Skocz do zawartości

Kino domowe 5.x z mozliwoscia rozbudowy do 7.x.x - pokoj 35m2


jezikk

Recommended Posts

23 godziny temu, jezikk napisał:

Decyzja zapadła, idę w zestaw Klipscha RP-800f + 504c + 402s i .... no właśnie

1) co brać na tył czy również 402s czy może RP-500M/600M ?
2) Jakie subwoofer (na ten moment 1 szt a w przyszłości dokupię druga): 115SW, 150SW, REL 1205, SVS sb2000 lub pb2000 ???
3) Jakie 2 Atmosy polecacie, najlepiej aby były z mozliwoscia obrotu do słuchacza, bo beta trochę szerzej niz siedzisko i fronty. Szukam raczej tańszej średniej polki.
4) Jaka elektronikę z mozliwoscia rozbudowy do 11.2 polecacie do takiego zestawu (rozpatruje: Denon x3600/x4500, Marantz 6014, Onkyo rz8400) ?

Ad 3) Glosniki do Atmosa jakie wydaja sie sensowne to:

Klipsch Pro180-RPC (lub mniejszy 160)
Monitor Audio CT280-IDC (lub mniejszy 265-idc) a może zwykle CT280/265/180 wystarczy ?
Dali E-80 (E-60)

Czy warto iść w większe, bardziej zaawansowane konstrukcje czy wystarcza te prostsze i mniejsze głośniki. Beda 2 w suficie, odrobinę przed kanapa lekko po bokach, wiec skierowanie na słuchacza mile widziane.  Czy Dali lub MA będą brzmieniowo pasować do Klipcha w atmosie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 147
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1. Jak prawidłowo ustawione to 402S. Mimo że nie zawsze stosuje je według zaleceń to mi osobiście podoba się to że dzwiek nie jest punktowy

2. 115 to miazga kinowa. Przesuwa sciany i wnętrzności. PB2000 podobnie. Chodź jest szybszy. REL 1205 ma najwiekszą zmienność i zroznicowanie na basie. Gra najszybciej i najzwinniej ale nie ma takiego uderzenia. Co nie znaczy ze brakuje mu glebi

3. Magnat IC

4. Denon X3600 to fajne urzadzenie z dobrą kalibracją i pasuje do Klipscha. I dołozysz do niego wzmak i będzie lepiej niź X4500

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Rozmieszczenie raczej w miarę prawidłowe, rysowałem sie parę postów wcześniej.  Na boki i tyl w takim razie pójdą 402s.
3) Ktory konkretnie Magnat IC82 polecasz (ICT62) ?
4) Decyzja właśnie zapadła aby iść w x3600 i w przyszłości dokupić wzmacniacz na LCR jak będzie rozbudowa systemu do pełnego 7.2.2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że według zaleceń w 7.1 SBL/SBR  powinny być zastosowane monitory. Ale... ja u siebie też mam w planie zastosować np. 402/502s, może dać to fajny efekt. Tyle, że u mnie jest 6.2 i SB na ten moment mam jeden ;) 

Samych atmosów, przy prawidłowym umiejscowieniu, nie ma potrzeby dodatkowego ich kierowania na miejsce odśłuchu. Ja bym poszedł w większe 82, różnica w cenie żadna, mając na uwadze cenę całego systemu.

A 115 i 150 to są te same suby, jak w przypadku kolumn RP, jest to odświeżona sztuka, różniąca się kosmetycznie wyglądem... i oczywiście ceną ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem podsumować cały mój watek na co się zdecydowałem i dlaczego.
Docelowo system będzie 7.2.2, ale zaczynam od 5.1.2.

AVR: Denon x3600h (kupiony na promocji w dobrej cenie). Onkyo RZ840 odpadło ze względu na kalibracje. Arkam 390 z Direciem był 2 opcja, ale budżet był za mały + potrzeba było dokupić końcówki mocy.
Wzmacniacz/końcówki mocy: na LR lub LCR w przyszłości aby poprawić bilans mocy na AVR. Atol lub Emotiva brane po uwagę.

