Skocz do zawartości

Kino domowe 5.x z mozliwoscia rozbudowy do 7.x.x - pokoj 35m2


jezikk

Recommended Posts

1 godzinę temu, yahoo111 napisał:

Weź jednak pod rozwagę, że Konrad jest architektem, i to rozumiejącym akustykę i potrzeby związane z dostosowaniem pomieszczeń pod kino domowe, czy pokój do słuchania muzyki i według mnie jest lepszym autorytetem w tej dziedzinie od przypadkowej osoby.

Heh, trochę na wyrost pochwała z tym rozumieniem akustyki i potrzeb kina domowego - staram się uważnie przyswajać wiedzę bardziej doświadczonych ode mnie osób i wyciągać wnioski ;) Acz coś tam z akustyki nawet na studiach liznąłem, w codziennej pracy też mam z tym jakiś kontakt, ale raczej pod kątem pochłaniania/rozpraszania - salki konferencyjne itp, zresztą nawet wtedy przeważnie korzystamy z pomocy ekspertów.

51 minut temu, jezikk napisał:

W tym układzie głowa słuchacza będzie ok 1,5m od tylnej ściany i jest chyba lepsza komunikacja. Co o tym sadzicie ? Max ile się da kanapę do przodu dałem aby zmieścić w kacie ok 80-85stopni atmosy. Musze to jeszcze z zona omówić :)

Hm.  Wygląda nieco ciekawiej/wygodniej pod kątem dostępu do biurka (a na pewno do symulatora), ale w stosunku do pierwotnej opcji tracisz na możliwości postawienia SbL na stoliku - trzeba on-walle albo uchwyty na kolumny. Trochę to może skomplikować używanie symulatora - ale niekoniecznie, po prostu trzeba na to zwrócić uwagę. Za to możesz na biurku i szafce postawić boczne surroundy :).

Problem z siedzeniem tyłem do wejścia trochę rozumiem - ja bym rozwiązał to pewnie kluczem ;) ale to ważna, indywidualna kwestia.
Tło do telekonferencji to teraz nie problem, programy pozwalają łatwo albo rozmyć albo wymienić całe tło :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 147
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

No niestety w tym wariancie zostaje tylko montaż na ścianie :/  Na jakiej wysokości polecacie montaż głośników bocznych i tylnych ? Bo widzę ze tu często są dyskusje czy na wysokości uszu czy tez wyżej ? I co z głośnikami typu: Klipsch RP-502S lub Monitor Audio Silver FX ? Warto/nie warto ?

p.s.  Z tym rozmywaniem tlą to różnie działa i jakiejś rewelacji nie m, przynajmniej w Teams, gdzie często przy głowie szczególnie jak się poruszasz masz blur lub nachodzące fikcyjne tło.  Dlatego preferuje tylna pusta ścianę lub roll-up jako separator przestrzeni lub tlo fotograficzne jednokolorowe (bluebox).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rozmywaniem tła to jako-tako działa pod warunkiem, że laptop ma kamerę z ToF, a jeśli korzysta się z korporacyjnego standardu, to często czegoś takiego nie mają (amerykańskie wychodzą z założenia, że nie chcą dopłacić po 100 dolarów za funkcję, której przecież pracownicy, którzy uczestniczą w telekonferencjach, nie będą używać, bo po co, skoro mają domy o powierzchni 800 m² i piętnaście pokoi, więc nikt im nie wejdzie, bo przecież firma płaci im miliardowe wypłaty, za które mogą sobie kupić odpowiedni dom).

Wracając do tematu, dobrze zachować duże odległości od głośników bocznych (i tylnych), bo zapewniasz bardziej równomierny ich rozstaw względem uszu słuchaczy (w środku masz po 2,5 m od uszu do głośnika, ale po bokach robi się z tego 1,5 m do jednego i 3,5 m do drugiego).

