Skocz do zawartości

Kolumna centralna + satelitki


bleidd

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

7 stów chciał na dwa fronty i centrala.

No cóż począć. Takie ludzie wybory robią. Ja też zaczynałem z takiej półki to trochę takie podejście rozumiem. Tylko odżałowałem chyba 3,5 klocka na cały zestaw tagi z ampli denona w promocji. I w tym momencie miałem 37" Philipsa. Już paro letniego.

Edytowano przez STELVIO
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 stów chciał na dwa fronty i centrala.
No cóż począć. Takie ludzie wybory robią. Ja też zaczynałem z takiej półki to trochę takie podejście rozumiem. Tylko odżałowałem chyba 3,5 klocka na cały zestaw tagi z ampli denona w promocji.
No i widzisz z własnej perspektywy....jest sens wydawania pieniędzy jak i tak za chwilę jest zmiana??? Chyba nie!!! Lepiej będzie jak Amp AV sprzeda i soundbar kupi to będzie najlepsza opcja skoro i tak ma gdzieś to wszytko. Ciągle nie rozumie iż 700 zł to za mało, że to strata pieniędzy, że lepiej poczekać dołożyć i cos lepszego kupić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że najlepszym wyborem jest sprzedaż amp i kupno soundbara. Center będzie, strzelanie dzwiękiem, symulując satelitki w teorii też. Dostaniesz to, czego chcesz. Druga opcja to oszczędzanie. Serio już teraz musisz kupować? A trzecia.... no... do odwaznych świat należy. Mi się wydaje, że mało osób na tym forum eksperymentowało na tak niskim budżecie, celując w 5.1 z amp, szukając na Allegro. Może ktoś by Ci się wypowiedział, czy to, co znajdziesz tam i zalinkujesz jest tym rodzynkiem, okazją poszukiwacza złota. Na pewno nikt nie zarekomenduje Ci takiej drogi, bo to wysokie ryzyko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh ale pewnie większość z was strzela foty z wakacji telefonem. Dlaczego nie FF z torbą stałek Sigmy Art? Przecież to niedorzeczne. Jeśli ktoś by mnie zapytał o kupno aparatu za 700 zł to nie kręciłbym beki tylko rzeczowo dał znać, że jakość zdjęć z takiego aparatu będzie na poziomie telefonu. Ale serio są ludzie, którym to wystarcza a nawet nie widzą większej różnicy między dobrą optyką i dużą matrycą a zdjęciami z telefonu? I co trzeba ich wyśmiać? Idąc drogą retoryki tutaj, jak najbardziej. Za 700 zł to mogę sobie kupić pasek do aparatu albo zapasową baterię, ale audio to u mnie przeciwległy biegun potrzeb i chcę wydać 700 zł. To że dostanę w tym budżecie niską półkę - ok, mi po prostu w tym przypadku niska półka wystarczy.

Chcę po prostu coś najlepszego w danym budżecie. W DANYM BUDŻECIE. Nie po prostu najlepszego ani dobrego. To nawet 8-klasista chyba zrozumie o co chodzi.

Są ludzie, którzy nie widzą różnicy między 30 a 60 FPS i jest im dobrze. Gdyby ktoś mnie zapytał o monitor za 700 zł i podesłał 27" na TN-ce FHD to też powonieniem mu odpisać "że chyba sobie żarty robi"? Że piksele wielkie jak stodoła i rzygać mi się chce od patrzenia na te wyblakłe kolory? Nie, serio są ludzie którym to wystarcza i są zadowoleni. Nie potrzeba im 4K na VA z 144 Hz za 10-krotność ceny.

Są ludzie, którzy wymieniają olej w aucie co 5 kkm i kupują 3litrowe bańki za 500 zł, wykleją całe auto od bagażnika po podszybie z podsufiką matami żeby ugrać 3db przy 140 km/h. Inni traktują auto jako środek transportu z punktu A do B i są zadowoleni. Czy jak kupowaliście auto i szukaliście gdzieś opinii to ktoś was wyśmiał, że jaja sobie robicie i musicie wydać co najmniej 300 tysięcy inaczej to będzie grat i śmierć na kółkach?

