Skocz do zawartości

Wkładka do Denon DP-300F


Recommended Posts

8 godzin temu, marcinc napisał:

Widzę, że odzew słaby, więc może ktoś powie, która z poniższych opcji będzie pasować do DP-300F:

Nie bardzo wiem o co pytasz , bo zamontujesz wszystkie trzy wymienione przez Ciebie Ortofony . Producent gramofonu przewiduje montaż wkładek z przedziału 4,5-9,5 g. i Ortofon się w tym przedziale mieści. Przed wymianą powinieneś znaleźć , bo mnie się nie udało, dane o długości efektywnej ramienia i przesięgu / overhang/ , szablon oczywiście masz ? Ustawiasz VTA , azymut, overhang,  nacisk zalecany dla wkładki , antiscating i grasz . Bo jak pytasz, czy dźwięk będzie Ci się podobał z tych Ortofonów, to już raczej kieruj pytanie do wróżek :) 

A jeszcze tak z ciekawości , co wchodzi w skład reszty Twojego systemu / bo gra zawsze całość + pomieszczenie/, masz przedwzmacniacz gramofonowy zewnętrzny , czy grasz na tym wbudowanym ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Gra to u mnie na PM8006 + Fyne F502. Wbudowane Phono oczywiście wyłączyłem.

W necie widzę, że w DP-300 często zmieniają wkładkę na tego Red-a. Zastanawiałem się, jaki są inne opcje. Czy np. na AD uzyskam trochę inny dźwięk, a jeśli tak, to jaki?

Zauważyłem też, że ten Ortofon sprzedawany jest w 3 w.w. wersjach. Podobno PnP nie współpracuje dobrze z ramieniem DP-300. Czytałem też, że Ortofon są trochę wyższe od standardowej wkładki Denona, przez co należy zmienić podkładkę na cieńszą. Nie wiem ile w tym prawdy, czy to po prostu kwestia regulacji (?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...