Skocz do zawartości

Wzmacniacz - rock, metal


wid

Recommended Posts

Dnia 11.05.2020 o 06:35, S4Home napisał:

Myślę że to nie jest dobry pomysł. Bo w NADzie to akurat PRE to najsłabszy element.

K2 realna wycena przed pandemią to 2000-2500. 2500 to za stan gabinetowy, idealny. I maksymalna cena która była. Teraz ceny wariują podobnie jak dostępność. To widać ile tego ściągamy z szrotów Angielskich i niemieckich :P

Przepraszam, większość to oczywiscie nie są szroty tylko zacne wzmaki. Widać jednak skąd są brane. Ewidentnie dostępność na alledrogo czy OLX jest mniejsza.

Jednak jeszcze poczekam na okazję. Będę polowal na tego Roksana K2. Może oprócz tego Denona pma 2000r, Nada c372 I Caspiana jest coś co jest warte sprawdzenia Ale i dostepne w miarę na allegro lub olx? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 10 months later...
Dnia 20.04.2020 o 09:10, wid napisał:

Cześć. Powoli nadchodzi ten czas, czyli zmiana wzmacniacza. Chciałbym sprzęt dzięki któremu moje Heco 900 rozwiną skrzydła. Na ten moment mam Nada c326 osłuchałem się z nim i chciałbym zrobić krok do przodu :) Nad jest naprawdę bardzo fajnym wzmacniaczem, ale już przy głośniejszym odsłuchu wprowadzał lekkie zniekształcenia. Wokale są bardzo wysunięte do przodu. Jeszcze zauważyłem że scena wyrównuje się jak gałka volume przekracza godzinę 9. Chciałbym tego wszystkiego uniknąć. Troszkę poczytałem i np taki NAD c356 to już inne granie ale raczej nie obrócone o 180 stopni ? Kolejny NAD to seria c37......   i tu pytanie jaka końcówka by pasowała do takiego zestawu.  A może coś z seri c36...
Szukam właśnie sprzętu który będzie miał solidną podstawę basową. ( perkusja ma naprawdę dobrze brzmieć podwójna stopa ma być zdecydowanie słyszalna) Wysokie tony mają nie zlewać się jak w nad c326, bo wydawało mi się że jak już było głośno to zlewało się. ) Zresztą wszystko się zlewało przy głośniejszym odsłuchu. Pewnie brakowało prądu tak ? Co innego polecacie ? 
Posiadam w zestawie DAC 100,  więc szukam czystego wzmacniacza. Jedynie można zabrać pod uwagę podłączenie kiedyś suba. ( REL, SVS,  jakodo  zestaw 2.1)

Cena w jakiej chciałbym się zmieścić to 2500 do 3000 tys max . Nowy, używany też wchodzi w grę.  Szkoła nada bardzo mi odpowiada. Ale może jest coś innego godnego polecenia. 
Z góry dzięki :)


 

Witam ;) niestety nie udało mi się jeszcze kupić wzmacniacza ... Ale na ten moment mam zwiększony budżet i mogę przeznaczyć około 5k . Wpadły mi w około 2 wzmacniacze                                    emotiva basx pt-100/basx a-300 i drugi to Atoll in 100. Pamiętajcie że będzie to grać z Dac Magic 100. Macie jakieś inne konkretne typa w tym przedziale cenowym ? ;)

Dnia 20.04.2020 o 09:10, wid napisał:

