Skocz do zawartości

Kolumny podstawkowe do stereo z Audiotrak Prodigy Black Edition


Krzysztof Faj

Recommended Posts

Witam po raz pierwszy na forum :)

Chciałbym kupić kolumny podstawkowe do stereo. Trochę się pospieszyłem z kupnem Audiotrak Prodigy Black Edition i stąd pytanie: dysponując budżetem około 2000 zł lepiej będzie kupić oddzielny wzmacniacz i do tego kolumny (Audiotrak służyłby wtedy tylko za DAC), czy pozostać już przy tym DAC/AMP i zainwestować więcej w kolumny?

Cena: do 2000-2500 zł za całośc (czyli albo wzmacniacz, kolumny i podstawki, albo same kolumny z podstawkami),
Używany czy nowy: nowy/używany,
Czy stereo, czy kino: stereo,
Sprzęt towarzyszący: Audiotrak Prodigy Black Edition,
Powierzchnia: 16,5 m2,
Muzyka: vocal jazz (Sinatra, Crosby itp.), swing, rock, blues,
Jakość: chciałbym, by był to sprzęt na wiele lat,

 

Jeżeli ten Audiotrak w ogóle nie pasuje do jakiegoś zestawu Amp+kolumny lub jakość DAC w nim mocno ograniczy dokupiony do niego wzmacniacz, to mogę postarać się go zwrócić. Składałem PC i kupiłem go w ramach zewnętrznej karty dźwiękowej. Nie myślałem wtedy o kupowaniu kolumn, ale teraz nie wiem, czy nie lepiej będzie zamienić go na dedykowany DAC lub kupić kombo DAC/AMP.

Jestem bardzo początkujący w kwestii audio i przyznam szczerze, że ogrom możliwości jak i różne konfiguracje trochę mnie przytłoczyły... Przepraszam, jeżeli moje pytania wydają się ignoranckie, ale szukam możliwie najlepszej konfiguracji :)

Edytowano przez Krzysztof Faj
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź! Podrzucę jeszcze plan pokoju, może się przydać:

image.thumb.png.2b9c4e0eb7bb35bc94d62baedaf4226f.png

Pewnie w około 80% będę słuchał muzyki siedząc przy biurku, czyli w odległości około 1 m od kolumn.

Zestaw od Ciebie jest w przystępnej cenie(około 2000), ale może do 3000 znalazłoby się coś lepszego? :) Zakładając, że tego Audiotraka mogę zwrócić, to co byłoby najlepszym substytutem?

Edit: wydaje mi się, że aktywne kolumny mogą być dobrym rozwiazaniem. Wtedy, jak rozumiem, ten Audiotrak byłby użyty jako DAC i ewentualnie jako wzmacniacz słuchawkowy, gdybym je do niego podpiął? Jakie są minusy takiego rozwiązania w porównaniu z wzmacniacz+DAC+kolumny pasywne?

Edytowano przez Krzysztof Faj
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że znowu piszę pod swoim postem, ale dzięki S4Home i wątkowi o DAC zrozumiałem, że ten Audiotrak nie ma tutaj sensu. Będę szukał zestawu od zera. W grę wchodzą trzy konfiguracje:

  1. wzmacniacz + DAC + kolumny
  2. wzmacniacz z wbudowanym DAC + kolumny
  3. kolumny aktywne

Nie biorę pod uwagę rozbudowy czy też szybkiej wymiany na coś droższego. Która z nich będzie najlepsza kupując sprzęt z myślą o długim użytkowaniu? Co polecacie do 3000 zł do muzyki jazz/rock i do powyższego rozmieszczenia w pokoju (kolumny około 50 cm od ściany, między nimi 1.5-2 m, a słuchacz w odległości 1 m)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...