STELVIO pisze, że kupił porządne audio siedząc na TV 37". Mnie by coś trafiło jakbym miał mieć taki TV. On wolał pójść w audio. To jest naprawdę tak trudne do zrozumienia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bleidd posłuchaj jeśli chodzi o 5.1 to nie niema sensu kupować bo to nawet nie będzie najniższą półka i to tylko wyrzucenie pieniędzy w błoto, zrozum to proszę. Jeśli zaś stereo to hmmm... Jak byś chciał to kolumny Magnat Quantum 763 by były w tej cenie. Dość duże jeśli chodzi o monitory.
Pomyśl bo to nie jest głupi sprzedać Amp AV i kupić soundbar.
Ja nie rozumiem trochę tego, masz tv 82" czyli lubisz pewnie film obejrzeć w dobrej jakości i tu nie rozumiem czemu nie chcesz mieć KD w dobrej jakości tylko teraz jak najtańszym kosztem. To nie jest żadną frajda z oglądania filmów, zero efektów, kolumny zamiast grać to będą brzęczeć a subwofer będzie dudnić i odzywać się w dziwnych momentach. Każdy chyba z nas przechodził przez to jak najtańszym kosztem ale aby było jak najlepiej....niestety tak się nie da, a bynajmniej nie za 700zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. To ja mam propozycję. Kup co chcesz bo raczej nikt tutaj nie składał kina domowego z 700 zł z różnych klocków i nie powie Ci które ze sobą dobrze zagrają.
Pomijam już kupowanie czegoś za 49 zł od niewiadomo kogo w niewiadomym stanie.
Ale jak ktoś kupuje TV za raczej nie małe pieniądze a na audio które w kinie jest tak samo ważne chce wydać 600-700 zł to z czym tu dyskutować?

Edytowano przez Stolarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Postanowiłem kupić kolumnę centralną + dwie satelitki tylne. Chcę się w całości zmieścić w ~600-700 zł

No to fakt. Chciałeś kupić centralny i "satelity tylne" za 600-700.
Polk T30 jako centralny + T15 jako frontowe? Bez suba to ma teraz grać?
Mówisz o tym?
https://www.olx.pl/oferta/glosniki-polk-audio-t15-t30-CID99-IDDuvO1.html

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bleidd tylko jak ja miałem 37" to reszta w rodzinie 27 lub 32". To nie była porażka tym bardziej, że tv z najwyższej półki Philipsa. I podejrzewam, że obrazem zabija po dzisiejszy dzień te 77 czy 82". Liczy się jakość. I do dobrego obrazu brakowało dźwięku. Ja sobie nie wyobrażam oglądać świetnego filmu na średnim nawet dużym ekranie bez odpowiedniego dobitnego dźwięku. Kino bez suba to nie kino. Po tylu latach przeprawy z tv i audio dzisiaj mam do oglądania telewizji Oleda 65" a do kina projektor i ponad 100" ekran. Ale uważam że najważniejsze jak ktoś zaczyna przygodę z kinem powinien patrzeć w stronę audio. Bo tv każdy ma. Ale z drugiej strony ( życiowej) większość ma hamulec w postaci żony. Na tv się jeszcze zgodzi ale na duże klocki już nie koniecznie. Takie moje zdanie. Jest tak w 90%. Chyba, że ktoś jest sam i jest panem swojego życia. Albo ma żonę także gadżeciarę. Tego wszystkim życzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, bleidd napisał:

Naprawdę aż takie złe rozwiązanie?

Rozwiązanie jest złe , to tak odnosząc się do sprzętu fotograficznego o którym wspominałeś ,a jak widzę się znasz. Jak by Ci ktoś powiedział , że ma słabej jakości obiektyw / amplituner/ i zapytał jaki ma dokupić aparat fotograficzny w budżecie 200zł ,aby dobrze wychodziły zbliżenia owadów w ich naturalnym środowisku / pomieszczenie 30 m2/ , to jaką radę byś dał ?

W Twoim , przypadku jest podobnie. Większość piszących wychodzi z założenia , że albo się coś robi dobrze, albo w ogóle. Ale to Twoja forsa i szczerze to chciałbym byś kupił te Polk Audio , bo doświadczenia są bezcenne. Znam ludzi łącznie ze mną którzy robili wtopy za znacznie większą kasę / Vincent SA-31+ SP 331 - 8,5k :) / , więc te siedem stów nie jest tragedią .

Sprawdź tylko sobie czy masz możliwość prawidłowego rozmieszczenia kolumn. Bo jak nie , to naprawdę zostań przy głośnikach TV, albo jakiś soundbar z subem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiłbyś się pewnie jak dużo można wyciągnąć z taniego body, typu D3300. W wielu sytuacjach nie odróżnisz zdjęć między nim a D750, chyba że zaczniesz robić histogramy i sprawdzać rozpiętość tonalną, ale nie na oko. Ergonomia i możliwości bez porównania ale laikowi to żadnej różnicy nie zrobi. No ale my nie o tym.

