Skocz do zawartości

Co do corollki??


Recommended Posts

Witam planuję skompletować "coś" w mej nie już najnowszej corolli. Zakupiłem radyjko pioneerka DEH-2100UB, chcę w przyszłości zainwestować w jakieś lepsze nagłośnienie . Problem w tym, że nie wiem do końca co... czy najpierw wzmacniacz plus skrzynię w bagażnik czy może coś na przód mam na myśli wooferki plus jakieś gwizdki. Jeżeli chodzi o pieniądzę to wolałbym najpierw zrobić przód za około 300-350zł tj. głóśniczki plus wyciszenie.Co można za to kupić pod to radyjko? Do przodów nie będę używał osobnego wzmacniacza. Samochód: Toyota Corolla 1996 rok wersja liftback.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć , no więc tak, kwestia czy chcesz zbudować cały sytem od nowa czy tylko upgradować...
Jeżeli chcesz wszystko zmieniać to w sumie na każdy etap przyjdzie pora
Dobrym kierunkiem rozbudowy (co nie oznacza,ze jedynym)
Przody separowane w drzwi 16cm
Raczej wypadało by wygłuszenie drzwi..
Wzmacniacz
i tu albo 2 kanałowy i zobaczyć jak garaja dobre 16 w drzwiach wygłuszonych..bo mogą zaskoczyć...
Albo kupić 4 kanałowy, podlaczyć przody suba za poł roku lub więcej ..kwestia finasów
Budżetowe przody to wydatek 400zł (mowie tylko o głośnikach) krok wyżej to już gótówka x2..jeszce krok wyżej to już razy3..
Ale musisz spasować cały system aby niekupić np. wybitnie dobrych przodów pod kiepski wzmacniacz..
No i radio które nabyłeś to niestety klasa budżetowa jak smok..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy nie można przodów bezpośrednio do radia??słyszałem o takich głośnikach jak phonocar, które nawet bez wzmaka grają dosyć dosyć, bo mają dobrą efektywność. Ja to raczej myślałem nieco inaczej (kwestia budżetu uczniowskiego)- w przód właśnie zestaw odseparowany bez wzmaka, z czasem na tył jakiś sub pod wzmak, ale niestety z Twojej wypowiedzi wynika, że to nie ma większego sensu;(
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc owszem masa ludzi robi takie nagłośnienie,ze przody pod radio - ale nie beirz wiekszych jak 50W rms, bo jak wpajujesz w drzwi jakies "setki" no to znieksztalcenia bede słyszlane na polowie skali w radiu , w 50 w rms moze uda sie tego uniknąć
Co do wzmacniaczy..radia obecne posiadaja końcowki jakies 13-15 w rms nic więcej (te 4x50w - podaja jako muzyczna)
Zasada podlaczenia wzmacniacza i napedzenia tego całego ustrojstwa jest bardzo zasadna
Pytaj dalej icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie lepiej pierw kupić głośniki za taką cene które zagrają pod radiem, niż 300 zł dzielić na głośniki i wzmacniacz, bo przy zakupie wzmacniacza dochodzą dodatkowo kable do wzmacniacza a w miare rozsądne to koszt minimum 80 zł. Wzmacniacz zawsze możesz dokupić (z tańszych modeli warto szukać Alpine V12, sony XM)

A zestaw głośnikowy które zagrają pod radiem to zdecydowanie Helix Blue (starszy model nie Helix dark blue) w necie ich nie widziałem ale w MM jakiś czas temu były, to coś takiego http://allegro.pl/item506506285_glosniki_h...62_komplet.html

a tak chyba wygląda nowsza wersja http://www.autocentrum.pl/go/247__Helix_BL..._270882908.html

