał genialnie z Audio Physic Tempo i KEF LS50, poczytaj, może Ciebie zainteresuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, S4Home napisał:

Nie spotkałem się aby ktoś dopierał kolumny pod kątem mocy do pomieszczeń

to jak dobierasz, albo nie masz dość wiedzy o akustyce, albo piszesz bo musisz:/, zastanów się jak można rozruszać kolumny 170W RMS x 2 = 340W w pokoju 30m2 to już dyskoteka i nie ma mowy o cichym i w miarę dynamicznych odsłuchu.

Totalna bzdura:4_joy:  

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Karol64208 napisał:

to jak dobierasz, albo nie masz dość wiedzy o akustyce, albo piszesz bo musisz:/, zastanów się jak można rozruszać kolumny 170W RMS x 2 = 340W w pokoju 30m2 to już dyskoteka i nie ma mowy o cichym i w miarę dynamicznych odsłuchu.

Totalna bzdura:4_joy:  

Cytujesz fragment i piszesz "bzdura" przecież napisałem jak to robię.

Ehh Karol Karol :):)

Kobiety też dobierałeś według parametrów? Telewizor też?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze x lat temu także patrzyłem na parametry w każdym sprzęcie, nie tylko audio, i teraz wiem w jakim błędzie żyłem. Papier przyjmie wszystko i po samych parametrach nie jesteśmy w stanie określić brzmienia. Ja mam kolumny, które są w stanie przyjąć 100W mocy, a napędzam lampą 8,5W a niebawem będą jeszcze mocniejsze kolumny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Ja jeszcze x lat temu także patrzyłem na parametry w każdym sprzęcie, nie tylko audio, i teraz wiem w jakim błędzie żyłem. Papier przyjmie wszystko i po samych parametrach nie jesteśmy w stanie określić brzmienia. Ja mam kolumny, które są w stanie przyjąć 100W mocy, a napędzam lampą 8,5W a niebawem będą jeszcze mocniejsze kolumny. 

A jakie? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Q21 napisał:

Miałem ASR Emitter 2 czyli 2 x 450W w pomieszczeniu 14m2 i nie uważam aby był za mocny. Wszystko zależy od zgrania i całego toru. 

fizycznie, a ściślej mówiąc kolumny najlepiej pracują w zakresie od 20% do 40% swojej mocy RMS, albo coś z tymi kolumnami jest nie tak, albo wzmacniacz. Ale jakie kolumny?

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Troszkę mi temat zszedł;) ok wracając na allegro wisi aukcja Roksana k2 za 2600. Cos na olx 2100, k2) Denon pma2000r 1700. (Znalazlem tylko jedna aukcję) . Ogólnie nie za dużo tych modeli o których wspominaliscie. A co myślicie np o dodaniu końcówki mocy do nad c326 ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to nie jest dobry pomysł. Bo w NADzie to akurat PRE to najsłabszy element.

K2 realna wycena przed pandemią to 2000-2500. 2500 to za stan gabinetowy, idealny. I maksymalna cena która była. Teraz ceny wariują podobnie jak dostępność. To widać ile tego ściągamy z szrotów Angielskich i niemieckich :P

Przepraszam, większość to oczywiscie nie są szroty tylko zacne wzmaki. Widać jednak skąd są brane. Ewidentnie dostępność na alledrogo czy OLX jest mniejsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Teraz ceny wariują podobnie jak dostępność. To widać ile tego ściągamy z szrotów Angielskich i niemieckich :P

Przepraszam, większość to oczywiscie nie są szroty tylko zacne wzmaki. Widać jednak skąd są brane. Ewidentnie dostępność na alledrogo czy OLX jest mniejsza.

Mam gotowy wzór na OLX do takich ogłoszeń

Sprzedam rewelacyjny wzmacniacz XXX, którego chyba nie muszę przedstawiać gra po prostu rewelacyjnie .Wzmacniacz wizualnie jakby dopiero wyciągnięty z kartonu w sklepie .Wzmacniacz przywieziony z Niemiec ,wszystko działa jak należy potencjometry w b.dobrym stanie.

Zależnie od ogłoszenia należy dodać

Unikat, Legendarny Model, Legenda, Nigdy nie grzebane, od kolekcjonera, specyfikacja techniczna w internecie, wspaniale wypadający w testach, uznany wśród audiofili, HI-END, rezerwacja do poniedziałku, itd :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Tomasz S. napisał:

Mam gotowy wzór na OLX do takich ogłoszeń

Sprzedam rewelacyjny wzmacniacz XXX, którego chyba nie muszę przedstawiać gra po prostu rewelacyjnie .Wzmacniacz wizualnie jakby dopiero wyciągnięty z kartonu w sklepie .Wzmacniacz przywieziony z Niemiec ,wszystko działa jak należy potencjometry w b.dobrym stanie.

Zależnie od ogłoszenia należy dodać

Unikat, Legendarny Model, Legenda, Nigdy nie grzebane, od kolekcjonera, specyfikacja techniczna w internecie, wspaniale wypadający w testach, uznany wśród audiofili, HI-END, rezerwacja do poniedziałku, itd :D

A realia są następujące; pudło których jest od groma u Niemca na ebaykleinanzeigen za 1/3 polskiej ceny. U nas pudło kosztuje 2 tys zł a u Niemca za odbiorem osobistym kupisz za 150 euro. Pudło porysowane po przeglądzie u Pana Wieśka w stodole - standardowo potencjometry spsikane najtańszym preparatem, obowiązkowo wymienione elki na Jamicon - i to trzeba przyznać, ze to bardzo wysoki poziom:) No bo nie ma wymiany elek to i nie ma przeglądu:) Pudło nie trzyma parametrów; niby gra ale daleko do oryginału, bias po za specyfikacją i nie da się poprawnie wyregulować (co tam naprawa to już wyższa szkoła jazdy, zatem póki gra to tak zostawmy i tak jak ktoś kupi to się nie pozna, jeleń?),..offset za duży - ktoś grzebał i wstawił pierwsze lepsze tranzystory bez pomyślunku. Tranzystory końcowe - połowa oryginał a druga połowa china:) a kto tam się przejmuje jakimiś zniekształceniami...a po co komuś jakiś tam miernik zniekształceń , szkoda kasy...  laser nie czytał to już czyta a co tam te 2 - 3 mm przesunąć perkę:) Kolumny - niby super stan a przetworniki nie grają równo, na basie charczy a i pozamieniany przetworniki to nie rzadkość. Potencjometry są? ano są a że przerywają to już inna bajka:) przecież przed wysyłka wszystko było cacy.

I taka to jest proszę Państwa polsza historyja, robotyja.

14 minut temu, elektron6 napisał:

 

 

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...