Skocz do zawartości

Wybór podwieszanych głośników do Atmosa


Kamil_M91

Recommended Posts

Witam, posiadam aktualnie w pokoju 25m2 kino domowe 5.1 które składa się z Klipsch RP-6000f + RP-404c + RP-400M + R-112SW oraz Denon x2600h. Powoli przymierzam się do dodania dwóch głośników do Atmosa na suficie, nie mam niestety możliwości montażu głośników instalacyjnych, więc szukam jakieś które będę mógł podwiesić. Chciałbym wydać na oba 1500zł max, macie jakieś propozycje? Aktualnie zainteresowały mnie Polk OWM3, głównie ze względu na cenę oraz możliwości montażu. A może lepiej dołożyć i wybrać też coś od Klipsch?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem u kolegi z Audiostereo montowane płaskie kolumny na suficie. Właśnie te Heco. Spisuje sie to świetnie.
Masz kilk takich produktów ELAC OW 4.2 , Dali Oberon On Wall
Pozdrawiam i zapraszam po wyceny.
 
Mówisz o @Bipo no on ma 5.2.4 system Heco MusicStyle 900 zajebiście to wszytko u niego gra i pasuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by spróbować na małych uchwytach ściennych. Tylko wtedy dwie kwestie, raz że jednak kolumny odsuną się od sufitu przynajmniej o 10 cm. Dwa to kwestia ich ustawienia. Czy pionowo w dół ? Czy może jednak skierować je w kierunku pozycji odsłuchowej ? Wg sztuki Dolby Atmos powinny chyba być skierowane pionowo? I pytanie jak to skoryguje kalibracja amplitunera. Może ma ktoś doświadczenie w tej materii?

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Stolarz napisał:

@STELVIO jak masz te STXy podwieszone? Kołki w suficie chyba nie bo tam jest mocowanie na jeden.

Trzy kołki w suficie. Wkręcone cienkie haczyki. Do kolumny przykręciłem blaszki (Takie zagięte do wieszania mebli) i kolumna jest nasunięta na haczyki wystające z sufitu. Nie było mi żal kolumn bo i tak tanie, budżetowe.

 

20200116_154115[1].jpg

20200422_172357[1].jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2020 o 07:30, BaliGdynia napisał:
Dnia 22.04.2020 o 06:59, S4Home napisał:
Widziałem u kolegi z Audiostereo montowane płaskie kolumny na suficie. Właśnie te Heco. Spisuje sie to świetnie.
Masz kilk takich produktów ELAC OW 4.2 , Dali Oberon On Wall
Pozdrawiam i zapraszam po wyceny.
 

Mówisz o @Bipo no on ma 5.2.4 system Heco MusicStyle 900 zajebiście to wszytko u niego gra i pasuje.

Dokładnie.

Nawet nie wiem czy on tych kolumn od nas nie brał :) Tak mi się coś wydaje. Lata temu ja pisałem na audiostereo :)

Piotr

14 godzin temu, STELVIO napisał:

Trzy kołki w suficie. Wkręcone cienkie haczyki. Do kolumny przykręciłem blaszki (Takie zagięte do wieszania mebli) i kolumna jest nasunięta na haczyki wystające z sufitu. Nie było mi żal kolumn bo i tak tanie, budżetowe.

 

20200116_154115[1].jpg

20200422_172357[1].jpg

Elegancko. Plusik!!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze CANTON GLE 416.2 lub GLE 416.2 Pro już z mocowaniami i sam się zastanawiam miedzy Dali Alteco C-1 a tymi CANTON-ami , ale jak wielu tutaj radzi żeby głośniki Atmos wisiały bezpośrednio nad głową na wysokości kolan wiec Dali zeszły na drugi plan . Ale czy te Canton-y to dobry wybór czy ktoś miał możliwości ich odsłuchu?

Edytowano przez TOMUS0306
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Stolarz napisał:

@S4Home a takie mogą być na suficie jako atmosowe? Nie chodzi o konkretny model ale o to, że są skośne.

Hm, z instrukcji do tych Dali (str. 8 ) wynika, że mogą służyć jako Atmosy zamocowane:

  • na ścianie *bocznej* pod sufitem (jako Height Front lub Back, zależnie od umiejscowienia wzdłuż kierunku ekran-słuchacz) - rys. 4c
  • na ścianie *przedniej* pod sufitem (jako Height Front) - rys. 4b
  • ustawione z przodu na/przy kolumnach przednich (jako Height Front) lub tylnych (jako Height Rear) - rys. 4a; skądinąd najmniej polecane wyjście, bo dźwięk odbijany od sufitu, a nie bezpośredni.

Instrukcja nie wspomina o podwieszaniu do sufitu. Co nie znaczy, że to nie zadziała, po prostu producent przewidział trochę inne użycie i wydaje mi się, że w takim wypadku trzeba by nieco skorygować pozycję głośników względem wytycznych Dolby.

Edytowano przez Konrad Kulwicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OWM3 to bardzo dobry wybór - uniwersalne sprawne głośniki do kina domowego

https://sklep.rms.pl/polk-audio-owm3-owm-3-kolumny-podstawkowe-surround-2szt

Możesz kupić dwa głośniki sufitowe i zamówić dwie proste skrzynki, pomalować je lub dać do oklejenia. Uzyskasz optymalny efekt.  

https://sklep.rms.pl/melodika-bli5-bli-5-glosniki-instalacyjne-scienne-sufitowe-okragle-do-zabudowy-2-szt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z przodu pod sufitem podwieszone 2x Dali i te mogę polecić, na tyłach mam 2x STX E200N zawieszone podobnie jak u kolegi STELVIO ( nie dało rady do kompletu Dali, bo jest karnisz na tylnej ścianie i by się nie zmieściły), ale te głośniki zdecydowanie odradzam. Chyba, że ktoś jest na budżecie i nie stać go na nic droższego (STX 300zł za parę), ale kupuje na własne ryzyko. Dźwięk jest ale to puste, suche pukanko. Zero jakiejkolwiek barwy, głębi, soczystości, pasmo 100 Hz - 23 kHz mówi samo za siebie ;) Nawet podczas kalibracji, gdy lecą sygnały dżwiękowe, to STX pukają jakbym stukał młotkiem w pudełko ze sklejki XD Może jakby je wypchać jaką watą zagrałyby lepiej, nie wiem...

Odsłuchiwałem demo atmosa - Amaze i puszczałem je raz w 5.1, raz w 5.1.4, żeby sprawdzić jak ogólnie atmos śmiga i wtedy zauważyłem kolosalną różnicę w barwie/jakości dźwięku jaką zrobiły tylne Bronzy, a STX. Chodzi konkretnie o moment z burzą, gdy uderzył piorun, w 5.1 miałem soczyste, potężne pierdolnięcie pioruna w pokoju, podczas gdy w 5.1.4 piorun brzmiał jak trzask i łamanie suchej gałęzi. Oczywiście zazwyczaj większą robotę robią tylne atmosy, więc to Dali tak trochę się marnuje z przodu i całości nie poprawi.

Osobiście sTX będę wymieniał i powoli rozglądam się za czymś płaskim, a lepszym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie miałem na myśli bardzo popularny trailer Amaze, do pobrania ze strony dolby:

https://www.dolby.com/us/en/guide/dolby-atmos-trailers.html

Ale jak dla mnie to on taki średni jest, choć deszcz akurat jest najlepszy jaki widziałem (słyszałem), w żadnym filmie z atmosem nie było tak dobrego deszczu. Cały pokój "pada" deszczem, totalna imersja :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...