wspomniane przez Ciebie phonocary także nadają się pod radio, słuchałem je kiedyś w wygłuszonych drzwiach i nie było źle (jak za tą cene). Ale zdecydowanie jednak wybrał bym helix
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, czyli jednak zdecyduje się na tańszą opcjęicon_smile.gif na początek przody bez wzmaka plus wygłuszenie, ale jednak jeszcze poczekam żeby mieć 400-450zł wtedy będę się bardziej rozglądał, planowany okres to wiosna:) wcześniej nie będzie mi się chciało w to bawić, szczególnie boje się montowania tweeterów... a dokładniej robienia otworów w tapicerce:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No temat prosty nie jest nawet wygłuszenie drzwi w brew pozorom nivy prosta czynność a nastręcza czasami wielluu kłopotów icon_smile.gif
Bedzie roboty az miło no ale dla swojego auta czego sie nie robi..a sopran..
Hmm moze zrob tak
kup dobre przody w cenie 400-500zł
zamontuj tylko na dystansach z mdfu ktre sa tanie, pozniej uzbieraj na wygluszenie pojezdzisz głośniki sie wygrzeją ..w sam raz te 3 miesiące zejdzie
Pozniej wygłuszysz drzwi..tak mozna tez podzielić wydatki..
Opcja jak widzisz masa..

PS. jak powstalem w CA od razu wiedziałem, że kolega zlowik przybedzie icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przepuszczam takich tematów icon_smile.gif

Jeszcze jedno, do tweeterów nie zawsze trzeba dziurawić tapicerke, można jakąś zabudowę pod nie zrobić np z żywicy. Nie wiem jak w Corolce to wygląda i w którym miejscu byś je montował , jeśli np słupki to możesz gdzieś na szrocie poszukać takich i na nich poćwiczyć aby nie zniszczyć standardowych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, znalazłem w jakimś audio sklepie te helixy... są tylko dwa modele z tych niebieskich... pokażę może link

http://www.bartex-caraudio.com.pl/index.php?cPath=24_64_861

Nie rozumiem, dlaczego te mniejsze głośniczki (130mm) kosztują 349zł, a większe 165mm tylko 199zł. Różnią się tylko tym, że te mniejsze są odseparowane a większe są współosiowe, czy to robi aż taką różnicę w odsłuchu??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na samą logike pewnie że robi, dlaczego? bo sobie tweetry sam nakierowujesz w najlepsze miejsce, a nie grają w nogi, schowane gdzies pod tapicerką drzwi.

Ale te 130 mm to też nie to. Szukaj takich: http://allegro.pl/item506506285_glosniki_h...62_komplet.html to optymalne rozwiązanie. 16 cm odspeparowane. Identyczne w MM widziałem za 249 zł o ile dobrze pamiętam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może coś napiszę: zapewne gdzies na jakimś innym forum ktoś dał taki przykład
Jesta cała masa mitów, opowieści ..jedne w jakimś stopniu sie sprawdzają inne nie
Min innymi są to mity o wlasnie tym systemie, o Hertzach (wersaj tensze maja ostry sopran, wersje drozsze już tego nie maja..to mity/fakty jak kto woli)
Tak naprawde dyskutowac możemy całymi godzinami - nie zapomnijmy,ze rozmawiamy o sprzęcie nisko budrzetowym, to samo mam ja u siebie w aucie sprzet moze mnie wyniosł 2600tyś pln i jest to cały czas podstawowa półka

Nie będę wdawał się w koljne dyskusje - to ma grać Tobie a nie nam jednym dar bue wystarca az nad to innym drogi zesta za 1200zł DLS nie odpowiada bo to bo tamto...
Jedni słysza p omiedzy oslawionym przez fora o CA juniorem..a wersją Glow marki u dimension różnicę inni - kompletnie nic..
Jedni robią odsłuchy na postoju inni w trakcie jazdy...
Czas też sobie uzmyslowić, że nasze ucho lub my sami bedzie jeżdzili w samochodzie czesto sami i ewentualny spokoj bedzie ..hmm jak bedzie sami w aucie i bedziemy stali w korku - to wtedy jasna sprawa można się w muzyce doszukiwać niuansów
Kolja sprawa - czy w aucie bedziesz słuchał mp3 ?? bo im wyższy model sprzętu tym mp3 będną obnażone do granic możliwości..
Koljna sprawa auta hałasują i w jednych autach da się częściowo wygłuszyć w innych ze względu na różne konstrukcje zawieszen nie da się tego zrobić..
Kolejna.. wygłuszenie .. pamiętaj , że do podstawa.. blokuję w dużej mierze hałasy z zewnątrz.. pod warunkiem,ze nie hałasują opony czy inne tego typu sprawy...a opony potrafią szumieć a szum dostaje sie przez nadkola do kabiny i głowa boli