Cześć. Powoli nadchodzi ten czas, czyli zmiana wzmacniacza. Chciałbym sprzęt dzięki któremu moje Heco 900 rozwiną skrzydła. Na ten moment mam Nada c326 osłuchałem się z nim i chciałbym zrobić krok do przodu :) Nad jest naprawdę bardzo fajnym wzmacniaczem, ale już przy głośniejszym odsłuchu wprowadzał lekkie zniekształcenia. Wokale są bardzo wysunięte do przodu. Jeszcze zauważyłem że scena wyrównuje się jak gałka volume przekracza godzinę 9. Chciałbym tego wszystkiego uniknąć. Troszkę poczytałem i np taki NAD c356 to już inne granie ale raczej nie obrócone o 180 stopni ? Kolejny NAD to seria c37......   i tu pytanie jaka końcówka by pasowała do takiego zestawu.  A może coś z seri c36...
Szukam właśnie sprzętu który będzie miał solidną podstawę basową. ( perkusja ma naprawdę dobrze brzmieć podwójna stopa ma być zdecydowanie słyszalna) Wysokie tony mają nie zlewać się jak w nad c326, bo wydawało mi się że jak już było głośno to zlewało się. ) Zresztą wszystko się zlewało przy głośniejszym odsłuchu. Pewnie brakowało prądu tak ? Co innego polecacie ? 
Posiadam w zestawie DAC 100,  więc szukam czystego wzmacniacza. Jedynie można zabrać pod uwagę podłączenie kiedyś suba. ( REL, SVS,  jakodo  zestaw 2.1)

Cena w jakiej chciałbym się zmieścić to 2500 do 3000 tys max . Nowy, używany też wchodzi w grę.  Szkoła nada bardzo mi odpowiada. Ale może jest coś innego godnego polecenia. 
Z góry dzięki :)


 

Witam ;) niestety nie udało mi się jeszcze kupić wzmacniacza ... Ale na ten moment mam zwiększony budżet i mogę przeznaczyć około 5k . Wpadły mi w około 2 wzmacniacze                                    emotiva basx pt-100/basx a-300 i drugi to Atoll in 100.( tu doczytalem że Atoll z Heco średnio brzmi...)  Pamiętajcie że będzie to grać z Dac Magic 100. Macie jakieś inne konkretne typa w tym przedziale cenowym ? ;) może jeszcze Cambridge Audio CXA81... hmm

Edytowano przez wid
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz Kluczynski napisał:

A czemu się upierasz na tego DAC Magic 100 ,to w sumie bardzo bardzo średniki dac ,zeby nie pisać gorzej.Z dzielonki Emotivy będziesz zadowolony ,nawet bez DAC Magic 100.

Nie upieram się;) po prostu używam go teraz i myslalem zeby pracowal w nastepnym systemie. Ale jak nie bedzie potrzebny to nic sie nie stanie ;) jak wysokie tony w Emotivie ? I teraz najważniejsze pytanie czy Emotiva będzie dobrze współpracować z Heco 900 i jaki z tego zestawu wyjdzie dzwiek ;)

Edytowano przez wid
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, JaZz napisał:

Przepraszam, ale nie mogę się powstrzymać. Głupi nawyk, jednak ja nie obrażam się jak ktoś mi zwraca uwagę na błędy. Mam nadzieję że Ty również nie będziesz zły. 

Wziąć *

Spoko nie ma sprawy ,prawie każdy może popełnić błąd .Tym bardziej ,że słownik w podpowiedzi podaje obie możliwości.

Ja też kiedyś poprawiałem większość kolegów gdy mówili poszłem ,zamiast mówić poszedłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, wid napisał:

Witam ;) niestety nie udało mi się jeszcze kupić wzmacniacza ... Ale na ten moment mam zwiększony budżet i mogę przeznaczyć około 5k . Wpadły mi w około 2 wzmacniacze                                    emotiva basx pt-100/basx a-300 i drugi to Atoll in 100. Pamiętajcie że będzie to grać z Dac Magic 100. Macie jakieś inne konkretne typa w tym przedziale cenowym ?

Do tych dwóch dopisz Roksan K3

13 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Dokładnie tak, nie potrafię zrozumieć zupełnie fascynacji wielu osób tym sprzętem ;) 

Bo w swojej obecnej cenie to moim zdaniem ejst dobry DAC. Zwłaszczaże daje dużo od siebie i niektóre systemy przy nim ozywają.

Ale ciekawe jest to że początkowo jak kosztował 1349 zł to sformułowania " przeciętny DAC " pojawiały się rzadziej.

Ja bym na razie go zostawił a budował faktycznie system o wzmacniacz.

Z czasem mozna zacząć sprawdzać i jego wymiane.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...