Skocz do zawartości

Stereo na początek


pavelm6

Recommended Posts

Witajcie:)

Początkowo chciałem kupić głośniki komputerowe Edifier S350DB ale jak zacząłem czytać forum to plan się troche zmienił i proszę o pomoc:)  Docelowo do salonu będę potrzebował zestaw stereo: głośniki podłogowe+wzmacniacz+jakieś urządzenie żeby odtwarzać spotifi,tidal itp. za ok 6-8tys. Ale to dopiero za ok. 3lata. 

W tej chwili potrzebuję głośników na szafkę pod TV, muzyki pewnie będę słuchał z laptopa albo tel. bluetooth. Ważny jest dla mnie też wygląd głośników (np. takie Audiovector QR1 piękne ale nie ten budżet;), najchętniej jakby mogły być bez maskownic.

Głośniki pasywne +Topping MX3 czy to wystarczy czy coś jeszcze trzeba do tego dokupić?? Tak się zastanawiam jak w ogóle taki mały topping da rade napędzić głośniki?;) i jeszcze wyjście na suba ma;P

Znalazłem za 398zł szt. Klipsch Reference R-15M warto??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jeśli chcesz kupić coś na przeczekanie to po prostu musisz kupić to na czym najmniej stracisz.

Albo używany sprzet obecnie albo po prostu coś taniego.

Aktywnych Klipsch nie polecam, ale cena jest dobra. Twoja decyzja.

Ja bym szedł w coś używanego albo nowego ładnego które później wykorzystasz w innym systemie. W sypialni itp.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, pavelm6 napisał:

kolumny pasywne- potrzebny wzmacniacz (+dac wbudowany) 

tak pasywne, ale jak wiesz to są monitory których przeznaczeniem jest granie w systemach 2.1 / z subem /, Nie mają pełnego pasma dolnego. Jak Ci to nie przeszkadza możesz je kupić. Topping MX3

może być za słaby dla nich , chyba że do cichego słuchania, dobry wzmacniacz dla nich to ok 60W RMS

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mi się wydawało że bez suba się nie obędzie (lubię niskie tony) a ten topping tego nie udźwignie. Niestety chcąc żeby to ładnie zagrało i wyglądało to za nieduże pieniądze się tego nie zrobi. Jak będę miał możliwość to zobaczę jak ten edifier zagra i będzie po problemie;) chyba że za używkami jeszcze się rozejrzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poszukaj na aukcjach kolumn podstawkowych do 120W RMS używanych i może też wzmacniacz znajdziesz 60 - 80W RMS do tych kolumn. Jeżeli chcesz mieć dolne pasmo na którym Ci zależy to szukaj kolumn 34Hz -20kHz  +/-3dB lub w pobliżu tych parametrów  i  min. 89dB skuteczności. i przetestuj na próbę. Czasami na aukcjach są perełki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docelowo pokój 15m ale przez jakieś 3 lata będą stały w salonie (wyżej jest wyjaśnione). Budżet elastyczny (1,5-2tys może więcej...), wszystko zależy co będę kupował. Te wharfedale podobają mi się i jeżeli mało basu by było nie wykluczam w przyszłości suba. Tylko co jest potrzebne (wzmacniacz tylko czy coś jeszcze) żeby to zagrało??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam to forum ale nie rozumiem jeden rzeczy. Mianowicie dużo ludzi pisze że chcieliby kupić coś do grania ale kompletnie się nie znają (w tym ja). Najłatwiej dla takiej osoby kupić gotowca np. Yamaha PianoCraft albo takiego Edifiera którego planowałem ale piszecie że to shit, że to słabo zagra, że za te pieniądze można złożyć coś lepszego. Po czym jak przychodzi do składania to albo proponujecie sprzęt dwa/trzy razy droższy albo jakieś używane starocie. Wydaje mi się że ktoś kto nie miał większej styczności ze sprzętem nie będzie się bawił w jakiś stary sprzęt który w każdej chwili może się popsuć. Ktoś taki nie oczekuje nie wiadomo jakich wodotrysków, będzie zachwycony jeżeli to zagra troche lepiej od gotowca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2020 o 07:16, S4Home napisał:

Albo używany sprzet obecnie albo po prostu coś taniego

😀

Dnia 24.04.2020 o 07:16, S4Home napisał:

Ja bym szedł w coś używanego

😁😁

 

po co kupować 5 razy i potem bujać się z odsprzedażą? Po za tym każecie nowicjuszowi grzebać w używkach. Dajcie mu chociaż jakieś przykłady😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo:) Ok to jeszcze pytanie o wzmacniacz, czy jest taki który spokojnie sobie poradzi z kolumnami (np. Wharfedale Diamond 220 albo Dali Zensor 3) ale musi być koniecznie nieduży... może być używany;) coś jak ten topping albo troche większy ale tak żeby było tej mocy troche. Jest szansa czy to musi być taka duża skrzynka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...