Skocz do zawartości

Wysokie standy pod Klipsch The Sixes


Recommended Posts

Cześć, szukam wysokich standów pod Klipsch The Sixes (podstawa 22x28, około 8 kg). Siedzę na wysokości około 120-130 cm, więc Standy powinny mieć około 90 cm. Jedyne, jakie udało mi sę znaleźć, to Taga Harmony TSS-96G, ale górna płytka 14x14 będzie troche za mała. Ktoś zna może jakieś inne standy spelniające te kryteria?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Q21 napisał:

Kiedyś także potrzebowałem takich standow i zleciłem stolarzowi wykonanie. Rogoz robi bardzo dobre standy ale do najtańszych nie należą. 

Z całym szacunkiem , dlatego pytałem autora wątku o budżet :) 

Ze stolarzami, o ile kogoś się w ogóle znajdzie / wiem to z relacji zawodowych/jest trochę loteria. Do zrobienia standów potrzebny jest ktoś o trochę większych umiejętnościach ,niż cięcie płyty meblowej pod kątem prostym na pile stołowej i frezowanie otworów pod zawiasy z szablonu. I tu zaczyna się pierwszy problem , a drugi to jakość położenia lakieru , lub forniru + lakier w zależności jakie wybierzemy wykończenie. @Q21 jak dobrze trafiłeś to zazdroszczę , ja jednych zamówionych standów w ogóle od gościa nie odebrałem, bo to była kpina , a drugie robione przez stolarza mam pod ProAci w sypialni i .... też jak się dokładniej przyjrzeć to widać niedoróbki i źle położony lakier na podstawie , wkurza mnie to ilekroć na nie spojrzę / zdjęcie/. A też kosztowały . Od P.Janusza Rogoza mam stolik , robiony na wymiar , metal + drewno z obłogiem z palisandru , lakier mat , fakt tani nie był ,ale też nie oscylowała cena w tych szczytowych audiofilizmu , po za tym tani , drogi, to jak wiecie pojęcie względne. Firma Rogoz to po prostu kawał dobrego rzemiosła i podobało mi się jak po trzech tygodniach zadzwoniłem , czy jest już gotowy i usłyszałem odpowiedź " będzie gotowy jak sam uznam , że lakier jest idealny , inaczej nie wyjdzie z firmy " :) Było warto czekać. Powiem , szczerze dzisiaj po moich doświadczeniach jak bym miał zamówić u stolarza / oczywiście nie chcę generalizować , bo sam znam paru świetnych rzemieślników/ to wolałbym sam coś pokombinować i porzeźbić :) 

IMG_0972.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie budżet był niewielki, ale jak się okazuje chyba nie obędzie się bez odłożenia i zamówienia... W sumie droższe, dedykowane standy będą mi przypominały, ze dołożyłem do nich z pieniędzy oszczędzonych na alkoholu w czasie kwarantanny ;) Także prawdopodobnie jutro złożę zamówienie u pana Rogoza

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...