Skocz do zawartości

Dali IKON !?!


Radi73

Recommended Posts

Mam prośbę do Tych co słuchają, bądź są po odsłuchach kolumn Dali z serii IKON. A konkretnie 6 i 7 i są wstanie je porównać. Ja znam już brzmienie modelu 6 i nic nie jestem im w stanie zarzucić oprócz zbyt powściągliwego basu! Kiedyś miałem Dali 450 i było go dla mnie w sam raz, teraz przerzyłem małe zozczarowanie, chyba że panowie z salonu coś schrzanili??? Dodam, że uparcie chce kupić któryś z w/w modeli, bo to dla mnie długo oczekiwany powrót do tej marki icon_lol.gif
,,siódemek" nie miałem jeszcze okazji posłuchać, a różnica cenowa jest dla mnie do przyjęcia, jeśli w nagrodę otrzymam pełne pasmo.......
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ikony 7 sa kolumnami przeznaczonymi do wiekszych pomieszczen charakteryzujacymi sie poteznym basem. Mialem okazje je posluchac i naprawde bylem pod wrazeniem... W prasie fachowej porownano je nawet z Dali Helicon 400. Ale czy odczujesz wielka roznice miedzy tymi dwoma modelami to nie wiem poniewaz nie sluchalem Ikonow 6 icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to szkoda, powiem tak ,,szóstki" grały razem z Denonem (klocki do kina domowego razem warte ok. 12000 zł) a basu jak na lekarstwo icon_eek.gif !!! Wyszedłem po przeszło godzinnym odsłuchu i nie wierzyłem... Może to wina Denona, nie mam pojęcia? Nic innego tam nie było, żeby sprawdzić inną konfigurację. Brzmienie prezentewało poziom super, ale w odniesieniu do tego jak gra monitor, a nie podłogówka!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DALI Ikon 7 w bezpośrednim porównaniu z niższym modelem 6, oczywiście maja w sobie bas schodzący znacznie niżej (choć różnica to 1Hz). Ale nie jest go ilościowo więcej, ciągle jest on mocno analityczny, a potęga raczej go nie charakteryzuje. Nadal zachwycam się szczególowością góry i stereofonią, które niesamowicie przykuwają uwagę słuchacza, średnica też ma swój smaczek. Ale bas przy płytach MARCUS-a MILLER-a schodzil w dolne rejestry jakby ze strachem, by słuchacz przypadkiem nie zapomniał o rewelacyjnej hybrydzie na górze kolumny. Bo przecież to jest największy hit firmy DALI!!! Proszę mnie źle nie zrozumieć, śmiało mogę powiedzieć że to dla mnie najlepsza marka na świecie i nie mam zamiaru pastwić się nad nią!!! Miałem Dali 450, słuchałem różnych prezentacji modeli z całej kolekcji, nawet MEGALINE, ale jakieś 7-8 lat temu? Trochę czasu mineło i chcę wrócić do Dali jak sym marnotrawny, który chce odpokutować zdradę. No i mam straszne zdezo icon_eek.gif !!! A może odejście swego czasu głównego projektanta modeli z serii GRAND, zmieniło całkowicie filozofię marki? Obecnie są to bardzo analityczne i szczególowe kolumny, nie mające już tyle ciepła i muzykalności oraz energii co dawne modele icon_sad.gif Są napewno doskonałe w swojej klasie cenowej, ale kosztem cech które kiedyś pokochałem...
P.S. Może ktoś z dolnośląskiego zaprosi mnie do odsłuchu Dali Ikon 6, lub 7 bym zmienił o nich zdanie. bo na odsłuchu rewelacji nie było i doszlismy z kolegą do wniosku, że być może pomieszczenie jest zbyt wytłumione! Troszeczkę jakby potwierdziło się to z kolumnami owiele cieplej grającymi: QUAD, które pomimo mniejszych gabarytów miały więcej w sobie audiofilskiego basu! Dodam, że to ten sam sektor cenowy, bo modelu nie pamiętam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
SPROSTOWANIE:
Kolega pirs ma racje, pomieszczenie odsłuchowe w salonie jest zbyt wytłumione, co objawiało się brakiem niskich częstotliwości oraz nadmiernymi wysokimi tonami!!! Mam cacka w domu, tzn. Dali IKON 7 i grają przepięknie. Powoli kończe dobór kabli (temat w innym poście) oraz czekam na odbiór IKON VOKAL 2. Co do porównania z ,,szóstkami" to mam wątpliwości, czy u mnie w pomieszczeniu by niewystarczyły? Ale co tam, ,,siódemki" grają pełnym dźwiękiem oraz całym pasmem, nic tu nie wychyla się poza szereg. W 6 jest delikatnie bardziej zaznaczona góra i słabszy bas, co potwierdza pan ze sklepu icon_smile.gif Natomiast cała seria ma w sobie werwę i niesamowitą muzykalność, tak jak to w Dali było od zawsze..............
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już miesiąc dali ikon7 i denona pma700 i musze powiedziec że basu jest czasami za mało a czasami za dużo (w zależności od rodzaju muzyki) ale kiedy słucham głośno muzyki to jest potężny i rozrywa podłoge w pokoju natomiast przy cichym odsłuchu troche brakuje niskich tonów słuchałem ikon 6 i żeczywiście w nich jest za mało niskich tonów. Niskie tony najbardziej słychać w muzyce typu rap, hip-hop i takie tam disko-trzaski icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie miło mi usłyszeć użytkownika ,,siódemek"!!!!!!!!!!! Ja już przestałem narzekać na brak basu, kolumny grają pięknie, a bas nawet gdy czasami cichutki to czuć mimo to jego ciężar i wagę. Kapitalnie słychac go na wszystkich płytach MARCUS-a MILLERA, proponuje koniecznie posłuchać!!! ,,Czarna" METALLICA też daje ostro czadu, w wielu innych nagraniach jest go naprawdę sporo. Chociażby w muzyce HANS-a ZIMMER-a ,,Helikopter w ogniu", choć niechciałbym być postrzegany za poszukiwacza niskich tonów. Kolumny pokazują kawał pięknego dźwięku, bardzo szczególowego i analitycznego, ale bez utraty melodyjności i ciepłych barw. Płytę którą IKON 7 obnażyły u mnie to: IRA ,,Ogrody", ewidentnie pokazały jak kiepsko zrealizowana jest ta płyta.........
Dziś do nich dołączył IKON VOKAL 2!!!!! Narazie wygrzewam centra, ale już słychać jego dokładność i szczególowość w dialogach filmowych icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...