Głośniki Klipsch:
LR: RP-8000f
Center: RP-504C
Surround: RP-402S
Surround back: RP-402s lub RP-500M
Atmos: Monitor Audio C280IDC (ze względu na możliwość pochylenia głośnika w kierunku słuchacza). Odradzono mi pójście w C380-fx jako ze nie poleca konstrukcji bipolarnych ani Dolby ani DTS
SUB: 150SW

Okablowanie:
- LCR: Eagle Cable Deluxe Silverline 4,0mm2 (6N) (druga opcje brana pod uwagę to Kimber kable 4PR)
- boki, tyle i atmos: Technokabel CU OFC HQ 2x2,5 (5N, 99,996% czystości) - https://www.technokabel.com.pl/pl/przewody-audio-i-video/przewody-gonikowe/tlyp-ofc,-tlgyp-ofc.html alternatywnie BitSound (oba sa polskiej produkcji)
- HDMI: PureLink FiberX FXI350-010 kabel światłowodowy HDMI 4K 18Gbps a pozostałe Kabel HDMI Ultra HD 4K HDR MagicLink 2.0 by PureLink
- subwoofer: COAX Melodica typ Y


Pewnie początkiem czerwca wejdę w fazie składania klocków do kupy, narazie wykończenie idzie powoli do przodu.
Głośniki rozmieszczone jak w poście #31

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy set, ale po pierwsze, nie wiem po co takie drogie kable głośnikowe. Zwykłe ofc 4mm^2 zrobi robotę równie dobrze. Po drugie, dolicz banany - naprawdę dużo łatwiej cokolwiek przy tym zrobić (choćby diagnostycznie) jak nie trzeba się szarpać z odkręcaniem/przykręcaniem. Zwłaszcza przy 4mm^2.
Po drugie, to właśnie na odległe kolumny (tył/atmos etc) powinny być grubsze przewody, bo tam rezystancja będzie większa. A Ty dałeś tak jak ja u siebie, czyli moim zdaniem kiepsko:) Potem żal Ci będzie te 2,5 mm wywalic, i kupić 4mm - od razu lepiej dać grubsze. 

No i do suba kabel powinien być RCA-RCA, a nie Y. 

A tak poza tym - zazdro i pozdro :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsultowałem kable na tyły i atmos i przy tych odległościach (10-15mb) i mocach nie ma sensu iść w 4mm2. (na 6 głośników poszło mi niecałe 70mb kabla) 

Ogladalem nawet realizację fajnej sali zrobionej na brytyjskim kablu 2x1,6mm2 przy większych odległościach i inwestor nie ma zastrzeżeń, wszystko ładnie gra/działa. 

Na fronty (LCR) mam zamiar kupić lepsze, aby i przy stereo ładnie to zagrało. Ale tu jeszcze nie zakupiłem, więc mogę sprawdzić inne opcje. 

Banany i widełki będą, czekam na dostawę z Chin, kupiłem Nakamichi w cenie mniej niż 3zl/szt. Mają bardzo dobre opinie. 

Do suba kabel zależy od modelu, do denon+klipcha polecają Y-coax (RCA - 2x rca) aby szybciej wstawal sub i lepiej był wysterowany. Tu też jeszcze nie kupiłem, więc mogę zmienić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, jezikk napisał:

Konsultowałem kable na tyły i atmos i przy tych odległościach (10-15mb) i mocach nie ma sensu iść w 4mm2. (na 6 głośników poszło mi niecałe 70mb kabla) 

Ogladalem nawet realizację fajnej sali zrobionej na brytyjskim kablu 2x1,6mm2 przy większych odległościach i inwestor nie ma zastrzeżeń, wszystko ładnie gra/działa. 

Na fronty (LCR) mam zamiar kupić lepsze, aby i przy stereo ładnie to zagrało. Ale tu jeszcze nie zakupiłem, więc mogę sprawdzić inne opcje. 

Banany i widełki będą, czekam na dostawę z Chin, kupiłem Nakamichi w cenie mniej niż 3zl/szt. Mają bardzo dobre opinie. 

Do suba kabel zależy od modelu, do denon+klipcha polecają Y-coax (RCA - 2x rca) aby szybciej wstawal sub i lepiej był wysterowany. Tu też jeszcze nie kupiłem, więc mogę zmienić. 