Sam osobiście mam średnio udany zestaw Hertz ESK za 400zł - myślisz, że to zadowalające rozwiązanie .. nić bardziej mylnego , słyszałem dls dość popularne modele za cene ok 600lub 700zł byly lepiej ale sukces osignołem słuchajac za 1000zł przodow w dużej skodzie octawi z dobrym wygluszeniem (bagatela koszt audio + wszystkie pierdoly kable, wygluszenie itp) 7tyś ..no ta octawia jest dl amnie wzorem, ale blem swiadkiem jak usiadł koles i stwerdził,ze kicha totalna... więc wiesz co kraj to obyczaj co czlowiek to uchu
Ideologia słuchania w samocodzie muzyki jest chyba inna niż słuchania w domu w cisz i w spokoju.. no chyba, że bedziesz brał auto jechał po za miasto i słuchal muzyki w ciszy icon_smile.gif no ale chyba przyroda z wiatrem i ptaszkami w okolo Twoje auta zrobi piękniejsz brzmienia..
Suma sumarum - dobierz sprzęt na oko jak nie masz możliwości odsłuchu.. przyzwyczaisz się do swojego sprzętu i ..go polubisz takim jakim jest...
ot mała konkluzja icon_wink.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeś referat walnął gość icon_smile.gif

W pełni się zgadzam, piszemy o sprzęcie jaki najlepszy za 300 zł, tak się nie da określić jaki jest najlepszy, to zależy od gustu, jeden woli jak jest cieplej, drugi jak jest ostrzej, można jedynie napisać wśród jakiego wybierać aby totalnie nie być zawiedzionym (do takich firm należa napewno wspominany helix, hertz, power bass, ground zero czy phonocar, a i kilka innych pewnie też by się znalazło). Najważniejsza rzecz jaką się kieruj przy zakupie przodów to aby właśnie były odseparowane, bo jak dla mnie tweeter to najważniejsza rzecz w samochodzie i musi być jak najlepiej ustawiony.

Do tych hałasów które wymienił muzyczny gość przede wszystkim dodałbym plastki wewnatrz auta, bardzo skutecznie potrafią uprzykrzyć słuchanie. Tak więc naprawde cięzko znaleźć złoty środek, szczególnie w takiej cenie. Na szczęście kupiony zestaw, jeśli Ci nie przypasuje zawsze możesz sprzedać i wstawic inny, i tak testować, testować aż uznasz że to jest własnie to ! Jeśli mądrze kupujesz (używki w dobrym stanie) to nie stracisz na tym grosza, a przez twoje ręce przewinie się sporo firm, i będziesz mógł sobie wyrobić własne zdanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Witam odnawiam temat:) poprzednie odpowiedzi bardzo mi pomogły, ale i tak nic z tego nie wyszło:( Ogólnie auto zostało zmienione jakoś w grudniu na hondę civic 5d 99rok. Po weekendzie zamawiam coś na przód, wygłuszenie drzwi już mam za sobą. Teraz pytanie, cały czas chodziły za mną helixy db 62.1, ale dziś przeglądając allegro zobaczyłem nowy model :
http://allegro.pl/item1159450544_kultowe_h...ier_gratis.html

Z tego co zauważyłem parametry różnią się tylko w paśmie grania głośników tj. nowy model schodzi nieco niżej i wchodzi nieco wyżej:) moc ta sama 50W rms.
O helixach db czytałem wiele dobrego, ale o tych nie mogę nic znaleźć... Może Wy coś szanowni audiofile wiecie więcej na ich temat?? Chodzi mi w zasadzie tylko o to, czy wybrać helix db 62.1 czy te nowe. Cena bardo podobna w zasadzie chyba ta sama, zdaję sobie sprawę, że nie jest to sprzęt audiofilski i nie zagra pięknie, ale myślę, że na pewno lepiej niż seryjne 13cm głośniki.
P.S już widzę odpowiedzi, nie bierz takiej taniochy dołóż tysiąc i kup wzmak plus lepsze głośniki:), ale niestety nie stać mnie na to lubię słuchać muzyki w dobrym brzmieniu, ale więcej pieniędzy nie będę miał i tak na to:)
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jakos wyszło:) w poniedziałek już zamawiam głośniki, więc chciałem wiedzieć co Wy polecacie:) tak jak pisałem wygłuszenie już jest gotowe do montażu więc coś już mam za sobą. Muzyczny gość napisał, że nie ma znaczenia które wezmę, więc zdecyduję się na te nowsze:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...