Skocz do zawartości

Kino domowe 5.x z mozliwoscia rozbudowy do 7.x.x - pokoj 35m2


jezikk

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 147
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 godziny temu, jezikk napisał:

Witajcie ponownie, zjechały mi juz graty i przez weekend postanowiłem to wszystko podłączyć i skalibrawac "na krotko". Niestety, mam problem z Audyssey od denona. Pomimo kilku prób wywala się na kalibracji systemu 7.1.2, a dokładniej pod koniec 3 serii pomiarów, przy kolejnych probach zazwyczaj jest to Atmos w 2 serii pomiarów.

Co tez zauważyłem to podczas kalibracji w Denonie pyka jakiś przekaźnik jak przechodzi przez SR i SbR.

 

Skonfigurowalem Denona ręcznie (ustawiłem głośniki, odcięcia, ogleglosci, sub'a) i test tone przechodzi przez wszystkie głośniki i jest ok. Odpaliłem dema Atmosa i również było ok.  Tak wiec Denon działa raczej poprawnie ale jest problem z kalibracja.

 

Macie jakis pomysl co moze byc nie tak ?

IMG_20200621_153044.jpg

Ja tak miałem dość długo, sypało mi się przy subwooferze, kiedy indziej też były jakieś problemy z innymi kanałami. Pomogła wymiana kabli na sprawne (łączenie na RCA było uszkodzone lekko).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikrofon i podłączenie tez sprawdzałem, najciekawsze jest ze zawsze rozłącza mie niej więcej w tym samym momencie, niezależnie czy przemieszczam czy nie mikrofon.

Factory reset nie pomógł.

Odłączenie kabla od suba również.

 

Zastanawiam się czy to nie jakiś problem z mikrofonem, spróbuje wieczorem połączyć mikrofon od innego AVR (Onkyo) i zobaczę czy na nim pójdzie kalibracja. Mam nadzieje ze sa one zbliżonej jakości i ze to zadziała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Restarty zrobiłem chyba ze 3, aktualizacje wszystkie zainstalowane, nic nowego nie znajduje. Po wielu próbach w końcu udało mi sie skończyć 3 pozycje, na 4 znowu błąd ale dzięki temu udało sie zapić kalibracje. Ale powiem ze jest do d.... mam wrażenie ze ręczne ustawienie głosików jakie wcześniej zrobiłem lepiej grało. Oto wyniki:

IMG_20200622_153054.thumb.jpg.9c0372ac31a9a0341a53a7e2815304e6.jpg

Odległości sa +/- 0,5m względem fizycznych.

Wszystkie głośniki small, crossover 80hz (a nawet testowałem na frontach 60hz). Subwooofer w pierwszym kroku audyssey skręcony na ok 72-73db (pokrętło z tylu na ok godzinie 9)

Dźwięk jest jakby wyprany, bez dynamiki, wyrazu, basu.

Układ głośników z przodu jak na 2 zdjęciu. Pozycja odsłuchu 4,5m od ekranu i 1,5m od tylnej ściany.

Jakieś pomysły???

IMG_20200622_231820.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź mikrofon , możesz go sprawdzić podłączając do laptopa w programie REW. Druga sprawa to masz ustawioną za dużą głośność w subwooferze i kalibracja prawie maksymalnie go wycisza. Pokręć tak gałką głośności w subie by uzyskać po kalibracji ok. "0" / ścisz go/ . To też może być przyczyną , że nie możesz przejść dalej z kalibracją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem w pierwszym kroku kalibracji dostosowywałem głośność suba i jest ustawiony na 72-73dB (pokrętło godzina 9). Jak go bardziej sciszalem to audyssey krzyczal w pierwszym kroku ze SW jest za cicho i mam go podglosnic. Widze na avsforum więcej takich wątków ze audyssey ma problem z sw i ze go sciasza nawet o -12db.

 

p.s. Jak w REW sprawdźic ten mic ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy program do kalibracji ma problem z subem , mam YPAO , więc nie jestem ekspertem od Audyssey , u mnie takich cudów nie ma , ściszam ręcznie kalibruję , patrzę jaka wartość mam po kalibracji , koryguję , jeszcze raz pomiary i tyle. U Ciebie jest jakaś sprzeczność , z jednej strony jak piszesz głośność masz na minimum, a z drugiej program sugeruje , że sub jest za głośno i go wycisza.

Z tym REW to może przesadziłem , ale jak chcesz się pobawić to faktycznie można , instalujesz ;

https://www.roomeqwizard.com/

Instrukcja :

https://portalstudyjny.wordpress.com/2013/11/18/jak-zrobic-pomiar-akustyki-pomiar-domowego-studia-jak-pomierzyc-akustyke-room-eq-wizard-samouczek-rew-tutorial-program-do-pomiarow-akustyki/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

75 dB przeważnie przyjmuje się do pomiaru , tak w większości kalibrowane są mikrofony. Mogę tylko powiedzieć co ja bym zrobił , ustawił bym po kalibracji suba ręczne / gałką/ . Możesz puścić jakieś nagranie z niskim basem na wszystkich kolumnach / odcięcie na 80 Hz/ i tak ustawić suba by wtopił się w dźwięk pozostałych kolumn , by nie dominował, a tylko uzupełniał pasmo , mówiąc krótko musisz znaleźć ten punkt, gdy go wyraźnie słyszysz i naglę zaczyna zanikać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem jak się to robi, wcześniej miałem Onkyo i tam kalibracja była do bani i właśnie tak miałem korygowane wszystkie 5.1 kanałów (na słuch i sound meter z telefonu). 

Mam zamiar pobawić się jeszcze app do Audysseya, może ta coś więcej pokaże.

Czekam na inne sugestie ?

Czy jest sens zmiany glosnikow LCR i SW wzgledem zdjecia powyzej ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie aplikacja z AVR jest jakaś kapryśna i czasem wywala błąd przy 3 pozycji. Ta z aplikacji działała ok, pomijając fakt ze aplikacja jest kapryśna co do sprzętu na którym jest zainstalowana i na którym ma działać. Ale udało się przewalczyć i na xiaomi zadziałała i przeprowadzilem pomiary. Niestety, nie miałem jeszcze czasu na zabawę w optymalizacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na Xiaomi  nie działała (nie jest obsługiwany ten tel) a na Huwaei działa ale przy tworzeniu pierwszej krzywej (czyli w sumie kalibracji od zera) zrywa non stop połączenie.
Musiałem zainstalować na laptopie Virtualbox, tam stworzyć maszynę wirtualną na której zainstalowałem andorida na którym zainstalowałem aplikację.
Tam też po WiFi dramat. Już przy próbie kalibracji te same jaja. Zrywanie połączenia. Dopiero jak podłączyłem amplituner i laptopa kablem do routera to udało się przeprowadzić generowanie krzywej/kalibrację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...