A co byś powiedział na taką propozycję:
Przy takiej odległości od ekranu możesz głośniki L-R powiesić na ścianach bocznych na podstawkach i rzeczywiście pod nimi postawić subwoofery. Intuicyjnie podejrzewam, że symetryczny rozstaw z subami blisko ścian będzie w takim pomieszczeniu dobry. Centralny głośnik wtedy może być takim samym głośnikiem podstawkowym jak boczne, postawionym na standzie. Możesz go wtedy odsuwać, gdy zajdzie potrzeba dostępu do szafy za ekranem. Doprowadzenie kabli do niego możesz zrobić w podłodze (o ile jest to możliwe).
Rozstaw głośników powinien być w zakresie kątów od 22 do 30° i tworzą ze słuchaczem trójkąt równoramienny, gdzie ramiona to odległość od głośników, a podstawa to odległość między głośnikami. Wysokość tego trójkąta (a więc odległość od słuchacza do połowy podstawy) przy rozstawie 4,2 m wynosi od 3,7 do 5 m, a więc takie położenie kanapy świetnie się w tym zakresie mieści.
Amplituner i inne urządzenia mogą być w półkach za ekranem – pewnie o tym właśnie myślałeś?

Wysokość głośników bocznych i tylnych – do Atmosa tak, jak do muzyki dookólnej, uważa się, że tweetery i średnie tony powinny być na jednakowej wysokości we wszystkich punktach. Wcześniej dla efektu dookólnego wymagane było, aby głośniki były powyżej głowy słuchaczy, aby nie dało się precyzyjnie określić, skąd dobiega dźwięk.
Opinie co do przyczyny zmiany zaleceń są podzielone, ale faktem jest, że zostały zmienione.
Ponadto zostały zmienione zalecenia co do typu głośników i doradza się monopole (punktowe źródła dźwięku), nie dipole i nie bipole, przy czym w wielu miejscach czytałem opinie instalatorów, że dipole/bipole znakomicie sprawdzają się w Atmosie, szczególnie jako głośniki górne.
Moim osobistym zdaniem, gdy głośników jest dużo i tworzą bardzo szeroką scenę (7.x.4 do 9.x.6), wtedy przejścia między poszczególnymi głośnikami są bardziej płynne, źródeł dźwięku jest dużo i trudno jest precyzyjnie określić lokalizację źródła (zwłaszcza zmieniającego położenie w czasie), a do tego dochodzi dużo skuteczniejsza kalibracja głośników do pomieszczenia. U siebie mam w tej chwili 5.1 i monopole, ale te głośniki trafią na górę jako głośniki Atmosa, a na boki chcę dokupić bipole.

Co do konkretnych głośników, to kiedy kompletowałem swoje kino (ale też do odsłuchu stereo) nie było jeszcze serii Wharfedale Evo 4, a wygląda bardzo obiecująco, zwłaszcza że ma komplet kolumn do wszystkich zastosowań (brakuje tylko dopasowanego subwoofera, najchętniej zamkniętego).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym układzie odległość od kanapy do przednich głośników jest ok 4,2 (dla skrajnych pozycji od 3,9-4,6). Od bocznych do środka siedziska jest po ok 2,3m a od tylnych po ok 2,1m.
Kanapa ma 2m szerokość siedziska, wiec oczywiste jest ze te ogleglosci będą sie wachac, ale tego nie przeskoczę. 

Na wielu materiałach promujących najwyższe serie głośników właśnie widać bipole, jak np wcześniej cytowane Klipsze lub MA fx lub proponowane przez ciebie Wharfedale Evo 4.S

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor Audio w tym roku wprowadza nową generację serii Bronze, nawet razem z Atmosową nakładką, ale mimo to nadal będzie oferować głośnik bipol/dipol, więc wydaje się, że to nie jest technologia przestarzała.

Przy okazji, ograniczenie się wyłącznie do serii głośników, w których są dostępne głośniki efektowe bardzo sprawnie ogranicza wybór i automatycznie wyklucza wiele serii i producentów, którzy ich nigdy nie oferowali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze układ w pomieszczenie zostanie jak na załączonej grafice, pewnie głośniki przednie będą ustawione już po złożeniu wszystkiego i wyjdzie to w praniu, mam trochę zapasu miejsca wiec mogę je również dać odrobinę przed ekranem jeśli będzie lepszy odbiór.

