Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe na komodzie?


Andrzej Kowalski

Recommended Posts

Witam. Proszę o poradę jakie kolumny mogę ustawić na komodzie o wysokości ok.40cm.  Myśłałem o kolumnach podłogowych np. Pylon Pearl 25 ustawionych po bokach TV. Niestety nie mam możliwości ustawienia ich na podłodze z uwagi na ograniczoną ilość  miejsca. Mógłbym w pewien sposób  rozwiązać problem drgań przyklejając do kolumny kamień grubości ok.3 cm a do niego filc. Ostatecznie rozważyłbym kolumny podstawkowe z bassreflexem z przodu, jeśli tak to co proponujecie , uwzględniając ograniczenia tj. niewielki rozstaw na szafce ok.160 cm., po obydwu stronach ściana i kominek. Kolumny będą współpracować z amplitunerem Yamaha R-N 602. Dziękuję za odpowiedź i sugestie.

IMG-20200419-WA0009.jpeg

Edytowano przez Andrzej Kowalski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlogowe na komode odpadają, chyba ze lubisz odsluch "na stojaco". Wysokotonowy lepiej jak gra na poziomie uszu a nie na poziomie żyrandola  ;D

Na pewno monitory... a jakie to nikt Ci nie napisze bo nie jest jasnowidzem. Musisz odsłuchać jesli zalezy Ci na dobrym dzwieku "pod siebie" jesli natomiast pytasz po prostu o jakikolwiek sprzet to kup pianokrafta, zestaw denon lub inne "all in one". Pozdr

1 godzinę temu, Andrzej Kowalski napisał:

Kolumny będą współpracować z amplitunerem Yamaha R-N 602. 

 

Ta yamahe juz masz czy planujesz kupic dopiero??

1 godzinę temu, Andrzej Kowalski napisał:

Niestety nie mam możliwości ustawienia ich na podłodze z uwagi na ograniczoną ilość  miejsca. Mógłbym w pewien sposób  rozwiązać problem drgań przyklejając do kolumny kamień grubości ok.3 cm a do niego filc. 

 

Nie rozwiazesz w ten sposob problemu

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W Twoim przypadku w grę wchodzą jedynie kolumny podstawkowe. Jesli planujesz zakupić Yamahę RN602 to koniecznie weź pod uwagę Indiana Line Tesi 261 lub jesli chciałbyś uzyskać brzmienie bez kompromisów to postaw na polskie Pylon Audio Ruby Monitor, które zagrają przestrzenniej i lepiej będą kontrolowały bas. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2020 o 13:35, Andrzej Kowalski napisał:

Ostatecznie rozważyłbym kolumny podstawkowe z bassreflexem z przodu, jeśli tak to co proponujecie , uwzględniając ograniczenia tj. niewielki rozstaw na szafce ok.160 cm., po obydwu stronach ściana i kominek. Kolumny będą współpracować z amplitunerem Yamaha R-N 602. Dziękuję za odpowiedź i sugestie.

 

Z tym bas-reflexem to bym nie przesadzal, ze koniecznie musi byc z przodu poniewaz moze byc dokladnie na odwrot tz. bedzie gorzej.

Ze wzgledu na trudna akustyke moze nie warto pchac sie w klasyczny zestaw bo efekt moze byc marny w stosunku jakosc/cena.

Tutaj inne rozwiazanie, ktore warto brac pod uwage przy wyborze:

Monitory aktywne: Audio Pro A26, podlogowki aktywne: Audio Pro A36.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, lysyrafal napisał:

Dobre, ale powiem Ci ze mnie to juz nic nie zdziwi!!!

Mnie tak samo. Ale czasem taka nasza rola. Niestety ale powiedzieć klientowi: "Facet odpuść, bo to nie ma sensu. "

Nie ma co wciskać na siłe.

Czasem trzeba też sprowadzić na ziemie, Głównie kobiety albo architektów

A czasem wyjaśnić. Podłogowe są na podłoge :|

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, 1Ender napisał:

Kolumny, kolumnami jak je wciśniesz w kąt to będzie słaba stereofonia, za wąska scena, dźwięk będzie zduszony. To tak moim zdaniem. 

 

Trudno bedzie musial z tym zyc, bo co bysmy nie polecili to bedzie do kitu w tak malym rozstawie. Ja moje rozwiazanie polecilem jako alternatywe, a noz sie sprawdzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Trudno bedzie musial z tym zyc, bo co bysmy nie polecili to bedzie do kitu w tak malym rozstawie. Ja moje rozwiazanie polecilem jako alternatywe, a noz sie sprawdzi.

A moze by tak pójść w np. Sluchaweczki z gornej półki plus jakis wzmacniacz do tego??

No ok... moze w średnią półkę ;)

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...