Skocz do zawartości

Podstawki do Nad 356


Piotr Lysko

Recommended Posts

Witam wszystkich 🙂. Proszę o poradę. Mam Nad 356 razem JBL studio 230. Ogólnie jestem zadowolony z tego zestawu, ale ostatnio zacząłem się zastanawiać nad zakupem monitorów bardziej...hmm.. muzykalnych,  szczegółowych, z większą sceną. Nie wiem jeszcze jak  mam to opisać ale nie chodzi mi w muzyce o łupanie i cykanie. Tylko o coś więcej. Słuchałem ostatnio mission qx 2, psb imagine XB, b&w 607, elac debut by.2. . Żadne nie zagrały lepiej niż moje jbl-e. Zastanawiam się na jaki pułap musiałbym przejść żeby rzeczywiście poczuć różnicę. Myślę że mogę wydać do 3.5k za parę . Nowe bądź używki. Tylko za czym się rozglądać?🤔 .

Podzieli się ktoś opinią?🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy ponownie Piotrze!

Widze, ze zaczelo wciagac fajne granie i przyszedl czas na wymiane monitorow. Ja ze swojej strony moge polecic uzywane MA Silver 2 lub ich nastepce nowe MA Silver 100, ale uprzedzam basu bedzie sporo i gory tez nie bedzie brakowac. Sa to potezne monitory i tak tez graja, maja 20cm glosnik nisko-sredniotonowy a wzmacniacz ktory masz spokojnie je wysteruje. Koledzy pewnie cos dorzuca w tym budzecie, a tutaj w Naszym dziale "Gielda" masz oferte uzywek MA Silver 2.

 

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Tomasz S. napisał:

Super były te Studio 230. Też je miło wspominam. Czego Ci brakuje w dźwięku albo co nie zagrało w tych słuchanych potem ? 

Najgorsze jest to że nie wiem za bardzo jak to opisać. Może rozdzielczości, przestrzenności. Niby nie jest źle, ale zawsze może być lepiej🙂 . A w tych z odsłuchu to nie było zaskoczenia na plus, mimo że wszystkie droższe od JBL.

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Witamy ponownie Piotrze!

Widze, ze zaczelo wciagac fajne granie i przyszedl czas na wymiane monitorow. Ja ze swojej strony moge polecic uzywane MA Silver 2 lub ich nastepce nowe MA Silver 100, ale uprzedzam basu bedzie sporo i gory tez nie bedzie brakowac. Sa to potezne monitory i tak tez graja, maja 20cm glosnik nisko-sredniotonowy a wzmacniacz ktory masz spokojnie je wysteruje. Koledzy pewnie cos dorzuca w tym budzecie, a tutaj w naszym dziale "gielda" masz oferte uzywek MA Silver 2.

 

Dziękuję i witam🙂. Rozważę. Tylko teraz bez odsłuchu już chyba nic nie kupię 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Piotr Lysko napisał:

 Tylko teraz bez odsłuchu już chyba nic nie kupię 

Zdrowe podejscie.

 

2 godziny temu, Piotr Lysko napisał:

ostatnio zacząłem się zastanawiać nad zakupem monitorów bardziej...hmm.. muzykalnych,  szczegółowych, z większą sceną. 

Monitory prawie każde jakos tam "znikały" w pomieszczeniu. Moge polecić tannoy, kef, acoustic energy....

Ale jesli naprawde szukasz przestrzeni, sceny, 3d z stereo to bedziesz musial podniesc nieco budżet i "zaatakowac" np. audio physic tempo VI. Tam to sa "hektary" przestrzeni...

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Zdrowe podejscie.

 

Monitory prawie każde jakos tam "znikały" w pomieszczeniu. Moge polecić tannoy, kef, acoustic energy....

Ale jesli naprawde szukasz przestrzeni, sceny, 3d z stereo to bedziesz musial podniesc nieco budżet i "zaatakowac" np. audio physic tempo VI. Tam to sa "hektary" przestrzeni...