Umiejscowienie Atmosow na suficie w linii frontów (LR) jak i przebieg rur od rekuperacji narzuca mi maksymalne ustawienie kanapy od tylnej ściany, wiec chyba nic lepiej nie uda się pookładać. Boczne dane sa pod katem ok 100st a tylne 140st. Chodź tu mam pole do manewru.

 

Czas przejść do dobrania głośników do tego zestawu, chce zakupić teraz system 5.1.2 (lub 5.2.2 jeśli wystarczy budżetu) ale proszę o propozycje jakie głośniki idealnie zbudują zestaw 7.2.2
Co myślicie o takich zestawach:
1. Monitor Audio Bronze: 6 + Center + 2x(4x) FX + 2x W10 + 2x CT-265-FX lub CT280
2. Monitor Audio Silver 200 + C350 + cos taniego jako boki i tyl + sufitowy Atmos do GK?
3. Klipsch RP-8000 (RP-6000?) + RP-504C lub 404C + 2x(4x) RP-402S + 2x R112SW + sufitowy Atmos GK?
4. Heco Aurora 1000 + center + cos jako boki i tyl + sufitowy Atmos do GK?

Chodź z tego co widzę to MA W10 nie jest rewelacyjny, nie schodzi tak nisko jak SVS lub Klipsch i ma mniejsze ciśnienie akustyczne. Które bysie polecali ewentualnie do zestawów MA ?
A może zupełnie coś innego powinienem brać pod uwagę, często polecacie również Polk Audio S60/S55, Dali Oberon 7 i Focal Chora 826/816 ?

Przypomnę, przeznaczenie typowo kinowe (no moze 5% konsola), na chwile obecna będzie to grało z Onkyo 696 a w przyszłości wymienię na amplituner 9 kanałowy i dokupię brakujące głośniki.

kino-pietro5.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda dobrze.

Co do subów, to Bronze i Silver są w obudowach zamkniętych, svs pb i wszystkie Klipsche mają bas refleks.

Svs sb jest w obudowie zamkniętej i sam zobaczysz, że wydajność ma mniejszą.

Masz na tyle duże pomieszczenie, że sub otwarty może się sprawdzić i będzie to chyba najtrudniejszy w dopasowaniu element zestawu.

Co do ekranu i centralnego, zastanowiłeś się, czy nie wolisz jednak takiego samego, jak L i R I ekranu transparentnego akustycznie? Powiem szczerze, że nie orientuję się w temacie tego, co jest dostępne i nie wiem, czy są takie ekrany w wersji zwijanej. Zawsze mi się wydawało, że chyba nic nie stoi na przeszkodzie, żeby były.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie szedł bym w 7.1.2 na Twoim miejscu w takim pomieszczeniu dtsx i auro dadzą wtedy lepszy efekt a 5.1.4 to tylko atmos lepszy, dużo osób robiacych 7.1.4 zmienia na 5.1.4 lub 7.1.2 bo im się dźwięk zlewa dużo takich tematów na różnych forach było

Edytowano przez Edward Gałka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Edward Gałka napisał:

Zdecydowanie szedł bym w 7.1.2 na Twoim miejscu w takim pomieszczeniu dtsx i auro lepsze efekty a 5.1.4 to tylko atmos lepszy

Ale ja od samego początku nie brałem pod uwagę systemu 5.1.4. 

Docelowy system będzie 7.2.2, a przejściowo ze względu na budżet i posiadany amplituner będzie coś pośredniego, 7 kanałowego (5.1(2).2 lub 7.1(2).0). 

1 godzinę temu, yahoo111 napisał:

Masz na tyle duże pomieszczenie, że sub otwarty może się sprawdzić i będzie to chyba najtrudniejszy w dopasowaniu element zestawu.

Będę rozmawiał z s4home i q21 nad możliwością pożyczenia na testy różnych subow, ale jak już będę finalizował zakup, bo bez reszty zestawu (i audio i wideo) to nie ma sensu. 