Jak uważasz - mi by bylo szkoda strat mocy, nawet jesli to bardzo male straty, rzedu procenta czy mniej.
Co do wtyków N. z ali - mi zaczęly z nich wypadac wtyki, ta czesc ktora wchodzi do gniazda. Obecnie szukam alternatywy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tenfilip napisał:

Jak uważasz - mi by bylo szkoda strat mocy, nawet jesli to bardzo male straty, rzedu procenta czy mniej.
Co do wtyków N. z ali - mi zaczęly z nich wypadac wtyki, ta czesc ktora wchodzi do gniazda. Obecnie szukam alternatywy.

Ale straty mocy są takiego rzędu, że tolerancje mocy wzmacniaczy względem specyfikacji są luźniejsze.

Przy stratach mocy, jakie masz na kablach, głośność maksymalna spadnie może o 0,5 dB, a kompensacja tej głośności może kosztować nawet 80 groszy rocznie. Jeśli naprawdę Ci żal mocy, to czemu nie dać od razu kabli o przekroju 2×8 mm²? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, yahoo111 napisał:

Ale straty mocy są takiego rzędu, że tolerancje mocy wzmacniaczy względem specyfikacji są luźniejsze.

Przy stratach mocy, jakie masz na kablach, głośność maksymalna spadnie może o 0,5 dB, a kompensacja tej głośności może kosztować nawet 80 groszy rocznie. Jeśli naprawdę Ci żal mocy, to czemu nie dać od razu kabli o przekroju 2×8 mm²? 

Nie wejdą do wtyków :ph34r:

4 godziny temu, jezikk napisał:

Jak przyjdą widełki i banany N. to podzielę się opinia na temat jakości. 

Ja kupiłem te: https://a.aliexpress.com/_dUgVheR

Wygladaja na lepsze, mi sie ten srodek sam wysuwal , moze tutaj bedzie lepiej, trzymam kciuki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno BitSound instalacyjny jest porównywalny/lepszy od ProCab LS-25 a jest tańszy. Jeśli nie potrzebujesz dodatkowej izolacji gumowej to Technokabel wychodzi najlepiej. Ma najlepsze parametry i brzmienie. Opinie na bazie rozmów z firma instalacyjna AV. Ja osobiście tych 3 kabli nie porównywałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POLECAM: https://cinematic.pl/dolby-atmos-DTS i https://cinematic.pl/10-porad-glosniki-atmos

Bardzo dobre opracowanie jak w domowych warunkach sobie poradzić z video i audio a ponadto pokazuje ujednolicenie Dolby Atmos, DTS-x i Auro-3d.   Bardzo konkretnie wytłumaczone, z przykładami i danymi aby samodzielnie sobie to policzyć.

Edytowano przez jezikk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, jezikk napisał:

POLECAM: https://cinematic.pl/dolby-atmos-DTS i https://cinematic.pl/10-porad-glosniki-atmos

Bardzo dobre opracowanie jak w domowych warunkach sobie poradzić z video i audio a ponadto pokazuje ujednolicenie Dolby Atmos, DTS-x i Auro-3d.   Bardzo konkretnie wytłumaczone, z przykładami i danymi aby samodzielnie sobie to policzyć.

Faktycznie zaskakujaco dobry material. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Witajcie ponownie, zjechały mi juz graty i przez weekend postanowiłem to wszystko podłączyć i skalibrawac "na krotko". Niestety, mam problem z Audyssey od denona. Pomimo kilku prób wywala się na kalibracji systemu 7.1.2, a dokładniej pod koniec 3 serii pomiarów, przy kolejnych probach zazwyczaj jest to Atmos w 2 serii pomiarów.

Co tez zauważyłem to podczas kalibracji w Denonie pyka jakiś przekaźnik jak przechodzi przez SR i SbR.

 

Skonfigurowalem Denona ręcznie (ustawiłem głośniki, odcięcia, ogleglosci, sub'a) i test tone przechodzi przez wszystkie głośniki i jest ok. Odpaliłem dema Atmosa i również było ok.  Tak wiec Denon działa raczej poprawnie ale jest problem z kalibracja.

 

Macie jakis pomysl co moze byc nie tak ?

IMG_20200621_153044.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...