Skocz do zawartości

Kino domowe 2.1 z planem rozbudowy do 5.1 (budżet 10-12k)


Kuba123

Recommended Posts

Hej!

udało mi się żonę przekonać, że wydanie kilku tysięcy PLN na zestaw audio/KD to świetna inwestycja w czasach kwarantanny i CoronaV.

W związku z tym zamierzam zakupić zestaw do kina domowego, na początek 2.1 z zamiarem rozszerzenia do 5.1 przy zmianie telewizora (w ciągu roku mam nadzieję).


Kila informacji:
- pokój 7m x 4,5 = 32m2, połączony z kuchnią 15m2.
- kanapa do odsłuchu oddalona od ściany, na której jest telewizor o jakieś 4 metry. 
- słucham głownie spotify/tidal (30%) + netflix (70%) ale zależy mi na dobrej jakości muzycznej wybranego zestawu.
- muzyka - elektroniczna, trochę rocka, trochę smooth jazz
- budżet na całość (2.1 z amplitunerem) - 10-12k PLN

moje przemyślenia (do weryfikacji,podważenia):

- Amplituner Denon AVR-X3600: wystarczająca moc aby nagłośnić salon 32m2, dodatkowo w testach wychodzi, że świetny DAC i dobry wzmacniacz. Plus ma pre-out, jakbym chciał kiedyś frontowe kolumny napędzić osobnym wzmacniaczem/końcówką mocy. 


- Kolumny: myślałem o Klipsch RP-280f - czytałem dużo dobrego o tych kolumnach, ew. Heco Aurora 1000
- Sub: Klipsch R-115SW - duży, mocny. 

W przyszłości rozbudowa o głośnik centralny i satelitki (jak zbiorę gotówkę).

co sądzicie o takim zestawie? Czy są jakieś alternatywy? Lepsze propozycje? Czy zapomniałem o czymś istotnym?

dzięki wielkie za wszelkie komentarze!

Pozdrawiam serdecznie,
Kuba

 

Edytowano przez Kuba123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Dużo już czytałeś dużo już wiesz :)

To ja tylko delikatnie zmodyfikuje.

Jeśli Klipsch to RP 280 jest ok. ale jesli HECO 1000 to lepiej Yamahe 685 albo Onkyo RZ840

Klipsch 115SW super duzy sub do kina.

REL 1205 super uniwersalny sub o niskim zejściu i duzo bardziej zmienny basie.

W systemie z Heco możesz iść w 2x Heco 30A sub

Zapraszam po wyceny

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

dzięki za odpowiedź:)

z czego wynika fakt, że do Heco lepsza jest Yamaha lub Onkyo? Większa moc? 

REL 1205 faktycznie pojawiał się w wielu tematach na forach. Szukam Suba trochę uniwersalnego, i do kina (niskie zejście) i do muzyki (dynamika, szybkość). Zdaję sobie sprawę, że Klipsch jest głównie do kina. REL jest bardziej uniwersalny? 

To samo pytanie też odnośnie kolumn. Mam obawy, że Klipsch RP 280 będą zbyt "kinowe". Aurora będzie bardziej uniwersalna?

Pozdrawiam serdecznie,
Kuba

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Kuba123 napisał:

z czego wynika fakt, że do Heco lepsza jest Yamaha lub Onkyo? Większa moc? 

Heco mają cieplejsze brzmienie, Denon też jest raczej ciepły. Yamaha i Onkyo grają jaśniej/chłodniej i wyrównają brzmienie zestawu.

55 minut temu, Kuba123 napisał:

Aurora będzie bardziej uniwersalna?

Tak.
 

56 minut temu, Kuba123 napisał:

REL jest bardziej uniwersalny? 

;)

2 godziny temu, S4Home napisał:

REL 1205 super uniwersalny sub o niskim zejściu i duzo bardziej zmienny basie.

 

Edytowano przez Konrad Kulwicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Konrad,

dzięki za odpowiedź!

nadal waham się między Heco i Klipsch. Niestety ze względu na CoronaV nie mam możliwości pojechać do miasta i umówić się gdzieś na odsłuch. 

Czy różnica między Ampli Denon i Yamaha lub Onkyo jest faktycznie słyszalna? Trochę się już przekonałem (oczywiście tylko na bazie opinii innych) do Denona, szczególnie po przeczytaniu tego testu:

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/denon-avr-x3600h-av-receiver-review.12676/

Pozdrawiam,

Kuba

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kuba123 napisał:

Czy różnica między Ampli Denon i Yamaha lub Onkyo jest faktycznie słyszalna? Trochę się już przekonałem (oczywiście tylko na bazie opinii innych) do Denona, szczególnie po przeczytaniu tego testu:

Bez odsłuchu się nie przekonasz, tylko na wiarę w doświadczenie innych ;). 
Pogadaj z Q21 i S4Home - z wypożyczeniem nie powinno być problemu, a i będziesz miał porównanie w swoich domowych warunkach, a nie w sklepowej salce odsłuchowej.

Jeśli uparłbyś się na Denona, to oprócz/zamiast Klipschów rozważ choćby coś od Monitor Audio - do nich jest polecana cieplejsza elektronika, z tego, co widzę.