 

1 godzinę temu, yahoo111 napisał:

Co do ekranu i centralnego, zastanowiłeś się, czy nie wolisz jednak takiego samego, jak L i R I ekranu transparentnego akustycznie? Powiem szczerze, że nie orientuję się w temacie tego, co jest dostępne i nie wiem, czy są takie ekrany w wersji zwijanej. Zawsze mi się wydawało, że chyba nic nie stoi na przeszkodzie, żeby były.

Zastanawiałem się i cały czas mi ten centralny spokoju nie daje. 

Sa ekrany transparentne akustycznie i zwijane, ale problemem jest aspekt wizualny i żona ;)

Rozmawiałem z jedną z krakowskich firm instalacyjnych av i oni proponują mi rozwiązanie na Monitor Audio sound frame, cały system 7.x i do tego głośniki sufitowe instalacyjne. Podobno mają to sprawdzone i bez problemu z fajnymi efektami da się tym dobrze nagłośnić pomieszczenia do 50-60m2 z sytetmu 7.x.

Twierdzą też przy takiej ogleglosci od ekranu jak i wielkości ekranu można dać głośnik centralny albo na podłodze zaraz pod ekranie skierowany delikatnie do góry lub nad ekranem przy suficie skierowany główna wiązka na kanapę odsłuchową (na wysokość uchu słuchacza) i w obu tych wypadkach odbiór będzie bardzo dobry. Zwrócili tylko uwagę aby LR i C były jak najbardziej do siebie zbliżone budowa (chodzi o głośniki, ich wielkości, ilość, przetworniki, skuteczność, etc..). Np nie polecać do Klipschow rp6000 lub 8000 tys gdzie są duże woofery tego matego centralnego slim (404c). Lepiej podobno do rac rp-600c nawet nic nowsze 504c. 

Tak więc zamiast mieć większą jasność w głowie dalej mam mętlik. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, jezikk napisał:

Ale ja od samego początku nie brałem pod uwagę systemu 5.1.4. 

Docelowy system będzie 7.2.2, a przejściowo ze względu na budżet i posiadany amplituner będzie coś pośredniego, 7 kanałowego (5.1(2).2 lub 7.1(2).0). 

Będę rozmawiał z s4home i q21 nad możliwością pożyczenia na testy różnych subow, ale jak już będę finalizował zakup, bo bez reszty zestawu (i audio i wideo) to nie ma sensu. 

 

Zastanawiałem się i cały czas mi ten centralny spokoju nie daje. 

Sa ekrany transparentne akustycznie i zwijane, ale problemem jest aspekt wizualny i żona ;)

Rozmawiałem z jedną z krakowskich firm instalacyjnych av i oni proponują mi rozwiązanie na Monitor Audio sound frame, cały system 7.x i do tego głośniki sufitowe instalacyjne. Podobno mają to sprawdzone i bez problemu z fajnymi efektami da się tym dobrze nagłośnić pomieszczenia do 50-60m2 z sytetmu 7.x.

Twierdzą też przy takiej ogleglosci od ekranu jak i wielkości ekranu można dać głośnik centralny albo na podłodze zaraz pod ekranie skierowany delikatnie do góry lub nad ekranem przy suficie skierowany główna wiązka na kanapę odsłuchową (na wysokość uchu słuchacza) i w obu tych wypadkach odbiór będzie bardzo dobry. Zwrócili tylko uwagę aby LR i C były jak najbardziej do siebie zbliżone budowa (chodzi o głośniki, ich wielkości, ilość, przetworniki, skuteczność, etc..). Np nie polecać do Klipschow rp6000 lub 8000 tys gdzie są duże woofery tego matego centralnego slim (404c). Lepiej podobno do rac rp-600c nawet nic nowsze 504c. 

Tak więc zamiast mieć większą jasność w głowie dalej mam mętlik. 

