Skocz do zawartości

Stereo na początek


pavelm6

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Takie małe wzmacniacze impulsowe są małe bo ich elektronika nie potrzebuje więcej miejsca. Nie wymagają dużych radiatorów ( często obchodzą się bez nich zupełnie ze względu na wysoką sprawność  i przez to wydzielają bardzo małe ilości ciepła ). Ponad to często zasilacz jest na zewnątrz.  Są za to w stanie napędzić zupełnie duże kolumny. Moc ogranicza maksymalny poziom głośności. Zwykle jednak przy normalnym słuchaniu ( dość głośnym ) na przeciętnych kolumnach w domu nie używamy większych mocy niż kilka watów na kanał. Ten Topping pewnie będzie zupełnie dobry. WHARFEDALE DIAMOND 122 pewnie będą dobre do niego, jednak myślę że mogą wymagać wspomagania subwooferem. Canton SP206 z amazon.de powinny sobie lepiej poradzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są i mniejsze wzmacniacze tego typu o większej mocy, zwykle o znacznie mniejszej funkcjonalności. Jeśli chodzi o kolumny tego typu to, to o niedobór mocy bym się nie obawiał. Trochę mocniejszy jest SMSL Q5pro, ale bez bluetooth. Można do niego podłączyć adapter bt lub lepiej Chromecast Audio. To wzmacniacz na prawdę cyfrowy. Jest do niego podobny zewnętrznie ( wewnątrz zupełnie inny ) Alientek D8. Z zasilaczem na wyposażeniu będzie miał podobną moc do Q5pro. Z mocniejszym zasilaczem może mieć moc do 2x80W. Podobnie sprawa wygląda z SMSL AD18. I. AM. D V200BT ma 2x150W  ma bluetooth. Jest sprzedawany zwykle bez żadnego zasilacza. Trzeba go sobie samemu wyposażyć lub kupić dedykowany do niego w podobnej obudowie. Jeśli chodzi o jakość to znacznie droższy byłby SMSL A8, to jednak wyższa klasa sprzętu. W nim zasilacz jest wewnątrz obudowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze coś takiego znalazłem SMSL SA300.

A tak już podsumowując Twoim zdaniem co dla mnie byłoby najlepsze powiedzmy do tych Cantonów? zastosowanie - muzyka z lapka, telefonu przez bluetooth, słuchawki, konsola, filmy TV i żeby była możliwość podpięcia suba (nie wiem czy na te cantony sie zdecyduje ale gdybym jakieś inne kupił i okazało sie że jest za mało basu to pewnie bym suba dokupił)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze optymalnym wyborem były SMSL Q5pro. Tak jak już napisałem potrzebny były do niego zewnętrzny odbiornik, najlepiej Google Chromecast Audio zamiast bluetooth. Wzmacniacz słuchawkowy lepiej podłączyć do komputera osobny. Najlepszym rozwiązaniem były pewnie SMSL A8, jednak do niego subwoofer można podłączyć tylko do wyjść głośnikowych, co ogranicza jego wybór. Ten Topping pewnie też da radę. SMSL SA300 nie znam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowany jestem na tego SMSL AD18. Powiedzcie mi proszę czy oprócz tych Cantonów SP206 coś jeszcze polecacie z niezłym basem? 

Wharfedale Diamond 220 lepiej/gorzej zagrają? albo Wharfedale Diamond 11.1? kiedyś słyszałem jak grają ale nie wiem dokładnie który to model był, ale grały świetnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedne i drugie Wharfedale będą wymagały raczej subwoofera. To znacznie mniejsze kolumny z niewielkimi głośnikami niskotonowymi o niezbyt dużym potencjale basowym. Zawsze możesz go trochę podkręcić regulacją barwy. Canton SP206 mają większe głośniki niskotonowe i w nowszej wersji ich wielkość jest rozbudowana głównie na głębokość, dlatego ścianka przednia nie jest zbyt duża.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pavelm6 napisał:

Wharfedale Diamond

tak jak pisze kolego MobyDick, do samodzielnej pracy a zwłaszcza dobrego basu nie nadają się są to kolumny monitory do systemów 2.1 itd.

Szukaj kolumn o lepszym SPL (1W / 1m): 86,5 db  pow.89 dB i może z lepszym pasmem dolnym jeżeli chcesz mieć czysty bas i mocny.

1 godzinę temu, pavelm6 napisał:

Cantonów SP206

dodam, że też są monitorami, może poszukaj kolumn do stereo samodzielnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, pavelm6 napisał:

Heh no ja wiem bo akurat masz takie na sprzedaż

do wzmacniacz SMSL AD18 możesz przesłuchać np.

Magnat Signature 503

Klipsch Reference Premiere RP-400M

Heco Victa Prime 202 - brakuje im trochę mocy - do sprawdzenia

Indiana Line Diva 255 

powinieneś od tych zacząć, nie które są jako monitory ale mają lepsze parametry.

Sprawdź u siebie jak grają / na twoje ucho/ przy tym wzmacniaczu.

Na pewno są inne, ale musisz przeszukać oferty sklepów.

 

 

 

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

Ktoś inny może postawić pytanie czy warto kupować dobry sprzęt aby na nim słuchać płyt winylowych :) . Dla jednego tak a dla innego nie . 

To moje pytanie miało inny sens, kolega pavelm6 chce uzyskać dobry bass i tutaj mam wątpliwości co dla kolegi oznacza dobry bass i czy stream zapewni to o co chodzi koledze pavelm6.

Co do twojego Moby to bardzo :D

Dnia 27.04.2020 o 23:27, pavelm6 napisał:

czy jest taki który spokojnie sobie poradzi z kolumnami (np. Wharfedale Diamond 220 albo Dali Zensor 3)

z tymi kolumnami każdy sobie poradzi. Dlatego zadałem pytanie wcześniej czy warto? ale może masz w planie zakup CD.

Zawsze preferuję lepsze kolumny niezależnie do czego bo one podłączone, budują dźwięk i przyjemność słuchania.

Ale wybór należy do kupującego i jakie ma plany na przyszłość, aby nie podwajał kosztów zakupu.

 

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ze sprzętem ciężko wcelować się idealnie w punkt, zawsze czegoś będzie za mało/za dużo. Dla mnie dobry bass to taki który jest mocny ale nie za długi i dudniący. Gdybym miał taki komfort wypróbowania różnych wzmacniaczy i kolumn to wybrałbym idealne (dla siebie) ale nie jest tak łatwo i wróżymy z fusów czy to ładnie zagra;p

CD nie planuje. Tego sprzętu nie będę rozbudowywał. Jak się przeprowadzę to kupię do salonu normalny wzmacniacz i kolumny podłogowe a te "graty" będą w jakimś pokoju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Karol64208 napisał:

czy stream zapewni to o co chodzi

Nie wiem, czy będzie to kwestia streamingu jako źródła. Raczej bardziej może chodzić o  klasę/jakość SMSL AD18.  A może to wszystko zagra całkiem nieźle? 🙂

8 godzin temu, pavelm6 napisał:

Dla mnie dobry bass to taki który jest mocny ale nie za długi i dudniący. Gdybym miał taki komfort wypróbowania różnych wzmacniaczy i kolumn to wybrałbym idealne (dla siebie) ale nie jest tak łatwo i wróżymy z fusów czy to ładnie zagra;p

No właśnie. W zasadzie bez odsłuchu w docelowym pomieszczeniu to będzie zawsze wróżenie z fusów. Tym bardziej, że akustyka pomieszczenia ma bardzo duży wpływ na brzmienie/jakość basu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...