Skocz do zawartości

Z czego panel za telewizor?


jergen

Recommended Posts

Cześć,

Na wstępie pragnę Was przywitać i zaznaczyć, że mam małą wiedzę o akustyce.

Powiesiłem telewizor na uchwycie, na ścianie. Jakim materiałem wyłożyć obszar na ścianie za telewizorem, aby w drugim pokoju nie było go słychać?

Czy np. płyta korkowa o grubości 1 cm będzie wystarczająca, aby zatrzymać także niskie dźwięki? Czy taka płyta musi być dużo większa niż telewizor?

Proszę o Wasze sugestie, tak aby zrobić to w miarę prosty a efektywny sposób.

Z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, tomek4446 napisał:

No to @Bartek z Mega-Acoustic , masz wyzwanie :) 

a nie mogę odpowiedzieć krótko - żadnym? :( bo to serio nie da się tak zrobić... trzeba by wzmacniać ścianę. Chyba, że telewizor został jakoś niezbyt dobrze zamontowany i wywołał pogorszenie izolacji... to wtedy trzeba by go powiesić na jakiejś podkładce czy coś, ale i tak wątpię żeby był efekt że "nie słychać"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2020 o 13:46, Bartek z Mega-Acoustic napisał:

a nie mogę odpowiedzieć krótko - żadnym? :( bo to serio nie da się tak zrobić... trzeba by wzmacniać ścianę. Chyba, że telewizor został jakoś niezbyt dobrze zamontowany i wywołał pogorszenie izolacji... to wtedy trzeba by go powiesić na jakiejś podkładce czy coś, ale i tak wątpię żeby był efekt że "nie słychać"

Mój telewizor ma na tyle obudowy głośniki niskotonowe a po jednej stronie okrągły pseudo-subwoofer. Planowałem obszar za telewizorem pokryć np. płytą korkową, aby znacznie ograniczyć przenoszenie dźwięków na ścianę. Czyli wg Ciebie to nie pomoże?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...