Mi się wydaje że Jednak masz większą jasność teraz większe woofery większy centralny😊 itp. Itd. Równowaga, zaufał bym firmom które robią instalacje razem z atmosami 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za ekranem chciałeś dać meble, to tam Soundframe nie wejdzie.

(Soundframe są fantastycznej jakości i dają super dźwięk, ale myślałem, że nie chcesz tam nic na ścianie.)

Chcesz mieć ekran stały czy rozwijany? Jeśli rozwijany, to jaka jest różnica między sztywnym a transparentnym akustycznie?

A gdybyś nie dał tam mebli, tylko miał ścianę i tylko głośniki/kolumny, przysunął wszystko do ściany górnej (wg rysunku), a za kanapą dał wszystkie inne rzeczy? Wtedy jest miejsce na głośniki instalacyjne. Nie tylko pełnozakresowe, ale też na instalacyjny subwoofer.

Soundframe super wyglądają na ścianie, zwłaszcza że masz możliwość zamówić inne maskownice. Oprócz jednobarwnych mają grafiki, zdjęcia gwiazd rocka i możliwość wydrukowania własnego zdjęcia. To wszystko albo przy zachowaniu oryginalnej ramki (zdjęcie wielkości oryginalnej maskownicy), albo maskownica wielkości całej ramki (wtedy wygląda jak obraz na blejtramie).

Albo gdybyś dał ekran przy dolnej ścianie?

Myślałeś o alternatywach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, mkk napisał:

A ja się bardzo mocno zastanawiam dlaczego do kina i konsoli bierzesz pod uwagę takie wielkie przody :)  Ja bym jednak poszedł w monitory + 2 x sub . I tak fronty obetniesz na 80 *

* słowa nie było o muzyce , bo wtedy to trochę inaczej wygląda 

I nie będzie tam muzyki. Strikte rozrywka. 

To są propozycje firmy sprzedających av ale i rekomendacje z tego forum z innych wątku o kinie domowym. 

Firma instalacyjna (nie salon av) powtórnie dał mi do myślenia czy nie pójść wlasnie w głośniki instalacyjne zdecydowanie mniejsze, porównywalne do monitorów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, yahoo111 napisał:

Ale za ekranem chciałeś dać meble, to tam Soundframe nie wejdzie.

Rozmawialiśmy o tym aby użyć MA SoundFrame 2 onWall mocowanych prostopadle do ściany dla LR i inwalla aby była spójność mocowanego pod katem do sufitu przed ekranem. Uchwyt kątowy oni polecają z blachy malowanej proszkowo na wybrany kolor, wykonany z płyty meblowej aby wyglądały jak element zabudowy z tylu lub wręcz jako polka wisząca na np płyty z zamontowanym głośnikiem. Podobno juz to przetestowali kilkukrotnie.  Ale wskazali ze to mogą być również głośniki typu MA WSS430 lub MA Radius 225. Niestety nie montowali onwalli w Klipscha.

 

27 minut temu, yahoo111 napisał:

Chcesz mieć ekran stały czy rozwijany? Jeśli rozwijany, to jaka jest różnica między sztywnym a transparentnym akustycznie?

Ekran będzie elektryczny z napinaczami. Tkanina referencyjna biała. Dopłaty do tkaniny akustycznej to przeszło 2 tys :/

28 minut temu, yahoo111 napisał:

A gdybyś nie dał tam mebli, tylko miał ścianę i tylko głośniki/kolumny, przysunął wszystko do ściany górnej (wg rysunku), a za kanapą dał wszystkie inne rzeczy? Wtedy jest miejsce na głośniki instalacyjne. Nie tylko pełnozakresowe, ale też na instalacyjny subwoofer.

Meble na którejś ścianie muszą być, zabrałem zonie strych to musi zostać miejsce na graty :/ Zastanawiam sie tylko ... a może by tak w drzwiach tej zabudowy zamontować głośniki ? Wilka syty i owca cala ? Musimy to przemyśleć. Tylko 2tys z budżetu ucieka :/ Subwoofer byłyby wolnostojące.

