Skocz do zawartości

Pierwsze stereo przy ograniczonym budżecie


ImpactBlu

Recommended Posts

Cześć!

Jestem nowy na tym forum i podobnie nowy w temacie nagłośnienia domowego. Do tej pory ograniczałem się jedynie do słuchawek, lecz ostatnio postanowiłem wykonać w końcu pierwszy krok ku stworzeniu własnego zaułka audio.

Chciałbym zakupić używany zestaw kolumny + wzmacniacz. Do tego oczywiście jeszcze DAC. Za całość nie chciałbym zapłacić więcej niż 1500zł, a gdyby udało się trochę mniej to byłoby to jedynie lepiej. Zestaw wykorzystywany byłby jedynie do słuchania muzyki (głównie alternatywa, hip-hop, rnb, soul) w niewielkim pokoju o powierzchni 15m2. Nie planuję wykorzystywać go do robienia dyskoteki, jedynie do standardowego odsłuchu z kanapy. Jeżeli chodzi o brzmienie to jestem fanem dobrego odzwierciedlenie oryginalnych nagrań z lekką tendencją w stronę jasnego, analitycznego grania.

W kwestii DAC, planuję odkurzyć moje RPi z szuflady i zakupić dodatkową kartę dźwiękową. Z tego co wyczytałem na forum to polecane są: Allo Boss i HiFiBerry DAC+ Pro. Tutaj przydała by mi się pierwsza porada.

Co do wzmacniacza i kolumn jestem zielony. Przewertowałem już kilka podobnych tematów i zauważyłem, że często polecane jest skontaktowanie się z użytkownikiem Pumpurek. Bardzo poważnie się nad tym zastanawiam, natomiast fajnie by było gdyby ktoś z osłuchanych forumowiczów mógł zasugerować coś podchodzącego charakterystyką do powyższych wymagań ;)

Docelowo chciałbym kiedyś wyposażyć się jeszcze w odtwarzacz CD, z racji posiadania niemałej kolekcji. Natomiast na chwilę obecną odkładam tę inwestycję w czasie.

 

Z góry dziękuję za pomoc

Mateusz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home dzięki za propozycje!

Kolumny widziałem już w wielu wątkach na forum i też się nimi zainteresowałem. Co do wzmacniacza to widzę całkiem sporą rozpiętość cenową. Czy jest jakaś granica, w której powinienem się zmieścić (500zł, 600zł)?

Jeżeli chodzi o polecony DAC to nie mogę w tej chwili go znaleźć na żadnym portalu :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...