Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w dopasowaniu kabli


kaczmair

Recommended Posts

Cześć tak jak w temacie szukam pasującego okablowania do głośników. Znawca ze mnie żaden a po próbie wpisania w google nazw nic nie znalazłem więc pisze tutaj. Głośniki pewnie kosztują grosze więc czy jest w ogóle sens kupno kabli do nich? (zdj tyłu głośników oraz prawdopodobnie kabli do nich z jakieś starej aukcji allegro) 

Dziękuje i pozdrawiam 

 

tył głsoników.jpg

kable.jpg

Edytowano przez kaczmair
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chyba nie napisałem jasno swojego zapytania czy też sytuacji więc spróbuje jeszcze raz. Ja kabli nie posiadam w ogóle (te na zdjęciu są z jakiejś aukcji na allegro zdjęcie ich ma tylko pomóc w identyfikacji) próbuje się dowiedzieć co to za kable żeby je zakupić i mieć w ogóle możliwość korzystania z głośników. Przepraszam za zamieszanie i dziękuje za odpowiedź :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Z tego co widzę potrzebujesz przewodu rca x rca mono raczej tak zwany czincz by połączyć prawa kolumnę z lewa  pierwsze wejście z trzech i 1 które jest w drugiej kolumnie. Następnie 2rca x jack maly 3. 5mm stereo do podłączenia źródła np laptop  z wyjściem na jack 3.5mm w którym będziesz regolowal głośność i podawał sygnał jakieś pliki co kolwiek. Ewentualnie potrzebujesz sprzętu który ma regulacje głośności np sam przedwzmacniacz lub przedwzmacniacz pasywny który ma wyjście stereo 2 x rca i wtedy do niego cd, DVD, bluray. I w tym przypadku przewód 2 rca x 2rca stereo(tzw. Interkonekt) 

Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze naszła mnie jedna nurtująca myśl ponieważ kabel rca x rca mono jest kablem z wejściem żeńskim i męskim a kabel 2rca x jack maly 3. 5mm jest kablem z 3 końcówkami męskimi co daje nam 4 końcówki męskie natomiast wejść żeńskich jest w samych głośnikach 4 plus jeszcze jedno z kabla rca x rca i jedno z wejścia do laptopa do daje nam 6 wejść damskich. Kabel 2rca x jack mały posiadam i wiem jak podłączyć natomiast nie do końca rozumiem jak mam połączyć 2 głośniki kablem rca x rca mono. 

Edytowano przez kaczmair
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...