 

Myślałem o alternatywach, ale pokój jest symetryczny tylko drzwi wejściowe są bliżej góry. Dodatkowo, jak damy ekran na drugiej ścianie to przy niezamkniętych roletach będzie więcej światła wpadać z zewnątrz. Zasłony wew które wybraliśmy nie są typu blackout ale sa ciemne i spokojnie te 30-40% światła zabierają i w pochmurny dzień w pokoju jest brawie mrok.

Masz jakieś propozycje alternatywne zakładając ze musi tam być tylko: zabudowa, głośniki, ekran, 2 kanapy (150 i 200cm już są, wiec muszą się wkomponować), biurko 150cm i fotel (już jest) i zestaw simrace o szerokości 80cm i długości ok 200cm (już jest). Reszta to opcjonalne dodatki (chodź jakieś stoliki i szafeczka by się przydało).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. A co udało Ci się już przetestować? Podjedz do nas pokażemy Ci różnice w dzwieku na poszczególnych systemach.

Ja bym tam polecał nadal Dipole/Bipole. Te kolumny na prawdzę robią dobrą robote. Atmos je nieco przyćmił ale w klasycznym 5.1 jest lepiej.

Co do suba to proponuje w ramach zastępstwa REL 1205. na prawdę świetny sub!

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

udało mi się posłuchać zestawów na Klipschu RP-6000 i RP-8000 jak również Monitor Audio Bronze 6.  Oba zestawy sluchalem na denonie, odpowiednio x4500 i x2600

Niestety, oba odsłuchy były w małych salkach ok 18m2. Miałem wrażenie ze chyba Bronze 6 dobrze sobie w takim pomieszczeniu radzą ale na dość dużej głośności i nie wiem czy dadzą fajny filmowy efekt w prawie 40m2.

W innym miejscu słuchałem klipszy, pomieszczenie miało ok 22m2 ale tylna ściana była zawalona pudlami z towarem wiec realnie zostawało ok 16-18m2 przestrzeni i chyba seria 6000 lepiej się sprawdziła w tych warunkach. rp-8000 to jest prawdziwe potwory zarówno pod wglądem gabarytów jak i mocy i basu...

Faktycznie klipsche graja inaczej niż jestem przyzwyczajony, nie mowie ze źle, bo ogólnie odbiór OK i w kinie się to powinno sprawdzać, ale bez jakiegoś nader zachwytu. Podobno Klipsche można na equalizerze podciągnąć w środku pasma a utemperować na gorze i dole i podobno świetnie to się sprawdza w kinowych seansach, nawet tych bardziej muzykalnych. Ktoś moze cos więcej o tych powiedzieć z własnego doświadczenia ? (Interesują mnie fronty Rp-6000 lub 5000 w zestawie z 504C i 402S)

MA Bronze bardzo blisko do KEF iq9 które posiadam i nie dają zadowalającego efektu w tej przestrzeni. Ponadto, na malej głośności miałem wrażenie ze centralny za słabo eksponował dialogi i były one mało zrozumiale.

Szukam dalej...

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektronika Denona i tak trochę ociepliła ten przekaz Klipscha. Nie wiem, jak teraz wygląda kwestia nowych "5000", ale ich poprzednik (RP250F) nie był udaną konstrukcją (w przeciwieństwie do RP260/280 i obecnych 6000/8000).

Ale jeżeli faktycznie nie bierzesz tego sprzętu do słuchania muzyki/stereo, tylko typowo do kina/konsoli, to też bym sobie darował podłogowe fronty (i tak będziesz je ciął) i poszedł w monitory (600/160M). Do tego central 504C możesz brać w ciemno, 402s w sumie też + 2x R115SW i masz pozamiatane. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy w dość dużym pomieszczeniu te głośniki sobie poradzą i oddadzą efektownie scenę muzyczna i wygenerują ten efekt WoW w filmach. Będę siedział aż 4-4,5m od nich.

