Skocz do zawartości

Jakie kolumny do Atoll PR300 z AM200


2pac01

Recommended Posts

Witajcie,

Od samego początku w moim skromnym zestawie grają kolumny Canton Ergo 695DC. Minęło już troszkę czasu i chyba nadszedł czas na zmianę bo Cantony zwyczajnie zaczęły mnie męczyć. Aluminiowe membrany skutecznie psują radość ze słuchania bluesa czy reggae a i skuteczność na poziomie 89db wymaga tęgiego wzmocnienia aby dostatecznie nagłośnić duże pomieszczenie, w którym obecnie stoi zestaw.

Poza tym brakuje im troszkę detalu, troszkę głębi i środka wbrew temu co można przeczytać w dostępnych recenzjach. Czasem mam wrażenie jakby grały niewyraźnie. Przez ścianę.

Jest natomiast jeden gatunek muzyki, w którym czują się jak ryba w wodzie. To ogólnie pojęta muzyka elektroniczna. Muszę powiedzieć, że nie słyszałem lepszego brzmienia chociażby Modern Talking jak właśnie na tych Cantonach. Jest bas, jest skala (rozmach) i zwyczajnie kupa radości. W tym wypadku aluminiowe membrany robią kapitalną robotę bo basu naprawdę nie brakuje.  

No ale wracając do meritum. Co moglibyście mi polecić do odsłuchu w najbliższym czasie? Żeby troszkę nakierować Was na brzmienie, które lubię pomijając oczywiście Atolla to na pewno Tannoy XT8F. Bardzo fajnie grały mi też kolumny czeskiego AQ Labrador 26 MKIII czy chociażby polskie Pylony Diamond 28. Budżet to max 7000.

Pozdrawiam! 

Edytowano przez 2pac01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili kolumny stoją w galerii sztuki otoczone rzeźbami. Na ścianach również są rzeźby ale stoją na regałach. Powierzchnia tego pokoju to ok 60m2 ale z jednej strony zawężony jest ladą przez co sprzęt stoi w wydzielonej przestrzeni ok 25-30m2.  Od początku zakładałem mniej więcej taką kubaturę bo mimo, iż na ten moment sprzęt stoi tam gdzie stoi to w przyszłości docelowe pomieszczenie nie będzie mniejsze.  

IMGP1139.JPG

IMGP2347.JPG

inbound4812356103609978753.jpg.8b0dffa3aa327db8a63a414794f3e0e8.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Rozmieszczenie nie rozpieszcza i w tym przypadku ciężko powiedzieć jak zachowają sie dane kolumny. Zważywszy na Twoje preferencje dobrym rozwiązaniem byłyby Pylon Audio Diamond 28 lub Audio Physic Classic 8. Możesz także pomyśleć o kolumnach podobnych do Tannoy XT8F czyli Fyne Audio F502. Dlaczego Fyne Audio, a nie Tannoy? Odpowiedź jest prosta, Fyne Audio będą brzmiały cieplej i nie będą miały charakterystycznego pogłosu jak w XT8F, które w takim pomieszczeniu mogłyby zagrać jeszcze większych echem. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny i wypożyczenia sprzętu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję słuchać Fyne Audio F502 w S4Home bo po przeczytaniu pierwszych opinii strasznie się na nie nakręciłem. Kiedyś wspominałem o nich w swoim wątku. Moim skromnym zdaniem w porównaniu do Tannoya... to nie ma czego porównywać. Były podpięte do Roksana K3 jak dobrze pamiętam. Totalny brak przejrzystości, detalu i niemiłosierne dudnienie aczkolwiek ich brzmienie bardzo przyjemne dla ucha i rzeczywiście ciepłe. Z Vincentem na pewno by się nie zgrały. Pylon brzmieniowo bardzo mi się spodobał ale jego wykonanie i ogólna aparycja jakoś mi nie pasują. Nie za te pieniądze.    

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W salce odsluchowej kolumny beda calkiem inaczej graly niz w tak duzym pomieszczeniu jakie masz to tez trzeba miec na uwadze. Z kolumn, ktorych warto jeszcze posluchac i sa teraz w dobrej cenie masz np. KEF R900. Cena wyjsciowa naprawde byla bardzo wysoka, a w tej chwili sa ciut powyzej Twojego budzetu.

https://www.q21.pl/kef-r900-czarny-outlet.html

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na te KEF'y miałem już chrapkę wcześniej ale nie było okazji ich posłuchać. Słuchałem Q900 bo był czas, że były bardzo tanie przez import z UK. Tylko jakoś ta membrana bierna mnie nie przekonała. Co do Dali to również ciekawa propozycja aczkolwiek mam z nimi taki "problem" że to kolumna dla każdego i na każdą okazję. Miła i sympatyczna. Tylko czy ta uniwersalność nie jest również wadą? W każdym razie to na pewno kolejna pozycja do posłuchania bo mimo wszystko lubię ich brzmienie. 

Zostaje jeszcze Focal i Opera. Focala słyszałem tylko raz i to dawno temu. Te drugie ponoć są teraz w dobrych pienądzach tylko ta ekologiczna skóra na froncie...  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lysyrafal napisał:

Ale napisal tez 900, a takiego modelu Q900 dlatego wyjasnilem. Zreszta nie ma co porownywac tych kolumn bo to jest przepasc.

Miałeś okazję bezpośrednio porównywać R900 z Q900 (950)? Albo inne odpowiadające sobie modele obu serii? Chętnie poznam Twoje odczucia z odsłuchów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2020 o 17:54, Dedal75 napisał:

A może Audiovector? Pzdr

 Audiovector jest już poza moim budżetem.

Na ten moment zrobiłem sobie listę kolumn, których będę chciał posłuchać. Są na niej:

Monitor Audio Silver 500

Bowers & Wilkins 703 S2  

KEF R900

Tannoy dla przypomnienia

 

Dnia 27.04.2020 o 07:35, S4Home napisał:

Dalej: Monitor audio Silver 300 czy tez Dali Opticon 6 / 8

Wiesz że ci je damy na wypożyczenie :)

Niech będzie i Dali bo widziałem, że są "na miejscu" :)

A póki co, korzystając z majówki pogłębiam wiedzę na temat akustyki pomieszczeń. Dywan już mam :)  Jest też podwieszany sufit 3m nad głową. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2020 o 18:45, Kraft napisał:

Miałeś okazję bezpośrednio porównywać R900 z Q900 (950)? Albo inne odpowiadające sobie modele obu serii? Chętnie poznam Twoje odczucia z odsłuchów.

Tego starszego modelu nie sluchalem Q900. Chce na samym poczatku zazanaczyc iz Kef Q950 nie sa kolumnami zlymi, a porownujac je z Kef R900 moge kogos urazic.

KEF R900: bas z nich jest prawdziwy, rasowy, skupiony, bardziej kontrolowany. Srednica jest przejrzysta i szczegolowa, a sama gora pasma jest czysta. Brzmienie z nich jest bardziej dojrzale, powazne takie z wyzszej polki (cena wyjsciowa prawie 2,5 razy wyzsza choc to nie zawsze znaczy ze bedzie lepiej).

KEF Q950: bas z nich jest troche sztuczny (podkrecony, napompowany), bardziej poluzowany. Srednica przycmiona i wycofana, a tutaj gora pasma wychodzi troche naprzod (moze przez ta srednice) ale nie ma w niej ostrosci. Brzmienie robi wrazenie mozna powiedziec takie na pokaz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...