Edytowano przez Konrad Kulwicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że się wtrącam, ale Yamaha RX-V685 z Denonem  AVR-X3600 w stereo raczej przegra, więc twój wybór nie jest pozbawiony sensu. Oczywiście jest jeszcze mocne Onkyo RZ840, które oferuje nie gorsze brzmienie. Z wybranych kolumn Klipscha z tej serii będzie ciężko kupić bo jest już nieprodukowany i zastąpiony modelem RP-8000F. Czy to dobry wybór na pewno w kinie kolumny sprawdzą się doskonale, może nawet lepiej od Heco oczywiście jest to kwestia gustu. Jeśli jednak miałbyś ochotę na coś więcej niż kino popatrz na kolumny, które w mojej ocenie poza kinem zagrają równie świetnie w stereo i są to kolumny Pylon Audio Diamond 28. Co do subwooferów Klipsch super sprawa, ale to również zwierzę kinowe i proponowany REL powinien zagrać lepiej, a jako świetną alternatywę masz doskonałe subwoofery firmy SVS model SB2000PRO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

poczytałem trochę i pomysł na zestaw jest taki:

Wzmacniacz Denon AVR-x3600H
Kolumny: Pylon Audio Diamond 28
Sub: SVS SB-2000Pro

gdy będę rozszerzać zestaw z 2.1 do 5.1 poszukam też wzmacniacza/końcówki mocy pod te Pylony aby Denon działał tylko jako przedwzmacniacz.

co Wy na to?

 

Pozdrawiam,
kuba

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naczytałeś się już chyba wystarczająco kolego... w Twoich propozycjach pojawiają się tak skrajnie różne propozycje kolumn (subów również) jeżeli chodzi o ich brzmienie i "target" , że czas najwyższy czegoś posłuchać, określić oczekiwania co do brzmienia (słuchałem x, y, z, y brzmiały dla mnie najlepiej). Z takim ukierunkowaniem na konkretne brzmienie dalsza pomoc będzie łatwiejsza. Teraz to tylko bicie piany ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrozum mnie źle kolego, masz budżet za który już można złożyć kawałek całkiem fajnego kina domowego, ale bez określenia preferencji brzmienia (a muzyka wchodzi tu w grę) trudno będzie Ci "bardziej", niż do tej pory pomóc. Wybór w tych pieniądzach jest naprawdę spory. Możesz czekać na koniec pandemii, możesz też udać się do salonów, które działają i zachowują standardy bezpieczeństwa, możesz też pożyczyć coś do domu i potestować. Ale bez tego trudno będzie z tematem ruszyć do przodu :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Markcox,

nie odebrałem Twojej wypowiedzi jakoś negatywnie, raczej tak po prostu konkretnie:)

Próbuję zestawić sprzęt bez wychodzenia z domu, nawet już w necie znalazłem kanały na youtube, gdzie gość robi "odsłuch" różnych kolumn w całkiem niezłych warunkach. I już wiem, że Klipsch nie jest dla mnie:)

Podobnie kiedyś kupiłem gitarę - siedziałem na youtube i słuchałem różnych modeli, aż znalazłem ten, który mi się podobał. Kupiłem i gra mi do dziś, jestem mega zadowolony.

Nie mam jednak złudzeń, że taki odsłuch z internetu to tylko namiastka prawdziwego odsłuchu. 

 

Pozdrawiam,
Kuba

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponuje coś alternatywnego, żeby było z czego wybierać - będzie mocny kinowy dźwięk. Nie zwróciłeś uwagi na amplitunery kina domowego Onkyo:

https://sklep.rms.pl/onkyo-tx-rz740-tx-rz-740-amplituner-kina-domowego-9-2-z-dolby-atmos-dts-x-certyfikatem-thx 

Kolumny do kina domowego trochę cieplejsze dla zrównoważenia całości

https://sklep.rms.pl/triangle-borea-br08-br-08-kolumny-podlogowe-3-drozne-o-mocy-150w-2szt 

I do tego fest subwoofer do kina domowego - REL wymyślił sobie do tego celu oddzielną linię produktową

https://sklep.rms.pl/rel-acoustics-ht-1205-ht1205-subwoofer-aktywny-500w 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tego nie będzie.

Ostatni post jaki widziałem był w piątek. Zobacz od tego czau ile razy zmieniłeś koncepcję. :P

Serio

Wyjścia są dwa.

1. Albo nadal czytasz i zaufasz w to co przeczytasz. Bo w sumie nikt Ci tu źle nie radzi i w 90% napiszesz że ejsteś super zadowolony i polecasz takie zesatwienie.

Możesz równie dobrze rzucić monetą :)

2. zaczniesz coś słuchać. Wybierzesz pod siebie i dla siebie. wtedy w 100% pewności powiesz że jesteś zadowolony i polecasz dalej

 

Nie mniej co byś nie zrobił istnieje tylko mala szansa że powiesz że zrobileś źle. :)

 

Jak Klipsch nie jest dla Ciebie to jak pisałem Heco Albo ELAC F6.2 i serio REL 1205 albo wtedy do kompletu ELAC 3030. Tez dobry mało w Polsce znany sub.

Możemy Ci wypożyczyć jakiś system do domu. Czy tak nie będzie łatwiej wybierac?

https://s4home.pl/wypozyczamy/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...