Skocz do zawartości

Tanie uniwersalne stereo


exposiure

Recommended Posts

Od dłuższego czasu obczajam temat audio do domu, skomplikowanie tematu i ilość kompromisów przyprawia mnie o ból głowy, ale przynajmniej wiem, czego chcę.

Chciałbym skompletować używane stereo: amplituner + kolumny, budżet na całość 1000 zł (wiem, mało)
Zastosowanie ma być uniwersalne, trochę filmów, trochę muzyki, radio.
Chciałbym, aby amp z nowinek posiadał przynajmniej bluetooth, aby puszczać muzykę z telefonu.
Ma być podłączony do TV (złącze hdmi rca albo optyczne).
Pokój 22m^2.
Odtwarzacz CD jest w dalszych planach. 

Prośba o polecenie jakichś sensownych zestawów, czego szukać, za czym się rozglądać?
Napisałem w dziale stereo i ku temu się skłaniam, ale z takimi wymaganiami i pieniędzmi może lepiej szukać amp KD + 2 kolumny + sub, zostawiam tę furtkę otwartą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, exposiure napisał:

Rozumiem więc, że przy budżecie 1k, lepiej wejść w jakąś mini wieżę typu Pianocraft MCR-B370D?

Ta wieza z oryginalnymi kolumnami jest slaba, takze szalu nie bedzie. Lepsza mocowo jest juz Panasonic w przypadku miniwiez w tym budzecie.

Mozesz tez zastosowac maly wzmacniacz (ktory ma wszystkie potrzebne Tobie funkcje) i do tego jakies monitory.

https://www.ceneo.pl/84463881#tab=click

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, lysyrafal napisał:

Ta wieza z oryginalnymi kolumnami jest slaba, takze szalu nie bedzie. Lepsza mocowo jest juz Panasonic w przypadku miniwiez w tym budzecie.

Mozesz tez zastosowac maly wzmacniacz (ktory ma wszystkie potrzebne Tobie funkcje) i do tego jakies monitory.

https://www.ceneo.pl/84463881#tab=click

Przecież to wzmacniacz sluchawkowy i DAC.

Edit: A dobra juz widzę że coś tam wzmacnia. Myślę ze ten edifier to duzo lepszy pomysł niż to co zaproponowane tutaj - SMSL czy Topping w budżecie ogólnie do 1000 zł.

Edytowano przez 5k7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie propozycje i pomysły.
Skoro najtańszy sensowny używany amp z moimi wymaganiami to jakieś 1,2k (klasy Onkyo TX-8150), muszę zrezygnować z tego zamiaru, biorąc pod uwagę, że w zestawie kolumny powinny być droższe od amp.

Bez zwiększenia budżetu nie da rady, więc postanowiłem trochę dołożyć.

Klipsch R-41PM wyglądają bardzo fajnie, ale to sprzęt, którego nie da się rozbudować, oprócz dokupowania kolejnych elementów serii.

Dlatego najbardziej przekonuje mnie mały wzmacniacz, zwłaszcza, że użytkownicy bardzo je sobie chwalą (smsl Q5 pro odpada, bo nie ma nie ma bluetootha).

A więc Topping mx3 + kolumny.
Pytanie jakie konkretne modele będą się dobrze zgrywały?
Może Monitor Audio Bronze B1 albo Tannoy Mercury M1/2?

Edytowano przez exposiure
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...