Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze subwoofera - 18mkw.


Bartek09

Recommended Posts

Cześć, jak w temacie proszę Was o pomoc w wybraniu odpowiedniego subwoofera do mojego zestawu. Posiadam amplituner Onkyo 686 i kolumny Dali Oberon 7/Vokal/On-Wall. Pomieszczenie 5x3,5m. Przeznaczenie to kino/konsola 70% muzyka 30% a mój budżet to 2000 zł. Chciałem niewielką konstrukcję, gdyż pomieszczenie służy jako salon. Moje główne typy to Rel HT1003, Svs SB12nsd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch to konstrukcja bardzo kinowa. A model 112 nie byl niczym wyjątkowym. Normalny sub w cenie 2000 zł. Ani zły ani dobry. 115 jest znacznie lepsza też typowo kinowa ale olbrzymia.

z SB12NSD jest taki problem że jest to wznowiona produkcja starego modelu. Z przed kilku lat. Zmieniona. A nikt nie jest w stanie powiedzieć co się zmieniło.

HT1003 i 1205 mam sprawdzone. Znam doskonale. nie mozna im nić zarzucić i są do dostania w dobrej cenie.

SVS był by dobrym tropem gdyby było wiadomo co zmieniono. SB 1000 jest lekki i czasem wariuje SB2000 lepiej. Ale w SVS były problemy z tymi obydwoma modelami. Jeśli je kupisz to od kolegów z branzy zeby mieć gwarancję. Bo tam był y problemy z zasilaczami czasem i diodami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,
Jesli szukasz subwoofera typowo do kina domowego to widziałbym 2 opcje: REL HT 1003 lub SVS PB1000 ( konstrukcja basreflex). Oba subwoofery będą odpowiednie do Twojego metrażu. 
Wspomniany przez Ciebie Klipsch R112SW to potężne brzmienie z nieco poluzowanym basem względem RELa. Jesli lubisz na prawdę mocny bas to Klipsch będzie nr1 jesli cenisz sobie bardzo dobra kontrole to REL będzie pod tym względem o niebo lepszy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bartek09 napisał:

Czytałem dużo dobrego o Rel serii HT, od początku się ku niej skłaniałem, czy ten najmniejszy model HT1003 wystarczy na mój metraż?

Rel twierdzi, że jest to konstrukcja kinowa, obudowa zamknięta. Jak wypada w porównaniu do typowego kinowego Klipsha R112sw?

To dwa różne produkty. Albo chcesz mnóstwo basu który przestawia Ci szafki, albo chcesz słyszeć punktowy zróżnicowany niski ton. Te subwoofery do kina domowego to dwa bieguny basowej koncepcji

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Bartek09 napisał:

Czytałem dużo dobrego o Rel serii HT, od początku się ku niej skłaniałem, czy ten najmniejszy model HT1003 wystarczy na mój metraż?

Rel twierdzi, że jest to konstrukcja kinowa, obudowa zamknięta. Jak wypada w porównaniu do typowego kinowego Klipsha R112sw?

REL generalnie robi subwoofery. Model HT został projektowany pod kino domowe w oparciu o barwę , dynamikę i szybkość serii stereo Ti.

Świetnie im to wyszło. W przypadku Klipsch 112 masz znacznie , znacznie mniej zróżnicowana barwe basu. Po prostu boom jest boom. Nic więcej.

@STELVIO u Ciebie dwa robią lepszą robotę bo:

- są dwa

- są ściszone

- pomieszczenie jest nie duże

Więc nie nawalają tak bezsensownym basem.

Uzyskałeś wysoki poziom ciśnienia przy cichszym, szybszym graniu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REL generalnie robi subwoofery. Model HT został projektowany pod kino domowe w oparciu o barwę , dynamikę i szybkość serii stereo Ti.
Świetnie im to wyszło. W przypadku Klipsch 112 masz znacznie , znacznie mniej zróżnicowana barwe basu. Po prostu boom jest boom. Nic więcej.
[mention=45789]STELVIO[/mention] u Ciebie dwa robią lepszą robotę bo:
- są dwa
- są ściszone
- pomieszczenie jest nie duże
Więc nie nawalają tak bezsensownym basem.
Uzyskałeś wysoki poziom ciśnienia przy cichszym, szybszym graniu.
 
Dobrze to opisałeś. Dokładnie tak jest.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...