Stelvio co do żony, to moja się zapytała czy nie mogę tych głośników dać pod szafkę RTV żeby nie stały takie czarne pudłka na niej :D Także no bywa ciężko żeby przekonać ją, że w salonie stanie trochę dodatkowych czarnych grających pudełek.

Jak coś kupię to dam znać, tylko czy moje opinie będą cokolwiek dla was warte, to nie wiem. Ja mogę uznać, że gra fajnie a dla was to byłaby tragedia i puszkowe granie.

Edytowano przez bleidd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bleidd napisał:

Zdziwiłbyś się pewnie jak dużo można wyciągnąć z taniego body, typu D3300. W wielu sytuacjach nie odróżnisz zdjęć między nim a D750, chyba że zaczniesz robić histogramy i sprawdzać rozpiętość tonalną, ale nie na oko. Ergonomia i możliwości bez porównania ale laikowi to żadnej różnicy nie zrobi. No ale my nie o tym.

Porównania do aparatów są niezbyt trafione. Aparat sam zdjęć nie robi. Możesz mieć super lustrzankę pełnoklatkową z obiektywem wartym tyle co samochód a i tak zrobisz ciluate zdjęcia jak nie będziesz wiedział jak. Z drugiej strony masz ludzi którzy telefonem zrobią lepsze zdjęcia. Lepsze w kategoriach kadrowania, kompozycji etc.
Jak masz ciulate kino domowe, kolumny to one będą ciulate niezależnie od sytuacji. Rozumiesz teraz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam tak - Polk T531, Taga 606, QQ 6500 to jest absolutne minimum, do jakiego należy podchodzić, chcąc zacząć zabawę w dźwięk przestrzenny.

Zejście poniżej tej "półki", to już wywalanie pieniędzy w błoto i lepiej za te pieniądze skonsumować jakiś dobry alkohol, który zapewni Ci znacznie lepsze wrażenia dźwięku przestrzennego, niż tanie, marketowe (niekiedy plastikowe) "wydalacze" dźwięku.

Kierunek z tymi Polkami, do późniejszej rozbudowy, to nie jest zły pomysł. Ale... pamiętaj, że na samym końcu musisz osiągnąć min. 5.1, czyli z subem. I polecam już teraz przegadać z małżonką, jak będzie wyglądała finalna konfiguracja i czy daje na takie rozwiązanie akcept ;) 

Bo jeżeli w trakcie rozbudowy masz usłyszeć, że żadnym sub'em nie będziesz zawalał przestrzeni, to cała zabawa pójdzie w gwizdek, nie będzie miała większego sensu. I w takiej sytuacji skierowałbym się raczej ku wzmacniaczowi stereo i dwóm większym monitorom (skoro podłogówki nie wchodzą w grę). 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na suba już się zgodziła, także kwestia tylko dokupienia go za jakiś czas. Za to duże fronty odpadają i stąd decyzja o T15 czy czymś podobnym. Z resztą pierwotnie miał to być ten zestaw: https://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1/pioneer-htp-074-b.bhtml więc w nieco większym budżecie poskładam większe i mocniejsze głośniki. Może źle nie będzie.

  

18 minut temu, Stolarz napisał:

Porównania do aparatów są niezbyt trafione. Aparat sam zdjęć nie robi. Możesz mieć super lustrzankę pełnoklatkową z obiektywem wartym tyle co samochód a i tak zrobisz ciluate zdjęcia jak nie będziesz wiedział jak. Z drugiej strony masz ludzi którzy telefonem zrobią lepsze zdjęcia. Lepsze w kategoriach kadrowania, kompozycji etc.
Jak masz ciulate kino domowe, kolumny to one będą ciulate niezależnie od sytuacji. Rozumiesz teraz?

Możesz mieć też świetne kino ale ciulowo rozstawione, jak mój znajomy, który centralny dał po lewej stronie TV i to na szafce jakiś ~1m nad TV, a kolumny ma po bokach telewizora jakieś ~2m od niego za szafkami a siedzi ok 1.5m od TV. I cały dźwięk się tam kompletnie gubi.

Edytowano przez bleidd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, bleidd napisał:

Możesz mieć też świetne kino ale ciulowo rozstawione, jak mój znajomy, który centralny dał po lewej stronie TV i to na szafce jakiś ~1m nad TV, a kolumny ma po bokach telewizora jakieś ~2m od niego za szafkami a siedzi ok 1.5m od TV. I cały dźwięk się tam kompletnie gubi.

Ale to nie zmienia faktu, że jak będziesz miał ciulate kolumny to nawet idealne ustawienie Ci nic nie da bo np. na 31m2 będą za małe, za mało wydajne etc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...