Skocz do zawartości

Jak dorobić wyjście trigger z amplitunera


yahoo111

Recommended Posts

Mam amplituner bez wyjścia trigger (Pioneer VSX-1130). Czy jest jakieś zmyślne urządzenie, które pozwoli na wyprowadzenie sygnału triggera bez zabawy w otwieranie obudowy i wlutowywanie tam przekaźnika? Nie potrzeba szczególnych cudów (nie musi być rozpoznawania, czy działa w trybie normalnym, direct, czy pure direct), byle tylko rozpoznawał, że amplituner jest włączony i dawał 12 V na wyjściu.

Żadne z wyjście nie daje bezpośredniego 12 V, nie ma też USB z tyłu, więc odpada. Z tego, co widzę, są cztery opcje, które powinny dawać stały sygnał:
1. Monitor Out -- powinno działać bez przerwy. Prąd zmienny, ale po wyprostowaniu i dodaniu kondensatora będzie trzymał dodatni sygnał.
2. Wejście HDMI 6/MHL -- ma 5 V i obciążalność 0,9 A
3. Wyjście HDMI na drugą strefę -- 5 V musi mieć, ale obciążalność według norm to minimum 0,05 A, więc powinno wystarczyć.
4. Dowolne inne wejście HDMI -- powinno także dawać 5 V, ale mogą być wyłączone.

Są dwie możliwości, co z takim sygnałem zrobić. Jeden to prosty wzmacniacz na dwóch tranzystorach w push-pull zasilany z linii 12 V, wysterowany na sygnał zgodny z dawanym przez wyjście, druga to transoptor korzystający z któregoś z wyjść.

Czy ktoś robił taki układ i może potwierdzić, że działa? Czy wspomniane przeze mnie wyjścia działają stale? Monitor Out powinno, ale nie wiem, czy HDMI dają napięcie na pinie 18 stale, czy tylko gdy są włączone. Nie mam też pewności, czy podłączenie się do zasilania na nich nie spowoduje irytującego przełączania wejścia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...