Skocz do zawartości

Przełączanie systemu telewizora a kina domowego


Damian809

Recommended Posts

Hej, mam następujący problem z podłączeniem sprzętu kina domowego samsung ht-h5550 z tv philips 50PUS6754/12. Przy podłączeniu przez kabel HDMI z funkcja ARC i włączona funkcja HDMI-CEC, ekran startowy kina domowego samaunga od razu się załącza po czym jest bardzo duży problem żeby dostać się do menu tv aby przełączyć na netflix czy YouTube. Po wciśnięciu na pilocie NETFLIX na 2sek pojawia się aplikacja po czym przełącza znowu na ekran startowy samsunga. Próbowałem wyłączyć opcje HDMI CEC dzięki której można obsługiwać jednym pilotem oba urządzenia ale wtedy nie działa dziwek. Po 10 minutach wciskania przycisków jakimś cudem w końcu załapuje i przestaje przełączać ale jest to bardzo uciążliwe i wciąż nie znalazłem sposobu aby przestało mi przełączać na ekran startowy kina domowego. Domyślam się ze philips z samsungiem niezbyt się godzi. Macie jakiś pomysł na to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam telewizor LG, amplituner Pioneer i odtwarzacz BR Sony. Przy włączonym HDMI-CEC, jak chcę posłuchać muzyki z odtwarzacza BR i włączę amplituner, od razu włącza się telewizor (odtwarzacz wyświetla czas trwania i informacje techniczne oraz CD-Text). Jak wyłączę telewizor, wyłącza się amplituner. Nie da się tego w żaden sposób obejść, trzeba wyłączyć HDMI-CEC na telewizorze. Przy którymś razie przy takim przełączaniu zdarzy się, że telewizor przełączy dźwięk z HDMI ARC na głośniki wbudowane.

Jest to straszliwie irytujące, bo nie chcę zostawiać włączonego telewizora ze stałą wizualizacją (bo to OLED), ale też nie za bardzo da się cokolwiek z tym zrobić.

Rozbudowane drogie systemy instalacyjne obchodzą ten problem przez centralkę z własnym pilotem, która wysyła sygnał włączenia/wyłączenia osobno do każdego urządzenia, które ma być sterowane. W systemach domowych nie ma takiej opcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yahoo111
W rozwiązaniach domowych da się to obejść stosując np. Logitech Harmony - on jest w stanie wysterować osobne sygnały do każdego urządzenia, jest taką właśnie centralką. No ale to jest dodatkowy gadżet w dalszym ciągu i to nie groszowy (ale ma zalety, jeśli chce się do tego dołożyć jakąś automatyzację - rolety, oświetlenie, itp)

Edytowano przez Konrad Kulwicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja druga , podłączenie BR za pomocą IC czy coaxiala , czy optycznego jakiekolwiek wyjście ma do amplitunera KD. Po załączeniu amp. KD uruchomi sie telewizor , gasisz go i nie powinien się załączyć. Można też przyporządkować wejście z BR , tj. przypisać do danej " Sceny" / tak to się nazywa w amp. Yamahy/ i po włączeniu jednym przyciskiem odpali się amp. ,ale bez TV . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 21.04.2020 o 11:58, Damian809 napisał:

Hej, mam następujący problem z podłączeniem sprzętu kina domowego samsung ht-h5550 z tv philips 50PUS6754/12. Przy podłączeniu przez kabel HDMI z funkcja ARC i włączona funkcja HDMI-CEC, ekran startowy kina domowego samaunga od razu się załącza po czym jest bardzo duży problem żeby dostać się do menu tv aby przełączyć na netflix czy YouTube. Po wciśnięciu na pilocie NETFLIX na 2sek pojawia się aplikacja po czym przełącza znowu na ekran startowy samsunga. Próbowałem wyłączyć opcje HDMI CEC dzięki której można obsługiwać jednym pilotem oba urządzenia ale wtedy nie działa dziwek. Po 10 minutach wciskania przycisków jakimś cudem w końcu załapuje i przestaje przełączać ale jest to bardzo uciążliwe i wciąż nie znalazłem sposobu aby przestało mi przełączać na ekran startowy kina domowego. Domyślam się ze philips z samsungiem niezbyt się godzi. Macie jakiś pomysł na to?

Znalazłeś rozwiązanie problemu 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2020 o 11:58, Damian809 napisał:

Hej, mam następujący problem z podłączeniem sprzętu kina domowego samsung ht-h5550 z tv philips 50PUS6754/12. Przy podłączeniu przez kabel HDMI z funkcja ARC i włączona funkcja HDMI-CEC, ekran startowy kina domowego samaunga od razu się załącza po czym jest bardzo duży problem żeby dostać się do menu tv aby przełączyć na netflix czy YouTube. Po wciśnięciu na pilocie NETFLIX na 2sek pojawia się aplikacja po czym przełącza znowu na ekran startowy samsunga. Próbowałem wyłączyć opcje HDMI CEC dzięki której można obsługiwać jednym pilotem oba urządzenia ale wtedy nie działa dziwek. Po 10 minutach wciskania przycisków jakimś cudem w końcu załapuje i przestaje przełączać ale jest to bardzo uciążliwe i wciąż nie znalazłem sposobu aby przestało mi przełączać na ekran startowy kina domowego. Domyślam się ze philips z samsungiem niezbyt się godzi. Macie jakiś pomysł na to?

Udało się może rozwiązać ten problem Jaka była przyczyna 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...