Skocz do zawartości

Streamer do NAD 368


Krystian Forszpaniak

Recommended Posts

Witam, jestem zdecydowany na NAD 368 w zestawieniu z Pylon Audio Diamond 25. Słyszałem że wzmacniacz ma dobry DAC więc zastanawiam się nad transportem plików. Czy polegać na BLUOS 2i, czy raczej wybrać zewnętrzne urządzenie typu Primare NP5 Prisma, Auralic Aries Mini, Arcam rPlay. Dodam że nie zależy mi na opcjach streamingu z sieci, a raczej na własnej kolekcji plików audio z HDD (głównie) i wygodzie sterowania (smatphon).  

Chciałbym w przyszłości zakupić dobre słuchawki (nie wiem jakie daje tutaj możliwości NAD 368), więc może urządzenie z dobrym wzmacniaczem słuchawkowym i DAC - tutaj nie mam pomysłu.

Poza NAD 368 i Pylonami zostaje mi do wydania max 3000 PLN.

Dziękuję z góry za wszelkie wskazówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
BluOS to bardzo wygodne rozwiazanie, ponieważ nie masz dodatkowego urządzenia. Natomiast jesli chciałbyś uzyskać lepsza jakość dźwięku to Primare NP5 Prisma czy Pro-Ject Stream Box S2 Ultra byłyby lepszym rozwiązaniem ale wiązałoby sie to z dodatkowym urządzeniem, które gdzieś musi stanąć. Pro-Ject działa po USB wiec w Twoim przypadku odpada. Przetwornik w C368 jest poprawny ale nie rewelacyjny i tutaj różnice nie będą aż takie duże. W teori zarówno w bluos czy Primare mamy system 0-1 czyli albo sygnał jest albo go nie ma i nie powinno być różnic ale w praktyce słychać zupełnie co innego i warto samemu wyrobić sobie zdanie na ten temat. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, grzegorz. napisał:

W opcji budżetowej polecam Raspbery Pi z nakładką z wyjściem optycznym lub https://www.tophifi.pl/akcesoria/akcesoria-hi-fi/mdc-bluos-2i.html , który jest dedykowany właśnie do NADa 368, dzięki czemu nie będziesz miał żadnego dodatkowego klamota.

Zdecydowanie coś z tych dwóch propozycji od Grzegorza. Na Primare NP5 prisma moi Koledzy bardzo narzekali i szybko się tego niedopracowanego urządzenia pozbyli. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wlasnie Cocktail Audio N15D. Krotka recenzje mozesz sprawdzic tutaj:

Nie jestem w stanie nic sensownego powiedziec o brzmieniu DACa z N15D w porownaniu do DACa z NAD C368. Tego ostatniego sluchalem chwile w TOP Hifi i to nie bylo moje granie. Na pewno BlueOs zjada aplikacje z Cocktail Audio na sniadanie. Cocktail Audio N15D mozna wykorzystac jako koncowke Roona co moze byc na plus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2020 o 09:58, kaczadupa napisał:

Zdecydowanie coś z tych dwóch propozycji od Grzegorza. Na Primare NP5 prisma moi Koledzy bardzo narzekali i szybko się tego niedopracowanego urządzenia pozbyli. 

Być może był to sam początek i wtedy faktycznie NP5 miała problemy ze stabilnością i płynnością działania. W chwili obecnej nie ma żadnych problemów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...