Skocz do zawartości

Dokupienie wzmacniacza stereo do amplitunera. Czy w ogóle jest sens.


Dawid Szumilas

Recommended Posts

Witam

Wiele się naczytałem, że do muzyki o wiele lepszy jest wzmacniacz stereo niż amplituner KD. Podobnież nawet średni wzmacniacz zagra lepiej niż bardzo dobry amplituner. Posiadam Amplituner Onkyo tx sr 876 i zastanawiam się czy nie dokupić do niego wzmacniacza, żeby napędzał mi frontowe kolumny ( z tego co zerkałem na tylni panel to widzę tam wyjścia pre-out).  Kolumny jakie posiadam to Klipsch rf 82. Metraż 22m kw, muzyka to przeważnie house, trance, hardstyle. Zaznaczam, że często słucham bardzo głośno muzyki i chciałbym wzmacniacz, który mi to będzie umożliwiał. Budżet to skromne 1000 zł. Oczywiście w rolę wchodzi właściwie sprzęt używany. Moje typy po przeczytaniu paru wątków to:

Onkyo A-8470

Arcam 8R

CA Topaz SR 10

Onkyo A-9030

NAD c 725 Bee

Zastanawiam się czy jest sens takiego zakupu bo budżet lichy a chciałbym jednak odczuć jaką pozytywną zmianę.

Dziękuję za ewentualne odpowiedzi i pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz inne źródło niż Amp AV czyli CD+wzmacniacz z pominięciem Amp AV to tak zdecydowanie wzmacniacz lepiej zagra, w kd on będzie jako końcówka mocy i odciąży fronty w amp AV.
Jeśli używasz amplitunera do odtwarzania muzyki, to sama końcówka mocy wystarczy.
Ja używam wzmacniacza ponieważ VW stereo mam 2rca-2rca wzmacniacz-cd
W kd natomiast wzmacniacz pracuje jako końcówka mocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...