Tych kolumn nie znam. Muszę sprawdzić. Dzięki🙂👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

 

Screenshot_20200424-173309_Chrome.jpg

Moze trafisz w dobrej cenie używane

Oj nie. Tylko podstawki. Za mały pokój ( 20m2)

17 minut temu, Tomasz S. napisał:

Każdy ma swoje ucho więc nie do końca wiadomo co Ci podejdzie. Z rzeczy, które słyszałem ostatnio i zrobiło na mnie bardzo dobre wrażenie to Triangle Esprit Comete EZ. 

Wpisuję na listę 👍🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego. Zmudyfikowałem go blisko rok temu gdy był jeszcze ze na gwarancji. Denerwowała mnie jego pewna jazgotliwość i taki bułowaty, zlewający sie bas. Zdecydowanie udało się to poprawic. To już jest inny wzmacnicz. Miałe go później okszje porównać do creek 50 i 100. Dopiero ten drugi mogłby stanowić alternatywę. Żadna wymiana kabli, podkładek itp. nie dała tyle co ta mudyfikacja. Gra to u mnie z kompaktowymi kolumnami sa saxo 40.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Piotr Lysko napisał:

.....Mam Nad 356 .... ostatnio zacząłem się zastanawiać nad zakupem monitorów bardziej...hmm.. muzykalnych,  szczegółowych, z większą sceną. Nie wiem jeszcze jak  mam to opisać ale nie chodzi mi w muzyce o łupanie i cykanie. 

Ja aktualnie testuję Wharfedale Linton z tym samym wzmacniaczem. To duże kolumny podstawkowe, grające właśnie tak jak opisujesz, bardzo muzykalnie, szczegółowo, z dobrą stereofonią. Na pewno nie łupią i nie cykaja :) Jeszcze nie podjąłem decyzji ale jest spora szansa że zostaną. Tyle, że u mnie konkurują z podłogówkami a nie z monitorami (mam metraż ok.30m). Nie mam więc porównania tymi JBL które teraz masz. Tak czy inaczej polecam posłuchać.

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Paweł Pawlik napisał:

Ja aktualnie testuję Wharfedale Linton z tym samym wzmacniaczem. To duże kolumny podstawkowe, grające właśnie tak jak opisujesz, bardzo muzykalnie, szczegółowo, z dobrą stereofonią. Na pewno nie łupią i nie cykaja :) Jeszcze nie podjąłem decyzji ale jest spora szansa że zostaną. Tyle, że u mnie konkurują z podłogówkami a nie z monitorami (mam metraż ok.30m). Nie mam więc porównania tymi JBL które teraz masz. Tak czy inaczej polecam posłuchać.

pozdrawiam

Oglądałem je ostatnio w necie . Ale mi wymiarowo bardziej pasowałby model denton 80. Ładne są. Pytanie jak grają. Zastanawiam się też nad kef q 350. Podobno mają fajną przestrzeń. Muszę gdzieś odsłuchać.

1 godzinę temu, slaw0001 napisał:

Z własnego. Zmudyfikowałem go blisko rok temu gdy był jeszcze ze na gwarancji. Denerwowała mnie jego pewna jazgotliwość i taki bułowaty, zlewający sie bas. Zdecydowanie udało się to poprawic. To już jest inny wzmacnicz. Miałe go później okszje porównać do creek 50 i 100. Dopiero ten drugi mogłby stanowić alternatywę. Żadna wymiana kabli, podkładek itp. nie dała tyle co ta mudyfikacja. Gra to u mnie z kompaktowymi kolumnami sa saxo 40.

A ten pan gdzie mieszka?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, lysyrafal napisał:

 Z czym sluchales tych kolumn z Nad czy jeszcze z Yamaha?

Z Nad-em 356. W top hi fi w Kato.

2 minuty temu, Piotr Lysko napisał:

Z Nad-em 356. W top hi fi w Kato.

Zastanawiam się teraz nad kef q350, dynaudio emit 20, tannoy xt6. S4home ma je w ofercie chyba w niedługim czasie tam uderzę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...