Planowałem wesprzeć je 1 lub 2 SW typu 112SW lub 115SW lub czymś podobnym (REL HT1205, Dali E12F lub SVS 2000 - ale tu budżet na pewno tylko na 1 szt).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pokój o długości 4,2 m, telewizor i kolumny (Monitor Audio Soundframe 2) na jednej ścianie, a kanapę przy przeciwległej. Odległość około 3,5 metra, a głośność jest więcej, niż wystarczająca. Bez obaw.

Wydaje mi się, że te Bronze 6 też by dały radę, nie jestem tylko pewien, czy miałeś możliwość porównać je z Klipschami na jednakowej głośności (czy zmierzyłeś poziom SPL chociażby aplikacją w telefonie). Jeśli nie, to może się okazać, że amplituner z jakiegoś powodu nie podawał referencyjnej głośności (mógł być zduszony), albo był ustawiony na 4 Ω, gdy Bronze 6 to kolumny 8 Ω.

Oczywiście Klipsche są dużo bardziej efektywne (97/98 dB na 1 W). Jeśli słuchałeś tylko stereo, to moc amplitunerów jest jednakowa, niemniej sprawdziłbym, jak podają głośność (czy referencyjnie od 0 dB w dół, czy jest to jakoś przesunięte w tych modelach), oraz czy któryś nie był ustawiony na kolumny 4 Ω (bezpieczniej jest zostawić ustawienie na 4 Ω, bo najwyżej kolumny 8 Ω zagrają ciszej, niż odwrotnie, bo podłączając kolumny 4 Ω można przegrzać wzmacniacz).

PS: Monitor Audio ostatnio zaktualizowało stronę i dodało dokładne parametry nowej generacji Bronze 6G. Jeśli brzmienie Ci odpowiadało, to w nowej serii odpowiednikiem Bronze 6 jest Bronze 500: https://www.monitoraudio.com/en/product-ranges/bronze-6g/bronze-500/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba do Was o opinie która wersja ekranu jest lepsza: Tensio czy Tensio Clasic a wyglądają następująco:

1) Wersja classic:

image.thumb.png.f87d6663e739c0c36407e45994df8cf4.png

2. Wersja zwykła

image.thumb.png.795445ec8a5efc5a4e1167bd77804f2d.png

 

Dnia 30.04.2020 o 17:39, yahoo111 napisał:

Wydaje mi się, że te Bronze 6 też by dały radę, nie jestem tylko pewien, czy miałeś możliwość porównać je z Klipschami na jednakowej głośności (czy zmierzyłeś poziom SPL chociażby aplikacją w telefonie). Jeśli nie, to może się okazać, że amplituner z jakiegoś powodu nie podawał referencyjnej głośności (mógł być zduszony), albo był ustawiony na 4 Ω, gdy Bronze 6 to kolumny 8 Ω.

Niestety tak jak pisałem porównywałem je w 2 rożnych punktach, rożnej wielkosci pomieszczeniach, tylko na podobnych amplitunerach Denona x2600 (MA bronze) i x4400 (klipch).

 

Dnia 30.04.2020 o 17:39, yahoo111 napisał:

PS: Monitor Audio ostatnio zaktualizowało stronę i dodało dokładne parametry nowej generacji Bronze 6G. Jeśli brzmienie Ci odpowiadało, to w nowej serii odpowiednikiem Bronze 6 jest Bronze 500: https://www.monitoraudio.com/en/product-ranges/bronze-6g/bronze-500/

Widziałem zapowiedzi nowej serii MA Bronze, dlatego teraz na wyprzedażach można w bardzo dobrych cenach dostać stara wersje i dlatego do niej trochę się odnoszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dostać. Teraz to kwestia czasu.

Dnia 30.04.2020 o 15:26, Markcox napisał:

Elektronika Denona i tak trochę ociepliła ten przekaz Klipscha. Nie wiem, jak teraz wygląda kwestia nowych "5000", ale ich poprzednik (RP250F) nie był udaną konstrukcją (w przeciwieństwie do RP260/280 i obecnych 6000/8000).

Tu się nic nie zmieniło

5000 i 4000! SICK! To słabe modele.

Co ciekawe w poprzedniej serii nie było tego modelu.

A w dawnych RF był i grał!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...