Skocz do zawartości

Kasety magnetofonowe - słaba jakość


Recommended Posts

@Karol64208 to, że magnetofon był w serwisie o niczym nie swiadczy. Widac, że najprawdopodobniej  nie miałeś zbyt wiele do czynienia 😋 z magnetofonem kasetowym. Bardzo często było tak, że po wyczyszczeniu głowicy, i włożeniu w tor prowadzenia kolejnej kasety za chwilę dźwiek był znowu głuchy i nie do słuchania. Swiadczyło to o tym, że albo taśma w kasecie jest już bardzo zniszczona albo, co zdarzało sie rzadziej, nowa kaseta ma źle natryśniety nośnik i ten zatyka głowice odtwarzającą. Takie ,,kwiatki,, zdarzały sie w kasetach produkcji szczecińskiego Wiskordu. Nie zdarzyło mi się z kasetami ze Stilonu w Gorzowie. A miałem ich wtedy ok 700-800 szt. W późniejszym czasie kupowałem już kasety zachodnie. Z tymi na ogół nie było problemu. Przepraszam założyciela wątku za OT. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kamiledi15 napisał:

Trochę jakby wysokie tony były znacznie przesadzone.

no nie mam to fakt, jako użytkownik to tak, ale było trochę mylnych informacji jak ta powyżej i podszedłem do tego jak elektronik.

 Oczywiście zawsze na początek sprawdza się czystość głowicy i mechanizmu, jak wiesz potwierdziłem twoją radę. 

Do dzisiaj używam kaseciak:D i zgrywam na taśmy vinyle. 

Pozdr. 

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą wieżę mam całe życie, ale ponieważ używałem jej dość rzadko, a potem się zepsuła i długo stała uszkodzona, dopiero teraz po naprawie zacząłem używać jej dużo częściej i zwykle używałem innych segmentów (głównie radia i odtwarzacza cd). Nie sądziłem, że zbyt wysokie dźwięki mogą być objawem zabrudzonej głowicy, myślałem, że to raczej przytłumienie daje taki objaw, a też bałem się jej czyścić perfumami. Więc jeszcze raz dzięki wielkie za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Kurczę, nadal coś się dzieje z tym magnetofonem... Rzadko go używam, ale gdy go włączam - diody prawego kanału świecą ciągle na maksa nieruchomo, a tylko diody lewego chodzą dobrze. Jeden z głośników gra wtedy cicho, ale ładnie, a drugi ma zbyt mocne wysokie tony (brzmi to jak z kiepskiej jakości dyktafonu). Gdy czyszczę głowice to czasami problem ustępuje, prawe diody zaczynają chodzić i dźwięk się znacznie poprawia. Ale nie zawsze. Dziś na przykład czyszczę, czyszczę, ale nie chce to zniknąć - nie jest to więc chyba problem brudu. Czyżby jakiś kabelek nie łączył? Czemu czasami problem znika, a czasami nie? Jak widać na początku tematu - pierwsze czyszczenie pomogło od razu, kolejne czasami pomagają, a czasami nie. Zresztą głowica chyba nie może się tak szybko zabrudzić, żebym musiał ją czyścić praktycznie co tydzień przy niewielkim używaniu. Albo może źle to robię? Czyszczę zawsze te 3 elementy:

image.png.8e030ee6ef0d55152327d4fa174cb75f.png

Edytowano przez kamiledi15
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już nie mogę edytować posta, więc muszę napisać kolejny pod spodem - częściowo udało mi się zlokalizować problem. Wcale nie chodzi o czyszczenie tych głowic. Na początku tematu kazaliście mi wcisnąć na chwilę nagrywanie przyciskiem "Zapis", żeby sprawdzić poziom kanałów. Potem czyściłem głowice i problem wtedy zniknął, więc myślałem, że zniknął po czyszczeniu głowic. Teraz jednak dla testów włożyłem pustą kasetę i z 10 razy włączałem i wyłączałem nagrywanie, po czym... problem znowu zniknął i wszystko ładnie gra, a wskaźniki obu kanałów znowu tańczą pięknie w rytm muzyki. Domyślam się jednak, że znowu zniknął tylko na chwilę.  Wyczytałem gdzieś, że powinienem wyczyścić przełącznik zapis-odczyt we wnętrzu obudowy. Szukałem w instrukcji serwisowej, gdzie on jest, ale nie za bardzo mogę się połapać. Możecie mi podpowiedzieć?

Edytowano przez kamiledi15
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...